МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Театар

5 posters

Go down

Театар Empty Театар

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:11

Имате ли одено или одете ли на театар или одамна заборавивте што е тоа ?

а уствари и дали даваат театарски престави

едно време одев да го гледам Раде Рогожаров, ама у последно време слабо, да не речам ич

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:15

400 den premiera
250 den redovna prestava
150 den za studenti

Dramski teatar
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:34

zbunet друже, ти да не работиш на шалтер ?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:38

Yes, vcera pominav od tamu
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:40

Јас кога и да поминам е затворено

изгледа штрајкуваат Театар 825276

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:41

E ne rabotat posle 00:00
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:48

хахахахаххааххаахахах Театар 764768

еејј се смеам ко ретардирана Театар 764768Театар 764768Театар 764768Театар 764768Театар 764768


а клуч да не имаш од театарот ? и колку е цената на клучот ? Театар 825276

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:53

Da ti kazam pravo sigurno toj sto go ima klucot ja koristi taa varijanta. Sami se, ke se brkaat na bina ...abe cela prestava ke si izvedat Театар 280111 Театар 688801 Театар 528145 Театар 677212
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:56

Театар 603747 а јас па се чудам оти не им се работи Театар 357977


клучот ке го барам после нова година

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:59

Za praznicite vo Januar ima najvise za mrsenje na trpezite
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by Александра Саб Окт 31 2009, 18:44

Кога ќе ми се наредат ѕвездите обавезно одам, по можност сама. Од две причини:
1. Немам соодветна гардероба
2. Секогаш има некоја сцена на која или плачам или се смеам до солзи

по овие две работи ќе ме препознаете ако се најдеме на иста претстава :лиз:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by Александра Саб Дек 19 2009, 22:49

Се маскирам (костим, шминка, ведра насмевка) за претставата „На гости“ . Ќе си глумиме со соседите. „А бе, кај сте, никаде ве нема. Па што не скокнувате на едно кафе? Бреееј, не можеме да се видиме, што е оваа работа. Да не се имендениве ќе се заборавиме дибидус.“
Ај живели!

Театар 388339
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by Кидман Чет Апр 08 2010, 11:06

dalas2no напиша:Се маскирам (костим, шминка, ведра насмевка) за претставата „На гости“ . Ќе си глумиме со соседите. „А бе, кај сте, никаде ве нема. Па што не скокнувате на едно кафе? Бреееј, не можеме да се видиме, што е оваа работа. Да не се имендениве ќе се заборавиме дибидус.“
Ај живели!

Театар 388339

хахахаха... т.н. именденска маска, имам и јас таква
Театар 695411
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by Кидман Пон Мај 10 2010, 00:46

синоќа ја гледав ,,Кавкаскиот круг со креда,, од Bertolt Brecht во режија на Мартин Кочовски, битолчанецот кој ја режираше и ,,Тапани во ноќта,,
ви донесов мало сувенирче:

- Се' што постои на светот, треба да му припаѓа на оној на кој му треба, децата на мајките кои се грижат за нив, за да растат здрави, а долината за оние кои jа наводнуваат за да биде поплодна.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by keti Саб Мај 22 2010, 12:40

После подолго време, во мојот град се прикажа театарската претстава „МИЛИ СНАЈКИ„ работена според текст на Самоил Дуковски, а во режија на Михајло Петрески. Главни улоги Михајло Петрески (Трпе) и Марија Попоска (Перса), а целата екипа беше составена од актери-аматери кои одлично си ја завршија својата работа и со тоа докажаа дека кога се работи со љубов може се' да се постигне...
Претставата беше прекрасна, проследена со многу смеа и имаше многу пријатна атмосфера...
Честитки за моите сограѓани
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Јапонски театар

Пишување by the nurse Сре Фед 23 2011, 19:49

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Театар Empty Re: Театар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот