МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смешни изреки :D

+4
keti
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Саб Сеп 18 2010, 22:59

Како во Србија викаат онаквите кога одат на „Геј парада“

„У дупе на вашар“
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 13:32

Кога ќе одиш во WC силно држи се на шољата зошто водата ги носи сите лајна. Смешни изреки :D - Page 2 639990
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Вто Ное 02 2010, 15:54

Кога го гледам сонцето те гледам тебе, кога ги гледам облаците те гледам тебе, кога ја гледам месечината те гледам тебе.

Ма дај тргни се од тебе ништо не гледам.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Пон Ное 08 2010, 16:23

Ако сакаш да дознаеш какво е чувството да си ѕвезда, седни на врвот од новогодишната елка.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Пон Ное 08 2010, 16:51

Dragi boze, molim te da mi das mudrosti da razumem svog muza, ljubavi da mu oprostim i strpljenja da izdrzim njegovo ponasanje. Jer ako te, Boze, zamolim da mi das snage, mislim da cu ga onda ubiti!.
AMIN
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 16:52

Смешни изреки :D - Page 2 104553 e kako ne, sve muzite krivi
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Вто Ное 09 2010, 21:51

Смешни изреки :D - Page 2 Valfunny4
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Пет Дек 17 2010, 17:23

Убав си ми ко икона.
- Кој и да те види се крсти.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Пет Јан 07 2011, 21:20

Устата ти е толку голема, што можеш да пееш две песни од еднаш.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet Вто Мар 01 2011, 10:32

Кој има редовна столица значи си обезбедил стабилно и просперитетно место во друштвото
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by Тото Вто Мар 01 2011, 15:54

Смешни изреки :D - Page 2 639990 lol!
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Нед Мар 06 2011, 13:21

Ne daj, se Ines... ispod 50 EU.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Пон Мар 14 2011, 10:52

BITI il NE_BITI !!! Samo pitanje koga?

Grafit na wc-u I najhrabriji su se ovde usrali

PENIS SAY TO THE CONDOM COVER ME I'M GOING IN

Necu zvaku... Ocu svoj kusur!!!

VRATITE NAM SECER U ORBIT

KAD TI SMRT POZVONI NA VRATA TI SE KO FOL JAVI NA TELEFON

U raju je lepo...al u paklu je ekipa!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe Вто Мар 29 2011, 10:22

Ти мора да си производ на прости множители.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by Кидман Вто Мар 29 2011, 14:12

ooooooooooo..... obesen
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Чет Апр 21 2011, 19:04

1. Камен пијан – состојба во која не знаете што правите и ви паѓаат на памет необични идеи. Ене верверичка ајде да ја бркаме!

2. Недоразбирање. Кога ја каниш комшиката на кафе, а таа го пие кафето и си оди.

3. Живот. Се раѓаш, одиш во војска, се враќаш, се жениш, ставаш кисела зелка едно 30-40 пати и умираш.

4. Оп! Звучен сигнал за синхронизација на мајстори. Во главно се користи за навигација кога се носат гломазни предмети.

5. Извини. Универзално име за сите келнери. „Извини, ќе може сметка?“

6. Ќе се чуеме. Јака фора за да откачите некого.

- И, се договоривме значи?
- Ајде, ќе се чуеме!

7. Економска криза. Кога ќе ти останат многу месеци на крајот на парите.

8. Слаб до умерен. Тип на ветер.

9. Видео рекордер. Чинел 1.200 марки кога сте го купиле, сега е најскапиот часовник во домот.

10. Фенг шуи. Изговор за расфрлените работи по домот.

- Еј што не ги прибереш чорапине од под креветот?
- Фенг шуи!

11. Мис Универзум. Натпревар во убавина на кој никогаш не се појавуваат конкурентките од Марс, Јупитер, Венера и другите планети во универзумот.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by Кидман Чет Апр 21 2011, 19:33

Живот. Се раѓаш, одиш во војска, се враќаш, се жениш, ставаш кисела зелка едно 30-40 пати и умираш.

bam
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet Сре Jул 06 2011, 16:51

Кој не чука три пати е себичен и невоспитан kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse Пон Aвг 01 2011, 14:22

Дали пенисот е криминалец?
- ДА! Ќелав е, има лузна на главата, два телохранитела, облечен е во кожа, дилер е на бела супстанцa и секаде каде што влегува - растура kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet Сре Фед 22 2012, 13:08

E bev od kef kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Смешни изреки :D - Page 2 Empty Re: Смешни изреки :D

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот