МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мимикрија

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Мимикрија Empty Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 03:28

Целта на оваа игра е да се пронајде поимот сокриен во дадената фраза:

Мојот сосед од спротива е Грк и го викаме Никифор Умниот. (форум)

Зборовите во кои е камуфлиран поимот се соседни и можат да бидат повеќе од два, зависно од вашата досетливост.

Дебатната емисија „Од црно поцрново старт беше прекината од страна на комисијата за цензура. (новост)

Еве задача за следниот што сака да игра:

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Чет Сеп 10 2009, 08:56

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам
Мимикрија Icon_porc

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 15:52

Кери Бредшо напиша:Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам
Мимикрија Icon_porc

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.
Мимикрија Icon_basketball

Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин. Мимикрија Icon_wink
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Чет Сеп 10 2009, 20:16

dalas2no напиша:
Кери Бредшо напиша:Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам
Мимикрија Icon_porc

Деса

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.
Мимикрија Icon_basketball

Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин. Мимикрија Icon_wink

Маре

Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?
Мимикрија 782645

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 22:52

ZeZnAtA напиша:


Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин. Мимикрија Icon_wink

Маре може да помине, но решението е комарец.

А кај тебе мислам дека е јастреб.


Мимикрија Icon_basketball

Визата не му важи повеќе. Мимикрија 782645
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Чет Сеп 10 2009, 22:57

dalas2no напиша:
ZeZnAtA напиша:


Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин. Мимикрија Icon_wink

Маре може да помине, но решението е комарец.

А кај тебе мислам дека е јастреб.


Мимикрија Icon_basketball

Виза
та не му важи повеќе. Мимикрија 782645

јастреб и мода

ма каква виза, Маре го ( бззз...туп ) плесна. Мимикрија 825276

Тане ,нему и мува кај тебе

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 23:03

мака Мимикрија 89437

Тој знае што му треба на народот. Мимикрија Icon_razz
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 23:04

стига мувата, доста е едно Мимикрија 472128
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Чет Сеп 10 2009, 23:12

кај едно таму две Мимикрија 472128

(se ipomeshav hahaha( Мимикрија 357977 (i)))


Последната промена е направена од ZeZnAtA на Пет Сеп 11 2009, 23:52. Мислењето е променето 4 пати.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 10 2009, 23:41

dalas2no напиша:мака Мимикрија 89437

Тој знае што му треба на народот. Мимикрија Icon_razz

не е ма тоа, туку ова
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Пет Сеп 11 2009, 00:15

Тој знае што му треба на народот.

Банана

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Пет Сеп 11 2009, 23:48

fala Lea...ova... cat Мимикрија 89437

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Саб Сеп 12 2009, 00:06

Мимикрија 0589

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Саб Сеп 12 2009, 11:22

Требаше да одиме во школо а на нас ни се спиеше.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Саб Сеп 12 2009, 13:01

LALE kaj Zeznata; ANANAS kaj cat Мимикрија 14668

Известувањето за поставувањето на нов директор беше изненадувачко како ладен туш.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Саб Сеп 12 2009, 19:37

Известувањето за поставувањето на нов директор беше изненадувачко како ладен туш.

запоставува, торбеш, кока кола

а треба и да смислам сега нешто?
Мимикрија 691106

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Нед Сеп 13 2009, 01:02

ат (коњ)

Ресторанот се извинува, но денес нема чорба на менито Мимикрија 691106
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Нед Сеп 13 2009, 19:10

Ресторанот се извинува, но денес нема чорба на менито

МАЧОР

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Пон Сеп 14 2009, 11:54

Каму за мене Мимикрија 638372

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Пон Сеп 14 2009, 20:51

Муза или Музам

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Чет Сеп 17 2009, 17:27

Cat напиша:Муза или Музам


лим :Р

Петелот и квачката си живееја среќно и весело.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Пет Сеп 18 2009, 12:54

Петелот и квачката си живееја среќно и весело.
ТИКВА

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Пон Сеп 21 2009, 11:20

И сега? Што понатаму? :цицкарник: :ептен хаха: :умното тоа:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Сре Сеп 23 2009, 10:10

Ти продолжи тогаш Мимикрија 14668

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by ?????? Саб Окт 10 2009, 02:27

Жито Мимикрија 357977

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија Empty Re: Мимикрија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот