МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чувства и емоции

+3
fragola
zbunet
Александра
7 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Чувства и емоции Empty Чувства и емоции

Пишување by ?????? Пон Окт 12 2009, 22:54

Колку често зборувате за чувствата со вашиот партнер, пријател, познаник или семејство ?
Темава нека биде две во едно, па пишувајте за она што повеке ви одговара

Е ај јас прва да пишам.....е многу сум емоционална личност и се нервирам поради тоа

Rat Shot

Powered by: MySpace Games
Чувства и емоции 99271

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Вто Окт 13 2009, 11:53

Кога нешто не ми е погодено, веднаш се познава и не ме оставаат на раат додека не им кажам кој ѓавол ми е. Исто и јас нив. И кога сум порасположена од `нормално` се лигавам и ги гњавам :чешкање:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Окт 13 2009, 14:27

Ja sum Mika Surovi i bratuced na Ljuba Zemunac
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Вто Окт 13 2009, 14:30

zbunet напиша:Ja sum Mika Surovi i bratuced na Ljuba Zemunac

:хаха:

ako e toa vistina, jas sum Lara Kroft
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 20:13

Nie razgovarame so oci. Kud ona okom, ja tamo skokom.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by fragola Чет Фед 25 2010, 01:02

I bez niv se zivee.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by ?????? Пет Фед 26 2010, 01:05

глупави се и едните и другите

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Тото Пет Фед 26 2010, 14:02

о како је лепо бити глуп понекогаш (кога се убавите чувства взаемни) Чувства и емоции 620584
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Чет Мар 25 2010, 09:12

Колку се разбирам од шпанска музика, чувствата се сетилни рецепторни вредности, а емоциите се рекциони и најчесто ерективни.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 10:56

Ако не покажеш чувства тогаш си бесчувствителен гад, ако покажеш тогаш си љубоморен манијак.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 10:42

Mnogu bev trognata koga edna moja,nasa pacientka ni soopsti deka ce se mazi.Inaku nasite pacienti se so hronicna bolest poradi koja ne sekoj bi se vrzal.Povece ne smeam,ne e eticki.No,zborot mi e:-Podolgo ziveat onie koi imaat nekoj sto gi saka,sto se nasmeani,sto ja prifacaat svojata sostojba.A ova dete go znam , porasna kaj nas,rabotam 20g.ona mi e pacientka skoro 15g.Nisto, samo sakav da kazam:-SO SRECA E......! P.s.Skoro edna postara pacientka prekrca tezok infakt.Mozebi taka trebalo da bide,a mozebi e poradi toa sto mazot mnogu ja saka i stalno e nasmeana. Чувства и емоции 125943
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 14:58

Мене здрав едвај ме сакаат, не па болен
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Кидман Пет Јун 11 2010, 01:03

така сум деновиве разнежнета......
дури и ми се раѓа уште едно бебе Чувства и емоции 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 19:26

Ja ne mozam da podnesam da mi gi mie nozete odma pocnuvam so Чувства и емоции 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Jул 06 2010, 19:27

Па зарем ти ги мие? Чувства и емоции 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 19:29

pa ne, ne mozam da izdrzam Чувства и емоции 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Jул 06 2010, 19:30

Е,да Чувства и емоции 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 19:31

Probala i da me banja i ja pak Чувства и емоции 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Jул 06 2010, 19:33

А бе дај биди озбилен,да не дојде сестрава да те избања Чувства и емоции 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Jул 06 2010, 19:37

Samo na moja raka sum seriozen Чувства и емоции Icon_rr , druga samo ke me potiknuva na Чувства и емоции 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Саб Jул 10 2010, 00:01

radosna
среќата е фитнес за душатаПоследната промена е направена од dalas2no на Вто Aвг 03 2010, 21:30. Мислењето е променето 2 пати.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Саб Jул 10 2010, 10:26

,,Душата можат смо сетилата да ја излекуваат,како што сетилата можат да ја излекуваат само душата,,-Оскар Вајлд,,Сликата на Доријан Греј,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 21:21

Да имаш чувста значи можност да се изневериш себе во критичен момент.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Aвг 03 2010, 21:25

Ако секогаш си го праиш кеифот,нема шанси себеси да се изневериш.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 21:40

Чувствата произлегуваат од нагоните, а тие се ко буре без дно.
И чичо Фројд велел дека примарно сме полигамни суштества, а моногамијата е наметната заради контролирање на единката потикнувајќи го да формира брак за да биде присилен да биде корисен за доминантната класа во секакви услови.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот