МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали човек може да избега од своето минато?

+4
keti
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Сеп 12 2009, 09:01

Најзаебана клетва е да му речеш на некој : - Се што ти се случило лошо во животот низ глава да ти се мота кога ќе си легнеш ноќеска ! Дали човек може да избега од своето минато? 825276
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by trpe Саб Окт 17 2009, 01:14

Може, ако трча доволно брзо и ако е побрз од минатото
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by ?????? Пон Окт 19 2009, 23:24

а може обратно????
јас на пример сакам свекрва ми од моја сегашност да ја испратам во мое минато
а што не би могло???

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by ?????? Вто Окт 20 2009, 19:04

ја неам свекрва

уствари и маж неам

поарно да се вратам у минатото кога имав

хехехехе

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by ?????? Пон Окт 26 2009, 19:01

еве мене на пример, што би ми фалело да имам едно десетина години пократко минато Дали човек може да избега од своето минато? 791554

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by ?????? Сре Окт 28 2009, 01:02

Може да проба ... ќе почне да трча, ќе се сопне и ке скрши глава

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola Сре Окт 28 2009, 21:03

Дали човек може да избега од своето минато? 948439 A da se skrie?
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 20:10

Najlesno bega od svoeto minato seljakot koga ke mu dadat vlast.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by keti Сре Фед 10 2010, 15:07

Времето ни дава можност да ги промениме работите кон подобро, а стравот од успехот постојано не враќа назад и ни ја повторува болката...
Се прашувам до кога така?... И сама си одговарам...Кога ќе почнам сама да одам на своите нозе без ничија помош тогаш ќе трчам кон успехот...
А каде сум сега?...Го надминав стравот и застанав на свои нозе...
И тоа е успех, си реков самата на себе...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:47

Сегашноста некогаш била дел од нашите ноќни мори не’ плашела
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by keti Вто Мар 23 2010, 23:51

zbunet напиша:Сегашноста некогаш била дел од нашите ноќни мори не’ плашела


А што се случува со иднината? ... Дали и иднината некогаш ни носела ноќни мори???
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Мар 24 2010, 00:59

Сегашноста некогаш била иднина. Дали човек може да избега од своето минато? 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by keti Сре Мар 24 2010, 11:52

zbunet напиша:Сегашноста некогаш била иднина. Дали човек може да избега од своето минато? 151405


А што била иднината некогаш?...Или пак не постоела иднина... Дали човек може да избега од своето минато? 497844
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 13:24

Минатото е сплет од тазе сваќања за светот. Прво на што обраќаме внимание е нашиот полов орган, го тегнеме, го влечеме и уште бараме да видат што правиме. Како ги начекуваме неспремни за таа глетка, најчесто ќе не’ скараат, но све зависи у кој момент сме ги начекале. На пример едниот родител го казниле или останал без работа што значи ќе ни’ се раздере и така половиот орган го поврзуваме со работни односи во кои колку повеќе заработуваш толку ти е поголем и помалку треба да се срамиш и можеш слободно да мафташ со него наоколу.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Сре Мај 19 2010, 23:02

Луѓето забораваат, ние не можеме да заборавиме, мислиме дека цело време мислат на нас. Често се срамиме од некои работи кои сме ги направиле иако скоро никој не се сеќава на тоа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola Сре Мај 19 2010, 23:58

Taka e...egocentrizam.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 21:04

Дали човек може да избега од своето минато? Funny-cartoon-Noahs-Ark
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 12:19

- Онаа ја онадев.
- Се познава нешто ? Колку нејзино „ Не“, толку твое „ Да“. И башка ако ти си ја онадел тоа значи дека била очајна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 12:35

Da ,ama ti ce si znaes.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 12:46

Колку работи знам, па што ? Платата ми е иста.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 12:50

Eeeee,a nas ni ja namalija.Mnogu golema ni bila!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 14:55

Епа се форсираат геј - ови и нормално дека ќе има последици
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра Сре Јун 09 2010, 13:46

зависи од колку бивши ти се состои „минатото“
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Јун 15 2010, 19:40

“Čarobnjaci kažu da mi živimo svoj život sa distance, kao da je on skup sećanja. Provodimo život pogrbljeni, povređeni nečim što se desilo trideset godina ranije, noseći teret koji više nema nikakvog smisla. ‘Ne mogu to da oprostim!’ vrištimo, ali to nije istina, mi sami sebi ne možemo da oprostimo!”
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Вто Јун 15 2010, 19:55

Vo zivotot ili si ,, looser,, ili si ,,user,,kako ce ti se namestat kockite.Nekogas imam cuvstvo,deka kako nekoj da ne pomestuva ko figuri za sah.Se obiduvas da trgnes po nekoj pat i nesto ce te svrti nesakajki vo skroz drug pravec.I posle si vikas sto baram jas tuka,da ne bev bas tamu toj den,da ne odgovoriv na toj povik,i ne znam sto,i ne znam sto...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот