МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

+4
the nurse
Кидман
fragola
zbunet
8 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Дек 12 2010, 17:46

Може да те заболи само што ќе го видиш, а не па да ти се случи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Сре Дек 22 2010, 00:30

Ќе издржам ми се чини секаква физичка болка,ама кога ги слушам моиве момчиња како кашлаат и ја гледам живата како немилосрдно се качува...е не можам, тоа најмногу боли.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Јан 06 2011, 22:28

Стравот е условен рефлекс заради дресура. Стравот ја создава болката.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Чет Јан 06 2011, 23:34

Ако ништо не те боли,ако ништо не те плаши...нема кочници,ќе биде... affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 13:19

Жена сака да знаеш што мисли без да каже додека кажува нешто безевезе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 13:30

и што веза има ова со темата? misli

ааа, сигурно е везата некаде меѓу редови, демек, баш те боли kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 13:36

Упс, сум ја утнал темата kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 13:45

море, како да не! си знаеш ти добро што и зошто правиш. ceska
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 13:50

Епа после вика дека не сум осечајан и тоа мене ми прави душевно ментална болка kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 13:59

подари и збирка осечајна поезија со посвета и ... после ќе си живеете среќно до крајот на светот и векот smesko
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:09

Na pravosmukalkata ima posveta za mene kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:19

paga smea
Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 The-vacuum-cleaner-penis-masterbate-vacuum-clean-dragonballz-demotivational-poster-1250928765
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:27

се извинувам на сите на кои горниот постер им предизвика психичка болка lol!
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:29

Да бе, утепај, па извини kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:35

guska ај, ај, ќе помине kamsik
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Јан 25 2011, 21:04

Боли од прв пат, ама ќе помине и замине.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola Вто Јан 25 2011, 22:46

Nekogas boli i od vtor pat, pa i od tret... Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Фед 22 2011, 23:53

За шпијунски агент би требало претходно бар два пати да бил женет, затоа што во случај да го фатат и мачат нема ништо да каже оти е веќе неосетлив на болка.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Сре Фед 23 2011, 00:40

zbunet напиша:За шпијунски агент би требало претходно бар два пати да бил женет, затоа што во случај да го фатат и мачат нема ништо да каже оти е веќе неосетлив на болка.

Значи ...,,најболно,, е да бидеш женет? kez
Па,некоја ваква ,,мачителка,,ако ти се погоди!?
Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRkfXCS62UL2nieiLTKozblhKwtZOMT-K732S3UHX5j-kP0DgSl
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Пет Мар 11 2011, 02:31

Ако те заболи може незгодно си прескокнал нешто.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пет Мар 11 2011, 15:23

Не сум плачка,но ужасно боли кога ќе некое ,,невидливо,,зрнце прашина се најде меѓу леќата и моето око(затоа го мразам ветерот)...и ме расплакува безвезе. tazen
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Апр 07 2011, 13:42

Судбината најчесто лупа шамари, па иди поверувај и’ кога те вика да те погали
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti Чет Апр 07 2011, 22:13

Зошто да не и верувам???... kez Ако не и верував, немаше да бидам тука на овој форум...Јас сакам само да ме гали и ќе го добивам тоа што ќе го посакам... guska guska guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Мај 10 2011, 13:50

Kako se zeznav? Epa od kaj da znam, prv pat mi e da ziveam. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 3 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот