МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEKS # SEKSI

+3
the nurse
fragola
zbunet
7 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

SEKS # SEKSI Empty SEKS # SEKSI

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:17

Dobro , posto zabelezav nekoi se nadareni filozofi, pa bas sakam da procitam kakvo objasnuvanje ke mi dadat na ovaa tema

Znaci, dali spored nekoja logika koga velime : Lele kolku e seksi , mislime na devojka koja mnogu saka da se seksa ?MySpace Graphics

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 00:19

Toa se zeni koi gi koristat za reklama za keks
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:25

dobro, ama zborot mi bese vo toa deka pogresno go tolkuvame zborot SEKSI , posto vaka od prva e ist ko brat mu SEKS posto zborot ima ist koren seks


hmmmm, abe kojznae dali sum jasna so sakam i jas da kazam SEKS # SEKSI 638372 ili nekoj me cita megju redovi

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 00:36

Po mene seksi e ako izgleda ebazovno i ako e tuga. Ako e moja togas ne e smesno nitu interesno i mi ide oci da im izvadam na toa manijacite so zevaat u nea.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:39

a ako mu recis na nekoj "Mnogu si seksi ", toa bi mozelo da go sfati ko kompliment i da si go protolkuva kako " Mnogu si dobar vo seks "

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:55

zbunet напиша:Po mene seksi e ako izgleda ebazovno i ako e tuga. Ako e moja togas ne e smesno nitu interesno i mi ide oci da im izvadam na toa manijacite so zevaat u nea.

SEKS # SEKSI 825276

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Чет Апр 22 2010, 19:08

Разликата помеѓу секс и секси ? Секси води кон секс, а сексот те прави секси.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 13:08

Порано сексот бил на екс и затоа додале едно “С“ од напред што значи - Стој ! Кочи малку.
Секси - кога додале и “и“ од позади, што значи срамота е само еднаш како и „ Ииии, ама би и’ го бапнал ! “ кога ја загледуваш додека си заминува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 11:36

Колку се разбирам од шпанска музика и според моето скромно познавање од жени не е пресудно да изгледа ебазовно т.е. не е толку важно дали е грда, дебела или со некоја друга несакана појава, туку целата финта е во ставот.
Значи начинот на движење и гестикулацијата спаѓа во примарната женствена одлика па заради тоа и на исток и на запад обрнувале значајно внимание на начинот на однесување во одредени кругови, на пример кај куртизаните и гејшите кои биле подложени на обука како значаен дел кој ќе придонесе на нивната неодоливост. Ние можеме да ги потценуваме, но баш тие биле меѓу најценетите жени на планетава во тоа време. Тие постоеле заради одредена цел, но одредени делови од нивното знаење никако не се за потценување.
Недозволиво било да има макар атом сличност со машкото однесување, значи се тежнеело кон максимална женственост за разлика од подолните слоеви каде често не можело да бидат разликувани од нивните сопрузи, нормално тоа било заради тешките услови на живот, но сеуште се среќаваат такви жени и таму каде нема потреба да бидат такви и често неоправдано ги правдаат со вишак машки хормони. Постои еден дел од Јога каде се концентрира на начинот на движење на телото т.е. ги поттикнуваат свесно да имитираат одредено однесување при секојдневни активности додека не прејде во навика заради поправање на евентуални недостатоци при однесувањето. Значи се’ се учи.
Кога некоја жена има сличност со машкото однесување ја нарекуваме машкоданка, ако некое машко има сличности со женското го нарекуваме педерче. Најверојатно тие се чувствуваат хермафродитски и затоа не сакаат да го изменат своето однесување.
Некои жени би рекле дека екстремно истакнување на женственоста е лицемерно и заради одредена корист и таквите не се за верување, за жал, не можам да не се сложам со нив заради грабежливо материјалистичкиот менталитет кој го поседуваме, но секогаш била ценета златната средина која може да послужи како ориентир или како би рекла една кинеска „ Не верувај и‘ на жена која не може да се контролира кога ќе види имуќен човек “.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by fragola Пет Мај 21 2010, 12:09

mnogu mnogu edukativno i korisno SEKS # SEKSI 577799
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Пет Мај 21 2010, 12:24

SEKS # SEKSI 104553 Kako i sekogas,odlicno!Spored moeto isto skromno poznavanje se izjasnuvam deka navistina ne sekogas e vazna nadvoresnosta na na mazot.Najvazno e da e pameten , i za mene SEKSI E da ima smisla za humor.Obozavam mazi koi znaat da me nasmeat!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 12:51

Znaeme gazot za sto sluzi, no ima mnogu takvi koi bi rucale na nego.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Пет Мај 21 2010, 21:15

A takov si?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 22:20

Si treba poverenje prvo, na secij g'z ne se ruca SEKS # SEKSI 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Сре Мај 26 2010, 00:54

Imate pravo prvo ubavo se zapoznavate,pa potoa go pravite gorespomenatoto.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 13:18

Секси се само оние кои трзаат на мене, а другите се само глупи дрвени цепаници.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 18:19

SEKS # SEKSI 79941 Navistina!I jas taka mislam za sebe!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 12:23

Секси е квиз “ Покажи што имаш “
Секс е квиз “ Покажи што знаеш “
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Чет Јун 17 2010, 16:04

Ima edna scena vo eden film,,Taking lives,,triler,tezok.Nema vrska,vo nego ima edna zeska scena megu Angelina Jollie i Itan Howk.Ne deka mi se dopagaat nesto posebno ovie glumci,no scenata e taka seksi sto mislis zraci od ekran.Uzasno seksi!(koga skoro go imase filmot na TV,bas zborevme so koleskite,duri i na onie sto cutat za ovie raboti,im bilo strasno vozbudlivo)Uh...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Чет Јун 17 2010, 16:43

I koga stanavte, stolicite gi ostavivte mokri ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by fragola Чет Јун 17 2010, 23:11

Seksi se ucesnicite vo megjusebnata akcija i interakcija t.n. seks.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 00:36

Seksi e da zboris za seks, seks e koga molcis
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by fragola Пет Јун 18 2010, 00:39

e da, seksi glas i seks bez glas SEKS # SEKSI 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 00:40

To, taka i mislev SEKS # SEKSI 104553 ama trapavo go iskazav
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by the nurse Пет Јун 18 2010, 00:56

Toj sto zbori ne prai,toj sto prai ne zbori zbunet
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

SEKS # SEKSI Empty Re: SEKS # SEKSI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот