МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

+3
fragola
trpe
zbunet
7 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:28

Магелан докажал дека од каде си тргнал таму ќе се вратиш. Значи џабе маката.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:33

Dali ako se dvizis vo obraten pravec od dvizenjeto na zemjata,so ista brzina so koja se dvizi zemjata,vremeto ce stoi za tebe?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Јун 30 2010, 01:38

Интересна мисла. Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 151405

Знам само дека времето се успорува како се приближуваме кон црната дупка која е створена од супер нова ѕвезда
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Сре Јун 30 2010, 01:43

A zosto imame vpecatok deka se zabrzuva?Barem mene taka mi se cini... zbunet
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 19:43

Ја не сум за тука, така ми рече една која не живее тука
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty НЛО ?

Пишување by trpe Пет Jул 16 2010, 22:34

На 7-ми јули над аеродром во Кина се појавил необјаснет феномен. Ова не е патека од земјата, туку над хоризонтот, и не е лансирано од Земјата, туку објектот е навлезен во атмосферата.


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by keti Пет Jул 16 2010, 23:54

Во денешно време се може научно да се докаже...но поинтересно е кога е мистериозно... nlo
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe Чет Jул 22 2010, 12:02

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Hein4210 Некои можеби веќе нашле друго живеалиште... Па отишле да подзачистат малку Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Mysmil10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Aвг 11 2010, 08:49

Судбината на мајката земја најверојатно ќе биде ваква :

- Тато, ај да ја продадеме мама.
- Зш ?
- Па ти не ја онадиш, ние не ја цицаме веќе и што ќе ни е ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Сре Aвг 11 2010, 09:03

Една е мама! trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Aвг 25 2010, 23:50

Во некои шпекулативни теории се спомнува дека земјата има своја свест, кој знае колку е добродушна кога секого трпи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe Чет Aвг 26 2010, 15:50

Господ ја создаде Земјата, се останато е Made in China Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Terres10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by alisa Чет Сеп 09 2010, 20:08

Животот на Земјата можеби е скап, но затоа секоја година имаме бесплатно патување околу Сонцето! Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 602480
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Чет Сеп 09 2010, 20:17

palce vinozito bravo
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Саб Окт 09 2010, 22:23

Некогаш имаше многу густи грмушки на земјата Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Саб Окт 09 2010, 22:27

kez Ами,глобално затоплување!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман Саб Окт 09 2010, 22:27

hot nurse напиша: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 104553 Ами,глобално затоплување!

стареењето сега така се вика? Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 497844
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Саб Окт 09 2010, 22:33

paga smea За грмушките зборев,а тоа женското,,затоплување,, мислам рано ни е!Таман работа,уште не се осеќаме така,нели?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман Саб Окт 09 2010, 22:36

пу пу пу Хоти шо ти е тебе, скраја било
ние ќе си бидеме евергрини

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Msgreen
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Нед Окт 17 2010, 16:35

Низ вселената има објекти наречени “ Црни дупки“. Тие имаат голема привлечна моќ и голем дел од вселената се врти околу нив.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман Нед Окт 17 2010, 17:35

ne ne ne... ic ne mislam deka e ova dvosmisleno
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Пон Окт 18 2010, 16:29

И откако материјата ќе влезе во вселенската Црна дупка потоа прска низ Квазарот кој се наоѓа во сред таквото...галаксијата де. Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Пон Окт 18 2010, 16:48

Чиста поезија,ова физика де... paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Саб Окт 30 2010, 19:44

Мајката земја не’ трпи оти е мајка, да имаше и татко ќе имаше кој да поведе сметка за човештвото.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? - Page 2 Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот