МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

2 posters

Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Нед Aвг 05 2012, 21:54

Свесни сме дека во светот постојам стотици сајтови на кои може да се гледаат многу голем број на ТВ канали. Со тоа, локалните и регионални телевизии повеќе немаат граници. Слободно преку интернет стрим може да се следат многу повеќе од тоа што порано можеа. Повеќе нема само во еден град или еден регион, сега можат во целиот свет.
Пред неколку години, ми текна да направам и јас сајт за online телевизија. На мојот сајт (МКПредавател) Вие можете да следите над 150 домашни и странски ТВ канали, и тоа: многу македонски национални, локални и регионални канали, голем број на канали од Балканот и Европа, некои од најпознатите документарни канали како: Nat Geo, Nat Geo WILD, Discovery channel, Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery, TLC, Animal Planet, но тука се и ексклузивните: Discovery Home& Health, Discovery turbo и History channel. Покрај овие, има и за најмалите, и тоа најбогата понуда досега: Disney, Disney xD, Disney Junior, Nick, Nick Jr., CN, Discovery Kids. Од филмските, ексклузивните: AXN, AXN White, AXN Black, FOX Movies, FOX, SyFy, но и традиционалните: FOX life, FOX Crime, TV1000, MGM и Universal channel. Како најголем ексклузивитет се најбараните и најпознати филмски канали: HBO, HBO HD, HBO2, HBO Plus, HBO Family, HBO Signature, Cinemax, MaxPrime. Покрај документарни и филмски, тука се и спортските. Sky Sports 1, 2, 3 и 4 се најгледаните спортски канали во Велика Британија, а јас ги нудам бидејќи они ги имаат правата за Англиската Премиер лига. Од забавни, тука се Sony, Sony Spin, Fashion TV, како и холивудскиот E! Entertainment. За музика, секако MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Vh1, Vh1 Classic, Mezzo, VIVA и некои други. Исто така имаме и канали за вести и канали само за возрасни. Нешто во што сме лидери се и HD каналите: TRT HD, HDTV1.cz, NASA HD, One HD, History HD, Discovery HD Theather, ESPN HD, MGM HD, Max HD, Nick HD и HD Media.
Покрај овие ТВ канали, постојат и многу македонски радија, како и еден вид видеотека со видеа кои ќе Ви го олеснат животот.
Сите ТВ канали, сите ФМ радија, и се' останато е сосема бесплатно.
Доколку знаете некои други сајтови за гледање ТВ, пишете. Исто така очекувам забелешки, критики и пофалби околу мојата замисла за мојот сајт.

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Пон Aвг 06 2012, 13:21

keti ти благодарам што го објави линкот, мене нешто не ми сакаше. Иначе што мислиш за сајтов ?

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by keti Пон Aвг 06 2012, 14:44

Се' уште не сум го разгледала доволно за да дадам коментар... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Пон Aвг 06 2012, 14:51

keti напиша:Се' уште не сум го разгледала доволно за да дадам коментар... kez

Епа повелете, уживајте во одличната понуда на бесплатни ТВ канали smesko

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Вто Aвг 07 2012, 23:59

Друштво, ајде да видам сакам што мислите конкретно за мојот сајт, но и за сличните сајтови за online ТВ.

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Чет Aвг 09 2012, 18:16

Ајде друштво, сакам да видам уште критики, коментари и пофалби за сајтов. Што мислите ?

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Саб Aвг 11 2012, 12:58

Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби и други членови од форумот.
p.s.: како ви допадна новиот канал Comеdy Central ?

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by keti Саб Aвг 11 2012, 23:38

Ostavi mu malku vreme na mekicarite za da go razgledaat, pa da dadat komentar... A vo meguvreme mozes da gi razgledas temite na forumot postaveni od clenovite ... Pozdrav i sekoe dobro guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by keti Пет Aвг 17 2012, 08:27

ИНТЕРНЕТ ТЕЛИВИЗИЈАТА ни заминала на одмор... Ќе ни се јави после 21.08.2012 година ( по враќање од одмор)... trepka

http://mkpredavatel.com/?p=4750
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Пон Aвг 20 2012, 19:22

keti напиша:ИНТЕРНЕТ ТЕЛИВИЗИЈАТА ни заминала на одмор... Ќе ни се јави после 21.08.2012 година ( по враќање од одмор)... trepka

http://mkpredavatel.com/?p=4750

Се вратив, сега сум полн со нова енергија, чекам коментари. guska

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Пет Aвг 31 2012, 19:03

Уживајте во фудбалот со МКПредавател и Sky Sports

Со МКПредавател и Sky Sports Вие ја имате ексклузивната можност за следење на натпреварите од двете најголеми фудбалски лиги: Англиската и Шпанската.
Со големо задоволство Ве известувам дека на четирите Sky Sports канали секој викенд се даваат натпреварите од Premier и LaLiga во живо.
Некои од натпреварите од Premier се пренесуваат и преку каналот ESPN.
Па уживајте !
www.mkpredavatel.com

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Нед Сеп 02 2012, 13:29

Продолжува фудбалската забава преку МКПредавател со Англиски и Шпански фудбал:
во 14:30 на Sky Sports 1 играат Ливерпул - Арсенал,
во 17:00 на Sky Sports 1 играат Саутемптон - Манчестер Јунајтед,
во 19:50 на Sky Sports 1 играат Реал Мадрид - Гранада, како и
во 21:30 на Sky Sports 1 играат Барселона - Валенсија
Па уживајте со нас!
www.mkpredavatel.com

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Саб Сеп 15 2012, 01:08

Знам дека можеби сум досаден, но да Ве потсетам околу шпанска и англиска фудбалска лига.

Еве што е на програмата:
1.Шпанска ПРИМЕРА лига: 18:00= Валензија - Целта Виго на ESPN (Сабота)
20:00= Гетафе - Барселона на ESPN (Сабота)
и репризно во 22:00= Севиља - Реал Мадрид на ESPN (Понеделник)

2.Англиска ПРЕМИЕР лига: 13:45= Норвич - Вест Хем на Sky Sports 2 (Сабота)
16:00= QPR - Челси на ESPN (Сабота)
17:00= Рединг - Тотенхем на Sky Sports 1 и на ESPN (Недела)
21:00= Евертон - Њукасл на Sky Sports 1 (Понеделник)

Уживајте

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by keti Саб Сеп 15 2012, 19:45

Уживам јас во фудбалот, ич да не береш галје за мене ... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Нед Јан 20 2013, 22:33

Издавам рекламен простор во рок од месец (30) дена, по екстра поволни
цени, во зависност од банерот, и тоа: 900, 850 и 750 денари. Доколку сте
заинтересирани, пишете ми на mkpredavatel@gmail.com или пак посетете го
линкот: www.mkpredavatel.com/?page_id=19

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by keti Пон Јан 21 2013, 23:45

Ete ti sega! ... Od koga ovie mekicite stanaa i mesto za oglasi? Znaes li deka ovde retko koj vleguva da vidi sto e napisano, a kamoli da go vidi tvojot oglas! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Dingo+ Сре Aвг 20 2014, 14:23

Освежи го МКПредавател!

Некои знаат, некои не, но факт е дека МКПредавател го прослави својот 4ти роденден неодамна. По се` остана уште дизајнот да се промени, но за жал се нема доволно финансиски средства.

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија 15325210394538_813300472015697_6093353667931479433_n

Затоа МКПредавател ја бара подршката од посетителите да вложат во нов дизајн преку македонската платформа letsfundit.mk! 
Ризик од ова вложување нема, доколку се соберат парите ќе се добие нов дизајн, но доколку не бидат доволни, ќе се обидеме повторно и повторно, се` додека не се соберат доволно средства за да се изненадат посетителите со нов дизајн. Преку платформата, може да се донира различни суми, а за секоја од понудените суми има и еден вид награди. 
За повеќе информации кликнете на: https://www.letsfundit.mk/Home/ProjectDetails/1149.

Dingo+


Вратете се на почетокот Go down

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот