МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Еурека

+5
fragola
Кидман
Тото
zbunet
Александра
9 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Апр 16 2010, 18:27

Еурека - Page 3 Lol
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Вто Мај 04 2010, 18:38

Подобро е да молчиш со некого, отколку да зборуваш сам со себе.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 15:20

Секој пат е предодреден за предодредени, а оние кои не се, не им следуваат кондури
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Пон Мај 10 2010, 10:15

Баш е добро што пивото не остава дамки од кафе
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Нед Мај 30 2010, 19:47

Slucajno se lizna na skali i i' se podigna suknjata :
- Te naslikav, a ?
- Kuti, mnogu jak bese blicot i me zaslepi.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Пон Мај 31 2010, 12:45

Ама е ладен сладоледов Еурека - Page 3 44162
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 11:48

Принципот на “ Ништо не е случајно “ е најочигледен кога некој слаткоречив ти се упикува додека не ти побара пари на заем или да му бидеш жирант.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Александра Сре Јун 09 2010, 12:55

Прошетка во природа со најглупиот е покорисна за мозокот од седење на чат со најумниот
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пон Јун 21 2010, 14:29

Site niz zivotot sme slucajni minuvaci koi se srekavame, zapoznavame, se onaduvame i si zaminuvame
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Вто Јун 22 2010, 22:08

Безжичен телефон најлесно се прави со ножици Еурека - Page 3 889210
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Александра Пет Јун 25 2010, 22:15

Еурека! Учтивоста е фин начин да го држиш некого на отстојание
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Пет Јун 25 2010, 22:55

dalas2no напиша:Еурека! Учтивоста е фин начин да го држиш некого на отстојание

Еурека - Page 3 Smile_12 Се сложувам, за ова си сосема во право!

Еурека - Page 3 396122
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Саб Jул 17 2010, 16:06

Случајно сме се родиле на оваа планета која случајно постои во овој дел од Млечниот Пат кој случајно постои во оваа вселена.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Кидман Саб Jул 17 2010, 16:53

прашање за научникот
Што ќе се случи ако на млечниот пат му додадеме Несквик?

Еурека - Page 3 497844
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Саб Jул 17 2010, 17:09

Ke imame rasipani zabi
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Чет Jул 22 2010, 18:55

Еурека - Page 3 105iq
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by fragola Пет Jул 23 2010, 01:11

Ucis dodeka ne sfatis deka kolku pomalku znaes podobro za tebe.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Тото Пет Jул 23 2010, 03:01

fragola напиша:... kolku pomalku znaes podobro za tebe.

Toa i jas im go velev na moite, ama ne, tie mu veruvaa na klasniot bidi umen
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Кидман Нед Aвг 01 2010, 14:09

добрината се наградува само во филмовите
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Саб Aвг 07 2010, 22:06

Повеќе сме склони да воздигаме безвредни политичари и show business ороспии отколку вредни научници и уметници затоа што повеќето од нас во нив можат да се пронајдат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:22

Успех е кога имаш 2 години и не какаш во пелени!
Успех е кога на 12 години имаш пријатели!
Успех е кога на 18 години имаш возачка дозвола!
Успех е кога на 20 години имаш секс!
Успех е кога на 30 години имаш пари!
Успех е кога на 50 години имаш пари!
Успех е кога на 65 години имаш секс!
Успех е кога на 70 години имаш возачка дозвола!
Успех е кога на 75 години имаш пријатели!
Успех е кога имаш 80 години и не какаш во пелени!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by the nurse Нед Aвг 15 2010, 08:47

Тоа ти е , животот прави совршена монтажа,како си почнал така и завршуваш! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пон Aвг 16 2010, 13:14

Животот е сапун, се троши, ама другите работи не се.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Пон Aвг 16 2010, 13:31

Некои сапуни се миризливи, а некои не Еурека - Page 3 557700
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Вто Aвг 17 2010, 15:29

Во светот се ценат работи кои не ги ценам и затоа сум аутсајдер
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 3 Empty Re: Еурека

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот