МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Завист

+2
Александра
zbunet
6 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Чет Jул 01 2010, 13:14

Дали си завидлив/а сам си знаеш,а за заводлив/а Завист - Page 2 104553 другите ти кажуваат или покажуваат...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пет Jул 09 2010, 12:54

Да предизвикаш завист треба да стекнеш нешто незаслужено или го сака твоето на незаслужен начин.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Нед Jул 11 2010, 15:13

кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е дебела, сакам да сум дебела,
кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е со тегли , сакам да носам цвикери,
кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е со протеза, сакам да имам криви заби ...
еден ден, кога ќе ми се исполнат трите желби, ќе бидам неодолива
hehe
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Нед Jул 11 2010, 15:41

Убавината е во очите на оној кој те гледа.За некого си неодолива,за некого ништо посебно.Важно има кандидати за сите flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by trpe Пет Jул 16 2010, 19:31

Немам ништо против кога ми завидуваат Завист - Page 2 36_11_14
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пон Aвг 23 2010, 22:04

Тоа што било твое ќе биде нечие, тоа што ќе биде твое и тоа било нечие, тоа што е твое, можеби истовремено е и нечие
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Пон Aвг 23 2010, 23:31

zbunet seti se
guska
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Вто Aвг 24 2010, 12:09

Завист - Page 2 104553 Завист - Page 2 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Чет Aвг 26 2010, 10:48

повеќето од оние за кои сум мислела `блазе си им`, подоцна се покажале дека биле за жалење
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Кидман Чет Aвг 26 2010, 17:12

dalas2no напиша:повеќето од оние за кои сум мислела `блазе си им`, подоцна се покажале дека биле за жалење

Завист - Page 2 125943 и јас го имам истото искуство. ми се случувало да им се воодушевувам толку многу, а сега се прашувам е на што тоа де... Завист - Page 2 497844
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Чет Сеп 02 2010, 23:56

Завист ваља и заслужити...-Балашевич flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пет Сеп 03 2010, 00:03

Ако не даваш никој нема да завидува
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Пет Сеп 03 2010, 00:25

Па, жени ми завидуваат, paga smea не мислам нив ништо да им давам flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пет Сеп 03 2010, 00:32

Па и тие си сакаат, душички се Завист - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Пет Сеп 03 2010, 00:53

А ти , што не им даваш на сите што си сакаат?Душички се kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пет Сеп 03 2010, 01:00

Nikoj ne im zaviduva na tie sto sum im dal Завист - Page 2 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Пет Сеп 03 2010, 17:03

paga smea Исто и кај мене!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Саб Сеп 11 2010, 01:26

и` завидувам на Хоти на десетте вида баклави
. . . и на линијата отпорна на баклави jazik
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Саб Сеп 11 2010, 01:38

Озбилно?Друг пат на Бајрам,те викам кај мене на работа,па да видам дали можеш да го издржиш маратонот! guska П.С.А мораш од сите бар по едно парче,да не ги навредиш...Што вика колега ми Ѕверот:-Пробав од на жена ти,дај сега од на ќерка ти! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 21:17

Додека си никој треба да запамтиш кој те гледал како некој и кога си некој треба да ги заборавиш тие кои те гледале како никој.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 21:42

zbunet напиша:Додека си никој треба да запамтиш кој те гледал како некој и кога си некој треба да ги заборавиш тие кои те гледале како никој.
Прекрасно кажано!Јас лично се обидувам и така да биде,но постојано се преиспитувам да не згрешам со некого guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 21:53

Не се сомневам Завист - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 22:39

Тоа што е мое,кога-тогаш ќе си дојде flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Вто Сеп 14 2010, 22:47

хехе, како беше едно графити . . .

God give me patience - but hurry please!

se klanja
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 22:59

dalas2no напиша:хехе, како беше едно графити . . .

God give me patience - but hurry please!

se klanja
backaСе во свое време!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 2 Empty Re: Завист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот