МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мимикрија

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Саб Окт 10 2009, 16:08

Датумот на производство стои на етикетата.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by trpe Саб Окт 17 2009, 02:05

Датумот на производство стои на етикетата.

„инает“
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Саб Окт 17 2009, 22:03

Да не задоцнеше ќе ручаше печена кокошка. Сега нека мачка маргарин.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by trpe Вто Окт 20 2009, 21:02

„ шеќер “ „кама“ Мимикрија - Page 2 Salutationsurnuagerose Мимикрија - Page 2 Sf_f_30
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Пет Окт 23 2009, 22:05

Жирито годинава нема да им подели парични награди на победниците на Макфест, туку ќе ги исплати во натура.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by trpe Пет Ное 20 2009, 01:25

Жирито годинава нема да им подели парични награди на победниците на Макфест, туку ќе ги исплати во натура.

Аван, ада, липа, дина, бедници, и не знам веќе, нека каже некој друг нешто ако знае !
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Пет Ное 20 2009, 12:49

trpe напиша:Жирито годинава нема да им подели парични награди на победниците на Макфест, туку ќе ги исплати во натура.

Аван, ада, липа, дина, бедници, и не знам веќе, нека каже некој друг нешто ако знае !

и ГРАДИНА :смешко:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Пон Ное 23 2009, 12:34

„Круме чести. Кој што ќе пие?“ :шампањ: „Сакам еден обичен нес.“ :кафе:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by kazablanka Нед Јан 03 2010, 01:11

dalas2no напиша:LALE kaj Zeznata; ANANAS kaj cat Мимикрија - Page 2 14668

Известувањето за поставувањето на нов директор беше изненадувачко како ладен туш.

Uh, i jas ja obicam mnogu taa COCA COLA...


Za vrat
ni kazuva, a nie leb nemame .
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by kazablanka Нед Јан 03 2010, 01:13

Samoubiecot od pasteti
najmnogu saka mika za pojadok.
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Пет Јан 15 2010, 01:02

kazablanka напиша:Samoubiecot od pasteti
najmnogu saka mika za pojadok.

камиказа
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Саб Aвг 21 2010, 13:12

додека смислиме како да ја продолжиме играта еве една мимикрија smesko

Мимикрија - Page 2 Large_butterfly-tiger
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by trpe Саб Aвг 21 2010, 13:21

Пеперутка, тигар, глувче, цвеќе и јас во позадина !


Мимикрија - Page 2 538444 Ау, ме нема мене Мимикрија - Page 2 891450
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Кидман Саб Aвг 21 2010, 13:22

trpe напиша:Пеперутка, тигар, глувче, цвеќе и јас во позадина !


Мимикрија - Page 2 538444 Ау, ме нема мене Мимикрија - Page 2 891450

- мимикрија Мимикрија - Page 2 762431
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Нед Aвг 22 2010, 10:43

Мимикрија - Page 2 Funny-picture-1475818506
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Александра Нед Aвг 22 2010, 10:45

изгледа дека полека ќе ја носам играва офтопик, ама не можев да одолеам на „фацава“ usramen
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Кидман Пон Окт 25 2010, 23:55

Мимикрија - Page 2 3401343794_ebd11f32f5
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty ПРОЧИТАЈТЕ ГО ОВА

Пишување by trpe Пет Окт 29 2010, 14:07

Мимикрија - Page 2 500910

This cat
is cat
a cat
good cat
way cat
...to cat
keep cat
an cat
idiot cat
busy cat
for cat
20 cat
seconds cat


А сега прочитајте го повторно на цел глас но без зборот "cat"
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мимикрија - Page 2 Empty Re: Мимикрија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот