МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лекција

+4
kazablanka
Тото
zbunet
Александра
8 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by keti Сре Сеп 22 2010, 13:56

[quote="Тото"]Братучед ми заврши машински со просек, со аплаузи и сите почести и три години работи како автомеханичар кај таткото на другар му.

Ај сеа, оди ти биди паметен. Со тие пари што се потрошија за факултет и остало, ќе си купеше стан. Или авто сервис па ќе му работеа.

Не е така Тото...Секогаш треба да се образуваме доколку имаме можност за тоа, зошто не се знае кога наученото може да ни помогне...
guska guska guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пет Сеп 24 2010, 19:02

guska 10 se klanja se klanja se klanja
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by keti Саб Сеп 25 2010, 20:47

Лекција - Page 4 944621 Лекција - Page 4 66078 Лекција - Page 4 125943 Лекција - Page 4 125943 Лекција - Page 4 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Саб Окт 16 2010, 12:23


This poem was nominated by UN as the best poem of 2008, Written by an African Kid


- Ova pjesma je nominirana kao najljepša pjesma 2008. - napisalo je jedno africko dijete.When I born, I black Kada se rodim, ja sam crn
When I grow up, I black Kada porastem, ja sam crn
When I go in Sun, I black Kada sam na suncu, ja sam crn
When I scared, I black Kada se plašim, ja sam crn
When I sick, I black Kada sam bolestan, ja sam crn
And when I die, I still black Kada umrem, ja sam crn

And you white fellow A ti moj bijeli prijatelju
When you born, you pink Kada se rodiš, ti si ružičast
When you grow up, you white Kada porasteš, ti si bijeli When you go in sun, you red Kada si na suncu, ti si crven
When you cold, you blue Kada ti je hladno, ti si plav
When you scared, you yellow Kada se uplašiš, ti si žut
When you sick, you green Kada si bolestan, ti si zelen
And when you die, you gray Kada umreš, ti si siv

And you calling me colored? I ti mene zoveš obojeni?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Саб Окт 16 2010, 12:40

одлична лекција flower Лекција - Page 4 944621
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Окт 18 2010, 14:16

guska 10
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by keti Вто Окт 26 2010, 09:13

ТРАНСХУМАНИЗМОТ е интелектуален и културолошки правец кој ја подржува употребата на науката и технологијата заради подобрување на човековите умствени и физички особини и способности. Овој правец се занимава со човековите состојби на патење како што е одземеноста, болестите, стареењето и предвремената смрт. Опасностите од ваквите интервенции се исто така тема на трансхуманистите.

Драги мои Мекичари, дали ви е некако препознатлив овој правец???
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Пет Окт 29 2010, 12:35

Бил Осми март и сите деца донеле по нешто за наставничката.

Синот на слаткарот прв и` го предал подарокот. Таа ја разгледала кутијата, ја затресла и рекла: „Да погодам што има внатре? ... Хммм... колачиња?“ „Дааа!“-извикало детето „Како погодивте, наставничке?“ „Ееее, онака. На среќа.“ -одговорила наставничката.

Потоа, детето на козметичарката и` го предало подарокот. Таа ја разгледала кутијата, ја затресла и рекла: „Да погодам што има внатре? ... Хммм... некој дезодоранс?“ „Дааа!“-извикало детето „Како погодивте, наставничке?“ „Ееее, онака. На среќа.“ -одговорила наставничката.

Детето на продавачот на скапи пијалоци последно и` го дало подарокот на наставничката. Таа ја разгледала кутијата, а одоздола нешто капело. Рекла: „Да погодам што има внатре?“ Допрела една капка со прстот, лизнала и прашала: „Вино?“ „Не!“ одговорило детето радосно што подарокот не му го погодија. Наставничката потфатила со прстот поголема капка, лизнала... „Ммммм... Шампањско?“ „Неее!!“-извикало детето, уште повозбудено. Наставничката уште еднаш пробала од тоа што капело и рекла „Во ред, се предавам! Кажи ми што има внатре?“ „Кученцее!!!“ извикало детето, среќно што ја изненадило наставничката.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пет Окт 29 2010, 14:57

paga smea palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пет Окт 29 2010, 15:41

palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 01 2010, 16:54

bravo
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Сре Ное 03 2010, 00:40

интересна анегдота 10

но и да дознаел, не верувам дека големиот мислител ќе смислел нешто паметно за таа прилика, бидејќи се плашел од жените. „Во моментот кога ќе стекне рамноправност со мажот, жената се претвора во негов господар.“ Сократ kula
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Сре Ное 03 2010, 00:47

palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Ное 09 2010, 16:18

Losa zena Лекција - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Кидман Саб Ное 27 2010, 17:17

лекциите ги кажува разумот
а него го слушам само кога морам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:32

Норвешкиот дипломат Чарунг Голар бил замолен да направи графички приказ на главните проблеми во светот во 2004 г.пред представниците на ОН.
Неговото дело ,,Силата на ѕвездите,,било ставено во натпреварот за политички маркетинг за таа година.

АНГОЛАЛекција - Page 4 220px-Flag_of_Angola.svg
Луѓе инфицирани со маларија
Луѓе инфицирани соХИВ
Луѓе на кои им е достапна медицинска помош


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Ное 29 2010, 19:02. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:40

БРАЗИЛЛекција - Page 4 Brazil-flag
Луѓе кои живеат со помалку од 10 долари месечно
Луѓе кои живеат со помалку од 100 долари месечно
Луѓе кои живеат со помалку од 1000 долари месечно
БЕЛО-Луѓе кои живеат со повеќе од 100 000 долари месечно


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Ное 29 2010, 19:01. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:43

БУРКИНА ФАСОЛекција - Page 4 158px-Flag_of_Burkina_Faso.svg

Деца кои живеат просечно 1год.
Деца кои живеат просечно 3 год
Деца кои успеваат да пораснат
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:46

КИНАЛекција - Page 4 Index.php?wiki=_content.upload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fthumb%2Ff%2Ffa%2FFlag_of_the_People%2527s_Republic_of_China.svg%2F158px-Flag_of_the_People%2527s_Republic_of_China.svg
14-годишници кои работат
14-годишници кои се школуваат
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:48

КОЛУМБИЈАЛекција - Page 4 2417
Извоз на банани
Извоз на кафе

Извоз на кокаин
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:50

ЕВРОПАЛекција - Page 4 20080724132128eu


Производство на бензин
Потрошувачка на бензин
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:55

СОМАЛИЈАЛекција - Page 4 Index.php?wiki=_content.upload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fthumb%2Fa%2Fa0%2FFlag_of_Somalia.svg%2F125px-Flag_of_Somalia.svg
Жени кои трпат генитално сакатење
БЕЛО-Жени кои не трпат генитално сакатење
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 18:58

САДЛекција - Page 4 300px-Flag_of_the_United_States.svg
ЗА војна во Ирак
БЕЛО-ПРОТИВ војна во Ирак
Не знаат каде е Ирак
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Пон Ное 29 2010, 22:38

se klanja
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Електрицитет!?

Пишување by the nurse Саб Дек 25 2010, 13:26

Лекција - Page 4 1214637_f496 smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Лекција - Page 4 Empty Re: Лекција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот