МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА - Page 2 Empty Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Пишување by keti Пет Апр 06 2012, 02:44

Пиј си само вода и ќе си бидеш здрав... И не му ја мисли многу...туку уживај си во животот ... jazik
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА - Page 2 Empty Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Пишување by trpe Пет Јун 22 2012, 15:38

Масажа на стопала

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА - Page 2 Empty Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Пишување by keti Пет Јун 22 2012, 23:15

kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА - Page 2 Empty Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Пишување by keti Пон Сеп 08 2014, 00:57

keti напиша:Би сакала луѓево повеќе да ја применуваат алтернативната медицина отколку класичната зошто го лекува човекот на природен начин...
Најдобар лек е позитивната мисла и масажата...Најдобро е да се масираат стапалата на нозете зошто таму се наоѓаат точките кои се поврзани со сите органи на телото и тоа треба да се прави се' додека постои болка при допир на стапалото...
Посакувам цела негативна енергија која се насобрала на овие простори да се претвори во позитивна енергија и во љубов ... и ...  ЉУБОВТА нека ги исполни срцата на сите луѓе на планетата Земја и нека проструи низ нивните тела и нека луѓето ја почувствуваат хармонијата и радоста на животот и нека се љубат и нека се сакаат и нека се гушкаат и нека прават само добри дела и нека си помагаат меѓусебно и нека се грижат едни за други и нека се грижат за планетата Земја...Нека биде твојата Божја волја и нека се слави твоето име на небото и на земјата...Амин
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА - Page 2 Empty Re: АЛТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот