МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предрасуди

+5
fragola
the nurse
Тото
zbunet
Александра
9 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 08:53

Може само на доручек на мекици со сиренце Предрасуди - Page 3 104553
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 08:56

А за десерт Предрасуди - Page 3 44162
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 16:11

Предрасуда е да мислиш дека се’ што е убаво треба нешто да му се прави.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Александра Сре Ное 10 2010, 01:37

никако да се ослободам од предрасудата дека длабоко во себе луѓето се подобри од она што се гледа на површината muva
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Вто Ное 23 2010, 20:57

Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Вто Ное 23 2010, 21:11

zbunet напиша:Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.

да ја прашам - да не ја прашам - да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам

Предрасуди - Page 3 557700
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Вто Ное 23 2010, 21:59

zbunet напиша:Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.
Вицот за дедото и бабата кои се знаеле како млади, овој и имал мерак, но не собрал храброст да и побара.
Си рекол сега или никогаш,бабата му дала...но,нешто тешко одело и дедото:
-Да знаев дека си невина,немаше да ти барам!
А,јас да знаев дека си таков е..ч,ќе ги соблечев хулахопките!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Александра Вто Ное 23 2010, 23:49и двајцата имале предрасуди paga smea
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пет Дек 03 2010, 21:05

Гол е оној на кого му се очигледни намерите.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Александра Саб Дек 04 2010, 13:04

ако бидеш фер кон другите и тие ќе бидат фер кон тебе ne raboti
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Саб Дек 04 2010, 22:50

Ако си фер кон другите, тие кои се нефер у ствари одржаваат рамнотежа. на што би личел тој свет кога сите би биле фер? И за што ќе збориме после? Како сите се фер? affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 13:27

А што има лошо во тоа сите да бидат фер... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 21:13

Toa sto e za tebe e fer, ne e fer za drugoga kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 23:58

Која е разликата? Предрасуди - Page 3 897446
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:02

ФЕР - нема универзална вредност, туку е прашање на перспективата
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Пон Дек 06 2010, 00:09

Ако земеме иста гледна точка, тогаш ќе имаме и иста перспектива... Предрасуди - Page 3 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:13

Ти треба да го заколеш јагнето за да го нахраниш твоето дете,
ти си мајка и тоа ти е обврска
Овцата му е мајка на јагнето
Ај ставете се на иста перспектива Предрасуди - Page 3 168840
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Пон Дек 06 2010, 00:26

А ако не го жртвувам јагнето, тогаш ќе бидам ли фер како мајка Предрасуди - Page 3 897446
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 00:28

Природата создала круг во кој се јадеме меѓусебно за да преживееме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Пон Дек 06 2010, 00:30

Што е со постењето...велат дека дава повеќе енергија...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:33

keti напиша:А ако не го жртвувам јагнето, тогаш ќе бидам ли фер како мајка Предрасуди - Page 3 897446

Е тогаш, мајчинскиот инстинкт, кој ти е од Бога даден, ќе те осуди и ќе ти рече, Ти Кети не си грижлива мајка
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:35

keti напиша:Што е со постењето...велат дека дава повеќе енергија...

ахам, значи ти не му даваш никогаш месо на твоето дете, за да бидеш фер кон мајката овца, така?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:35

јас му давам, меѓу другото и заради ова

zbunet напиша:Природата создала круг во кој се јадеме меѓусебно за да преживееме.

и застанувам на различна перспектива од овцата
оти нема поинаку
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Пон Дек 06 2010, 00:38

Предрасуди - Page 3 370644 Предрасуди - Page 3 125943 Предрасуди - Page 3 396122
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:38

Предрасуди - Page 3 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 3 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот