МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали човек може да избега од своето минато?

+4
keti
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Чет Aвг 18 2011, 18:33

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Сеп 16 2011, 03:26

Не ми раскажувај дека треба да бидам оптимиста и дека треба да се борам. Доволно сум голем да разберам дека немам друг избор макар сите мои напори биле за џабе smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Пет Сеп 16 2011, 07:42

ах колку познато ова ми звучи
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Сеп 16 2011, 10:26

Ne e plagijat, tuku rezultat na sopstveno razmisluvanje kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Пет Сеп 16 2011, 12:12

знам дека не е плагијат
кој ли е сега ,,тешачот,,
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Чет Сеп 29 2011, 13:20

Osloboduvanjeto od hronicen porok e golem uspeh i toa nikoj ne moze da go spori. Obicnite luge treba da se osloboduvaat od predrasudite koi ne se nisto pomalku stetni. No, tie najcesto biraat da tonat vo svojata glupost smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Окт 05 2011, 09:07

Poraz je najbolji učenik, jer u poraz možeš da sipaš sve svoje buduće pobede - koliko ti je potrebno.-М.М.Antic
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Окт 18 2011, 14:54

Кој бара мудрост мора да и’ се удвара и таа често ќе го одбива kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Сре Окт 19 2011, 19:08

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Пет Ное 04 2011, 21:35

Додека другите учеа тоа што мораа и од револт ништо не запамтија, тој учеше што сакаше и ништо не заборави.
Тој бидна мудар и сиромав, а тие богати и глупи.
И тие сакаа да знаат колку него, и тој сакаше да има колку нив.

Светот се врти, насекаде недостатоци кои меѓусебно сепак делуваат и творат складност во глобалната слика
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse Нед Ное 27 2011, 18:43

Sekoj misli deka e poubavo,tamu kade e nevozmozno da bide... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Вто Дек 27 2011, 11:58

Covekot ne e najgolem cicac, ama e najmeraklija kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман Чет Јан 12 2012, 18:31

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 399596_285557991493364_100001174962136_732645_305817508_n
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:35

Minatoto voglavno ni' pokazuva preku nasiot primer, kako izgleda nekoj sto misli deka znae, a vsusnost nisto ne znae kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали човек може да избега од своето минато? - Page 5 Empty Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот