МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мој роден град

+4
Тото
Кидман
kazablanka
zbunet
8 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Мој роден град Empty Мој роден град

Пишување by ?????? Сре Окт 07 2009, 21:32

Кога повторно би сте се родиле, во кој македонски град би сакале да биде тоа ?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by ?????? Сре Окт 07 2009, 23:47

Мој роден град 833750 ejjjjjjjjj ne ima i vo ikoncinjava Мој роден град Lol
ke si ostanam dosledna na moite pretci...ostanuvam vo PP

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by ?????? Саб Окт 10 2009, 01:18

Мој роден град 600177 И мене ме има во икончињава, само не знам во кој град не има највеќе Мој роден град 602700

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by ?????? Пон Окт 12 2009, 00:45

поарно у село

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Пон Окт 12 2009, 13:12

Vo bermudski triagolnik...kude tri tumbe
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by kazablanka Вто Јан 05 2010, 13:20

Sum bil skoro vo site gradovi vo nasata goooooooolema zemja, no koga bi mozel da odberam, bi odbral nekoe malecko mesto kako Gratsko, Gevgelija, Delcevo...
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Вто Јан 05 2010, 20:11

Za dva grada mi teknuva dva idealni biznisi koi mora da uspeat. Na primer vo Prilep da prodavas majmuni, a vo Skopje "Vazelin ".
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Кидман Саб Јан 16 2010, 20:43

Бев во Струмица и многу ми се бендиса
Многу им е убав паркот, а и луѓето се супер - никогаш не можеш да изедеш толку колку тие што сакаат да те нагостат Мој роден град Icon_flower
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Кидман Чет Мар 11 2010, 08:15

Се молет Скопјанишчана да не мочет во езероно, з'ш го преполнаја!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Вто Апр 27 2010, 23:23

Во градот во кој живеам секој може да се чувствува посебен...и изолиран случај
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Пет Мај 14 2010, 11:43


Кај нас во Скопје покана на кафе често значи покана за секс. Ако пиеш сам кафе ќе те гледаат ко да мастурбираш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Тото Пет Мај 14 2010, 12:10

Фала ти, бате, за овој мини бон-тон водич Мој роден град 438648
Јас па се чудам што во Скопје се чувствувам ко во странство. Можеби е така затоа што сум од внатрешноста, упм Мој роден град 497844 Мој роден град Lol
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Пет Мај 14 2010, 12:34

Мој роден град Icon_flower Мој роден град 84321
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Нед Мај 16 2010, 15:24

Си читам ја така весник и оно унутра демек у нашиов град иницијатива за
точкови да возел поише народов, па пунктови за изнајмување, па бла, бла.
Демек бил градоначалникот у Холандија и си рекол :„ Ај и ние ! “. По
мене видел, ама не разбрал дека кај нас народот трча без глава да
спечали нешто и дека не му е до возикање, демек рекреација, а у тие
земји не работат на две - три работни места за да преживеат и цело време
м’кнат некои торби со нив...и това на точак ?! Ма дај молим те. Испаѓа
дека за точак треба стандард или само за богатите, а сиромавите мораат
со коли...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by keti Вто Јун 29 2010, 13:29

И кога повторно би се родила би го одбрала Неготино...сепак, дома си е дома...

„Дома си е дома“

Еј, Господине
Гледам имате цркви со златни кровови
Но мојот народ е најбогат на свет
со песни, вино и пријатели

Драга Госпоѓо
Кај Вас сонцето од четири страни
грее топол зрак
Но не е потопло од срце мајчино
што желно чека да и пријдам праг

Само дома си е дома
ми шепне секој друг
Каде и да одам во мисли таму сум
На Велигден штом звона забијат
Милион звезди горат за .....мојот роден град

Ти убавице,
ти ми нудиш се да останам
и да заборавам
Но, едни очи две ме исплакале
и брзам солзи да им избришам

Само дома си е дома
ми шепне секој друг
Каде и да одам во мисли таму сум
На Велигден штом звона забијат
Милион звезди горат за ...мојот роден град
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Пон Ное 22 2010, 17:13

Мој роден град Creati11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Александра Вто Ное 23 2010, 00:07

Мој роден град 0
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by na oko Сре Дек 22 2010, 09:26

a shto ni fali ovde?bardovci ni e tuka!!ludo neli?

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Саб Апр 09 2011, 09:29

Не барај две среќи наутро по улици иако е рано оти многумина излегуваат уште на полноќ да ја бараат и наутро рано со полни вреќи среќа се враќаат. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:29

Како најбрзо да ги изброите пензионерите што живеат во Скопје?
- Ќе ги изброите автобусите во петок и ќе ги помножите со 50.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Пет Jул 29 2011, 15:12

Lesni zeni odat po gavolite kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 12:05

trpe напиша:Како најбрзо да ги изброите пензионерите што живеат во Скопје?
- Ќе ги изброите автобусите во петок и ќе ги помножите со 50.
kez guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Виножито во мојот роден град Неготино

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 12:07

Мој роден град Dsc03422v
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by zbunet Нед Окт 16 2011, 09:42

Ako vo avtobus nekoj ti stane za da sednes znaci navistina si star kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Александра Нед Окт 16 2011, 10:41

zbunet напиша:Ako vo avtobus nekoj ti stane za da sednes znaci navistina si star Мој роден град 104553

Ако ти се прилепуваат стојач(к)ите и кога нема баш толку гужва значи сеуште си млад/а Мој роден град 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Мој роден град Empty Re: Мој роден град

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот