МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

+4
the nurse
Кидман
fragola
zbunet
8 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Саб Мај 21 2011, 18:48

Spored nekoja spekulacija dusata tezi 21 gram. Pff, da bea santimetri ke bese porazbirlivo kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Саб Мај 21 2011, 20:10

Ah,duso,duso...i da bea santimetri ce bea nevidlivi paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti Нед Мај 22 2011, 01:02

Што боли повеќе???
Физичката болка е видлива и тоа и е предноста, зошто се што се гледа може и да се излекува...
Но што е со психичката болка? Таа е толку длабоко вкоренета во нашата душа, со безброј наслаги кои целосно ја прекриваат и никогаш вистинската причина не излегува на површина, туку некоја прикриена нејзина манифестација која ги збунува не само оние лица који треба да ја излекуваат, туку и самиот домаќин. Поради таквата преобразба на психичката болка, таа тешко и се лекува и настојува целосно да го запоседне домаќинот...Затоа и се повеќе се користат техниките на хипноза со цел да се ѕирне во минатото на домаќинот, или поточно во неговата потсвест за да се види причината на таквата психичка болка и во зависност од тоа каква е таа да се најде и соодветниот метод или лек за да се излекува...
Можеби најдобар начин за самоисцелување на таквата психичка болка е само да се смени начинот на размислување, односно секогаш да се посакува она што не прави среќни и задоволни...
Во тоа се состои и Тајната на нашиот живот, која на многу убав начин е прикажана во следното видео составено од неколку дела...

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Пет Jул 01 2011, 10:42

Ако не те сака среќата тогаш те сака малерот. Значи некој сепак те сака kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пет Jул 01 2011, 18:47

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Сре Aвг 10 2011, 20:10

Da nalutis nekogo, znaci premnogu si dozvoluvas ili premnogu si mu dozvolil smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Тото Чет Aвг 11 2011, 15:58

психички страда тој што гледа како некој го боли pale
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Пет Aвг 19 2011, 13:27

Кога имаш некоја работа која престои, често имаш некоја мачнина, но затоа олеснува откако ќе ја завршиш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti Пет Aвг 19 2011, 18:45

Пак се фалиш...е што тешка работа заврши сега, ајде де пофали се... kez
Ниту поезија видовме, а музиката кој знае каде замина...само филозофија и фалење, фалење, фалење... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Ное 27 2011, 23:05

Кога е време одамна за нешто друго, но како е прекорачено времето, се плаќа данок на губиток smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пон Ное 28 2011, 17:11

Da bides zaspana ubavica vo denesno vreme e kosmar!


the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Саб Фед 04 2012, 23:36

Ништо не е мое, ни јас не сум мој. Не можеш да ми земеш ништо smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Нед Фед 05 2012, 14:25

Одмаздата се сервира ладна...но,знае неверојатно да лути
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Фед 05 2012, 14:46

No sepak, mozeme podolgo da bideme nasmeani od kolku luti kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Нед Фед 05 2012, 14:51

Најмногу боли ...кога ја бараш вистината

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман Нед Фед 05 2012, 15:17

другиот не може да те повреди ако ти сам не му дозволиш

или

никогаш другиот не те повредува, ти сам си се повредуваш
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Фед 05 2012, 18:12

Postoi razlika pomegu povreda i navreda, zatoa sto povredata moze da se proceni i izmeri, no navredata e sepak diskutabilna smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман Нед Фед 05 2012, 20:01

sto stapa vrz tugj grb ne bolat
ama eden vrz svojooooooooootttttt..... of lele majceeeee.....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Апр 24 2012, 13:35

Kade nema pravilna informacija, tamu nastanuva deformacija kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 4 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот