МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Чувства и емоции

+3
fragola
zbunet
Александра
7 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Aвг 03 2010, 21:48

Е тоа де,само посељачки го напишав(препишав) во нагони кога го цитирав Сашо Тасевски.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Aвг 10 2010, 14:44

Најсилни се оние чувства кои не смееш да ги кажеш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Вто Aвг 10 2010, 16:18

Уууууухххххх.................ДА!!! nema pravda
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Aвг 24 2010, 13:56

Некои имаат само сетилни клетки и нервни завршетоци, ослободени од товарот на емоциите. Тоа е накратко описот на нашите успешни бизнисмени и политичари
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Вто Aвг 24 2010, 14:14

но тие не ја проучиле „психологијата на успехот“ и не се свесни дека нивниот успех ќе биде краткотраен smesko
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Сеп 06 2010, 00:38

Кога пријателот ќе ти стане непријател, наизменично во себе пееш и плачеш. Не ти недостасува толку некогашниот пријател колку што ти недостасува храброст.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Пон Сеп 20 2010, 20:27

кога е ладен ми е како да сум умрела.
кога ме мрази, ах, perverzna си велам, се`уште има силни чувства за мене hehe
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 12:54

Кога ќе покажам чувста најчесто ми вели : „ Да бе, само на тоа мислиш “ Чувства и емоции - Page 2 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by keti Пон Окт 11 2010, 17:31

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 19:33

Некои имаат чувства само за тоа кое го немаат...и за тоа кое ќе го изгубат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Чет Окт 21 2010, 19:53

Чувства и емоции - Page 2 Thinking-chubby koi li se tie?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 20:03

Оп ! Нов смешко. Ти го ќарив ! Чувства и емоции - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Чет Окт 21 2010, 20:12

Чувства и емоции - Page 2 Giggle-animated-animation-giggle-smiley-emoticon-000389-design нека ти е со алал
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 20:13

И овој Чувства и емоции - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Нед Окт 31 2010, 19:10

Само преку насмевката се станува убав и затоа треба највеќе да и‘ се обрне внимание и да се оддржува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Сре Ное 03 2010, 20:37

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Сре Дек 01 2010, 17:00

За да имаш чувства треба прво искрено да се сакаш себе си, а не заради тоа само така да изгледа пред светот за инает.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Сре Дек 01 2010, 18:43

Ако искрено се сакаш себе си ,ќе се грижиш за себе...а потоа истото можеш да го бараш од другите.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 13:49

Ако даваш нема да ти се познава. Ако не даваш ќе се познае.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Пон Дек 06 2010, 17:07

Така ги убедуваш? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Александра Пон Дек 06 2010, 21:39

па баш во категорија чувства и емоции paga smea
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Пон Јан 03 2011, 17:32

Чувствата се како семафор кој не работи исправно, а ти се обидуваш да изигруваш сообраќаец.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by the nurse Пон Јан 10 2011, 12:11

Чувства и емоции - Page 2 66078
Чувства и емоции - Page 2 Img-set?


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Јан 10 2011, 21:45. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by zbunet Вто Јан 18 2011, 16:49

Оној кој многу говори за чувства и емоции е само теоретичар без пракса т.е. најчесто ги нема т.е ги има ама за него.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by fragola Вто Јан 18 2011, 21:29

Sekoe cuvstvo ili emocija sto se odrzuva dolgo vreme, emocionalno te zatupuva. Znaci treba da se dozivuva razlicen spektar da cuvstva...ako ne se pocuvstvuva tagata, nema da se dozivee ni ubavinata na radosta.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Чувства и емоции - Page 2 Empty Re: Чувства и емоции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот