МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

+2
Кидман
zbunet
6 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Чет Jул 29 2010, 16:25

Денес, состанок во Фондот.Не викнале од цела држава(мин.представници 50-тина луѓе) во просторија со 10 столици.Убаво им кажа една д-рка од Струмица:-Дома коа викате гости,столици сами ли си носат или ви стојат гостите? zbunet Наша работа(или ако сакате на италијански,,Cosa nostra,,) affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пет Jул 30 2010, 19:54

Не баравме ние ништо,они бараа да ни платат помалку за изработеното.Ќе ги видам што ќе работат кога се ќе се приватизира.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Aвг 01 2010, 01:03

pa ve gledaat dobri dusicki i si vikaat deka ke dadete dzabe onaka od patriotizam
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Нед Aвг 01 2010, 10:18

Како и секое лето имаме пациенти,странци.Една французинка мажена за наш чоек ни беше еден месец.Женава одушевена,како си помина!!??Таман работа да имаме подобри услови од таму,секако не.Но,беше во сала каде покрај ТВ,цело време пациентите пееја и се смееја.И секако сите сестри и докторки го подржуваат веселиот муабет и учествуваат во него.Тоа го нема таму!-ни вели жената. flower И ОВА Е МАКЕДОНИЈА!...во позитивна смисла П.С.Не ме сфаќајте погрешно дека се фалам со нашето здравство(има многу мани , сеуште).Се фалам со нашите луѓе!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Aвг 01 2010, 11:25

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 125943 И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 476961
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пон Сеп 06 2010, 10:12

paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Сеп 17 2010, 12:31

Прв знак дека народот и државата се достојни за постоење кога ретко се храни дома, а вишокот на време го троши на водење љубов.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Сеп 17 2010, 13:51

Коментарот беше : „ Да, само на тоа мислиш “

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 538444 Ма дај молим те, ја не сум таков

И башка сега да не е поарно ? Дома јадат, а надвор водат љубов. И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пет Сеп 17 2010, 17:29

zbunet напиша:Прв знак дека народот и државата се достојни за постоење кога ретко се храни дома, а вишокот на време го троши на водење љубов.
Кај повеќето од нас, ова се случува еднаш годишно некои десетина дена кога сме на одмор.Се храниш надвор,а за другото кога си отишол со деца на одмор... kez (убаво поминавме,освен што бевме на стоматолог за едното дете,а другото една цела ноќ повраќаше,зошто тато му дал пиво ,,да се учел,,)и ...немаш вишок време jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Александра Пет Сеп 17 2010, 20:34

и ова е (исто како во) Македонија afro

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Editorial_20091215
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Окт 27 2010, 12:02

Според некои информации ќе дојде до спојување помеѓу : Завод за запослување, Министерство за здравство и АД Бутел. Заради тоа што навидум дејностите им се различни, но целите им се исти.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман Нед Окт 31 2010, 20:34

Ја гледав Весна Петрушевска на Сител
И неа ли ја купија бре аман, којзнае колку илајди и илјади евричи и ја купиле големата уста И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 634807

Језива беше, жими се језива беше
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Нед Окт 31 2010, 20:43

Колку што разбрав,(не сум најсигурна во изворот) ја набркале од предходната ТВ,и... kez најискрено ми беше јадна,пошто тоа што го збореше, требаше као да биде духовито,а не беше...Најверојатно го пишал некој ,а таа морала да го чита...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пон Ное 01 2010, 19:57

Зашто во парламент седат на тапацирани столици?
-Да не седи дрво на дрво
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пон Ное 01 2010, 19:58


охридски збор кој не завршува на буквата Т?

тос kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 01:14

Зошто људи се учлануваат у партија?
Боље со другите заедно да седиш и да јадеш од тортата, па кој колку грабне отколку да седиш сам и да јадеш гомна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 01:18

-како си помина на забавата?
-супер. на крајот и палта даваа. јас си зедов две
И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 01:30

Ја со презир ги гледав таквите и си седев сам... kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пон Дек 06 2010, 10:22

-Се' убаво,вредна си,те бива, убава iznenadпредставителна де,...ама зошто немаш книшка?
-Паа,не сум по благо... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 11:31

Ti fali bescustvitelnost kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Дек 12 2010, 17:30

За народот важат европски закони и европски цени, но азијски плати. За политичарите важат, азијски закони и азиски цени, но европски плати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Чет Дек 16 2010, 02:09

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Guest.0632398001292458017
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Саб Дек 25 2010, 15:15

Мораме да почекаме слободен увоз на влада, за да имаме за кого да гласаме
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Дек 25 2010, 15:21

Не знам зошто, smeskoденовиве само ова сакам да го гледам...

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 50314_208891783309_1758184_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti Нед Дек 26 2010, 14:52

Ние сме земја позната по извоз на умови...Мала ни е земјата за овде да се афирмираат, затоа што се големи умовите... И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 2 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот