МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

+3
fragola
trpe
zbunet
7 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? Сре Сеп 23 2009, 10:24

Дали земјата е единствено живеалиште за човекот?

Dotville

Powered by: MySpace Games

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Сеп 23 2009, 21:58

Нема да биде ни тоа што досега било живеалиште ако продолжи на овој начин...а ќе продолжи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? Саб Сеп 26 2009, 15:44

Едно и единствено, бидејќи и во случај да се пронајде некое друго место, доколку таму има цивилизација, сигурно не би не прифатиле за да не го уништиме и нивното место за живеење!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Нед Сеп 27 2009, 15:08

Pa ako mozat da se jadat Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 6709
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe Вто Сеп 29 2009, 23:30

Може на леб да ги мачкаме!


Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 7E831F9B8499AA42B3B752DB23EFE628
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola Пон Окт 05 2009, 21:33

Se nadevam deka e!
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 12:17

Citav edna spekulacija deka Atlantida ne potonala tuku celata se prefrlila na nekoj druga planeta vo drug soncev sistem ili galaksija zaradi opasnostite koe gi nosi zaostanatoto covestvo okolu niv.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман Вто Јан 12 2010, 21:43

не, јас многу почесто живеам во облаци Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 72818
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe Вто Јан 12 2010, 22:44

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Mota_ru_9120704-preview

Само внимавај во својот свет зошто секаде има падобранци

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? L_6cdd1ccb3cff03bd41878dc434b0207d
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман Чет Апр 29 2010, 17:42

Море иди у бестрага!!!

(бестрага е на земјата или каде Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 497844 )
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by keti Вто Мај 04 2010, 15:46

Земјата не е единствено живеалиште на човекот, затоа што постојат и други интелигентни форми и битија кои ја населиле земјата одамна и сега настојуваат да ја развијат свеста на човекот на повисоко ниво...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 00:56

keti напиша:Земјата не е единствено живеалиште на човекот, затоа што постојат и други интелигентни форми и битија кои ја населиле земјата одамна и сега настојуваат да ја развијат свеста на човекот на повисоко ниво...


Кај нас на балканот треба да ги има во поголем број оти има многу свест за развивање Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 58884
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 15:28

Ако таму древни од Атлантида направиле вселенски бродови и заминале во друга галакасија лесно можеш да ги споредиш со нашите емигранти. неќат ни да чујат за нас.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola Чет Мај 06 2010, 23:07

Do smrtta da...posle toa ne znam Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? 695411
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by alisa Пет Мај 07 2010, 01:09

За мене е, бидејќи немам каде да одам на друго место Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Terres10
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? Сре Мај 19 2010, 13:40

ако некој знае некое друго, благовремено нека ме обавести
зш мене овде не берит

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 15:48

Ако таму било поарно, таму ќе си останевме
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 15:54

...Pricali su stari mornari da na nekom ostrvu postoji cvet od cijeg se mirisa postaje srecan.Oni koji su se vratili nista o tome nisu znali.Pitajte one koji se nisu vratili...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 13:04

Најчесто живеалиште на човекот се вц - то и кујната, главна подготовка за она што го нарекуваме живот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 22:28

Mislam deka edinstveno tukasniot majmun se zaebal.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 23:31

Некоја понапредна цивилизација пополнува ливчиња за планетарни прогнози која цивилизација ќе опстане.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse Саб Јун 19 2010, 01:01

Da,sigurno za nekoj tamu sme aquarium za zabava.I ce ne cuva dodeka sme mu interesni. affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот? Empty Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот