МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

+2
Кидман
zbunet
6 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Чет Јун 23 2011, 09:32

На работа колешките,дома семејството и пријателите smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Чет Јун 30 2011, 17:53

Najmalku vo firma se komentira koj kolku srabotel, a najveke koj so kogo se skarali ili so kogo imal afera kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Чет Јун 30 2011, 18:58

Nekoi na rabota doagjaat da se odmorat,da tracarat i da imaat afera...a da i za FB...oti doma ne im davaat smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Jул 27 2011, 12:47

Zamisli da vovedat kazna " Neprekinato gledanje vesti na MRTV" vo period koj ke mu go odredi sudot vo zavisnost od krivicnoto delo. Mislam deka toa bi bilo mosne surova kazna kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 01:24

Си избравме и влада и сега уште премиер да си избериме и се' ќе ни биде наредено... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Aвг 05 2011, 10:15

Nenamenski se trosela vodata od rasipani kazancinja, cesmi sto kapele, tepisi sto perele i bavci navodnuvale i zatoa ke imalo restrikcii. Ova e strasno, poveke sramno na kakvi retardirani im e dadena odgovorna pozicija koga moze da davaat vakvi idiotski izjavi lut
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Aвг 12 2011, 13:27

Кај нас заплашувањето е често мито кон обичниот човек. Тој е задоволен што не го снашло полошо smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Сре Aвг 17 2011, 09:39

Инквизицијата никогаш и не престанала да постои...само под друго име- инспекција. smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Чет Aвг 18 2011, 00:39

Zakonite gi smisluvaat za kontrola na necesnite, no vo praksa pocesto sluzat za likvidacija na cesnite smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Вто Сеп 06 2011, 18:23

Porasnavme li...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 19:59

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 %D0%BC%D0%BA%D0%B4
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Сеп 16 2011, 03:28

Момче македонче, каков љубовник си? Па исто какви сме у кошарка kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пет Сеп 16 2011, 20:31

Значи четврт по ред или трет во најдобар случај smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Сеп 24 2011, 12:58...Cudna rabota e ovoj nash mentalitet
zavist ljubomora kriminalitet
sebise ne se gledame a drugite da
od vremeto velat bila glavna pricina... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Саб Окт 01 2011, 19:27

Високите позиции на нашите видни личности се резултат на нивна среќа, а не на способности затоа што сами уживаат во среќата, а да имаа способности ќе уживавме и ние smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Чет Окт 06 2011, 00:40

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Саб Окт 08 2011, 18:53

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Окт 16 2011, 09:38

Јас се поистоветувам со државата и замислувам дека бруто националниот доход е и мој kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Сре Окт 19 2011, 18:03

Плаќаме гробно место,и сега измислиле и таму да си го откупиш ,,дворното,,место...ама 10 пато поскапо ,оти ВЕЧНО е де!?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Окт 19 2011, 18:47

Нема поголем простак од оној кој многу зборови употребува и е често нејасен за нешто што може да се каже кратко и јасно smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Окт 22 2011, 13:12

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Ное 18 2011, 13:54

Времето донесе нови нешта како на пример дека нема веќе лешинари туку кешинари smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Нова партија во Македонија!

Пишување by trpe Чет Дек 01 2011, 13:56

Гласајте за најсовремената демократска партија во Македонија:

Коалиција за Успешен Развој и Евроинтеграции.

К.У.Р.Е. ќе ги пополни сите дупки!
К.У.Р.Е. ќе ве среди за 800 секунди!
К.У.Р.Е. стои зад секој од вас!
К.У.Р.Е. е вашата иднина!
К.У.Р.Е. е во вашите раце!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by trpe Чет Дек 01 2011, 14:57

Власта е толку многу загрижена за нас што и нас почна тоа да не загрижува .
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Дек 04 2011, 19:56

Простувај и заборави на твојата мака за ним да им простиш и овозможиш уште да уживаат smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 5 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот