МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предрасуди

+5
fragola
the nurse
Тото
zbunet
Александра
9 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пон Јан 10 2011, 20:24

Предрасуда е дека ако некоја е љубезна со тебе постои шанса да ти даде.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Пон Јан 10 2011, 21:11

Предрасуда е кога во љубовта сакаме да вклучиме математика.

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пон Фед 21 2011, 00:43

На филмови со бајки дречливо зелената боја ја третираат како демонска. Се прашувам што ли значи тоа кога постојат објекти осветлени баш со таа боја? misli
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Пон Фед 21 2011, 19:13

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пон Мар 07 2011, 13:29

Некои работи не се менуваат. Љубомората и подлоста секогаш остануваат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Александра Пет Мар 11 2011, 01:50

предрасуда е да мислиш дека ќе те сметаат за мудар ако тресеш мудрости Предрасуди - Page 4 297631
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Пет Мар 11 2011, 14:46

dalas2no напиша:предрасуда е да мислиш дека ќе те сметаат за мудар ако тресеш мудрости Предрасуди - Page 4 297631


Ridendo dicere verum quid vetat? / Koј спречува да се каже вистината смеејќи се?
HORACIJE
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Нед Апр 10 2011, 16:57

За да третираш нешто како глупост треба прво да бидеш сигурен дека не си глуп kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Нед Апр 10 2011, 17:37

Mujo dolazi kuci ...a, Fata sa Hasom u krevetu.
-STA RADITE!?-vice na sav glas.
-Eh...jel sam ti rekla da je glup!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Нед Апр 24 2011, 17:42

Оној кој го сметаме за глупав,некогаш е само наивен и добар човек кој случајно многу ќе ни помогне...не барајки ништо за возврат.

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Саб Мај 07 2011, 01:03

Зошто е добро никој да не знае кој си и каква позиција имаш? Затоа што според тие податоци ќе очекуваат така да се однесуваш и ти се ограничува слободата. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Сре Мај 11 2011, 09:27

Кога природата сурово ќе си поигра со некого,најмалку што можеме да направиме е да го оставиме слободно да го направи својот избор

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Саб Јун 25 2011, 01:19

Ne znaci ako ne e po moe mora da bide diskriminacija smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by trpe Сре Јун 29 2011, 13:05

" Ако мислиш дека си многу мал за да имаш влијание, пробај да заспиеш со комарец покрај креветот. "

Анита Родик (1942-2007)
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Тото Чет Јун 30 2011, 14:25

bravo

Предрасуди - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcSnzllAa77qQs_Cr0uIFx-JrmyYA6Bpal8GvWSVPy_JhNlg3Je-NA
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Чет Јун 30 2011, 19:13

Најтешко е да те засакаат кога си поинаков од другите
Предрасуди - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQF49Kwt14sLmuMmaA2X4oSoO-3SITB4fvQAhZJI40takYAIcVs
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Чет Jул 21 2011, 16:16

Ако правиш добро, гледај да не те видат оти после навала ќе има и пак крив ќе испаднеш оти нема да можеш да постигнеш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by keti Чет Jул 21 2011, 22:13

Има многу вистина во ова...затоа прави си добро без да те знаат... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Чет Сеп 29 2011, 13:21

Магионичарот со едната рака покажува, а со другата го прави трикот. Затоа тие кои изневеруваат покажуваат кон некои други и тврдат дека изневеруваат kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Нед Окт 02 2011, 19:41

Како народната...,,Подрж ми' го копилево,да се насмеам на копилено,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Вто Ное 01 2011, 11:47

Иако припаѓаш на понизок друштвен слој треба да се однесуваш племенито баш затоа што не е обичај и затоа што обичаите се глупи каде стануваш глупав ако им се препуштиш smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by the nurse Чет Ное 10 2011, 10:49

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Кидман Чет Ное 10 2011, 14:13

zbunet напиша:Иако припаѓаш на понизок друштвен слој треба да се однесуваш племенито баш затоа што не е обичај и затоа што обичаите се глупи каде стануваш глупав ако им се препуштиш Предрасуди - Page 4 151405

Plemenitosta e vrodena kategorija
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by zbunet Нед Дек 04 2011, 19:38

Ако си полн со разбирање, нема да има место за недоразбирање kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Предрасуди - Page 4 Empty Re: Предрасуди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот