МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вицови

+7
the nurse
Александра
alisa
Кидман
fragola
trpe
zbunet
11 posters

Страна 1 of 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Go down

Вицови Empty Вицови

Пишување by zbunet Саб Сеп 05 2009, 12:05

Што најлошо може да му се случи на лилјак оти виси наопачки ?

Да добие пролив. Вицови Invision-Board-France-292


Последната промена е направена од zbunet на Чет Окт 01 2009, 12:18. Мислењето е променето 2 пати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Нед Сеп 06 2009, 05:40

Zajakot i slonot se onadele, a posle toa slonot ne prestanuel da se smee...

"sho se smeesh de do tolku, seks ko seks" go prashale slonot, drugite zivotni?

slonot:

"ABE...AHAHAHAHHAHAA...se onadevme so se onadevme...AHAHAHAHAHAHAH...ama koa mi doe, svrshiv...AHAHAHAHAH...da videvte samo, kako prsna zajkoOHOHOHAAHAHAHAHA"

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Сеп 07 2009, 19:06

- Амор црвенкапо, порасна шо порасна, ама сепак не ти е страв пак да одиш во шумата сама ?
- Абе од волкот не се плашам, да се ебам знам ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Пон Сеп 07 2009, 19:07

In viagra veritas
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Сеп 09 2009, 17:34

Zenski lek protiv svinski grip koi si go kazuvaat megu sebe :
- Izbrkaj toa svinjata od krevet i dovedi si nekoe pile !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Сре Сеп 16 2009, 11:42

Вицови Crnogorac

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Сре Сеп 23 2009, 09:33

Се шетале маж и жена низ чаршија и мажот видел некоја убава жена,
згодна, и мажот и рекол на својата жена дека таа изгледа како машина за
перење. а таа не му рекла ништо. Вечерта мажот и рекол на жена му да
водат љубов, а таа му рекла дека за едно парталче не ја уклучува
машината. Поминало извесно време и жена му сакала да води љубов со маж
и но не знаела како да му речи, се досетила и му реклa на детето: "Оди
да му кажиш на татко ти дека машината за перење е уклучена", но таткото
одговорил дека испрал рачно. Вицови 764768

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Сре Сеп 23 2009, 10:13

Се караат двајца педери:
Марш , педеру!
Марш ти , педериште едно старо!
Абе ај не јади гомна!
Ти не јади гомна!
Море , да ми го пушиш!
Аха ! Сега сакаш да се смириме. Вицови 357977

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Сре Сеп 23 2009, 18:56

Учителката:„Па добро беТрпе, како успеваш да направиш толку глупости за еден ден“?
Трпе:„Па, учителке, рано станувам“!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Сре Сеп 23 2009, 19:09

- Sto bi pravel dokolku utre e kraj na svetot ?
- Bi ebel se sto mrda, a ti ?
- Ne bi mrdal.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Сеп 24 2009, 00:58

Се возела една жена со дете во автобус и до нив седел еден дедо. Додека
се возеле детето му го гризнал гризнал прстот на дедото и мајкава
почнала да го тепа детето безмилосно. На дедово му станало незгодно и и
рекол на мајката - Па добро не морате да го тепате толку детето не ме
болеше многу . И мајкава нервозна викнала - е да бе прст оваму прст таму и
после ручек нема да ми јаде.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Сеп 24 2009, 01:04

Си биле мала и голема ајкула. И сеа ова големата демек ќе ја учела малата како се ловат луѓе правилно.-
Значи почнуваш така прво горе-долу излегуваш-влегуваш да те забележат
убаво....После почнуваш да кружиш, кружиш, кружиш и онака убаво да ги
исплашиш...После правиш се помали и помали кругови, после влегуваш во
вода, чекаш некоја секунда и наеднаш му излегуваш и го јадеш!
- А оти неможам да одам вака директно одма, туку треба да се мачам?
- А добро ти сакаш сосе лајна да ги изедеш?????
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Чет Сеп 24 2009, 01:06

Се тепаат двајца на улица. Доаѓа полицаец и ги смирува и им вели:
- Податоци молам!
- Горан Митревски.
- Горан Петров.
- Не ви е срам, двајца браќа и се тепате!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Сеп 25 2009, 12:07

Блажо: Добро Маро, аман од овие шпански серии дај пушти вести да изгледаме, секако нема ништо паметно да научиш од нив...

Мара: Е баш напротив, знаеш ли што заклучив гледајќи ги овие серии?
Блажо: Е ај да слушнам што си заклучила, баш ме интересира?
Мара: Не се однесувајте арогантно со вашата чистачка, таа сигурно ви е мајка!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by zbunet Нед Сеп 27 2009, 15:31

Играле двајца педери криенка. Едниот му рекол на другиот:- Еј ако ме најдеш ќе ти го пушам, ако не ме најдеш да знаеш дека во плакарот се кријам!
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пон Сеп 28 2009, 16:04

Жената го чека својот маж програмер кој се враќа од работа...
- Здраво душо, се логирам.
- Што мислиш за нова перална мажу?
- Internal error, Out of resources.
- Дај ми ја кредитната картица, сакам да одам во шопинг.
- Sharing violation, access denied...
- Ме сакаш ли како компјутерот или ти служам само за забава?
- Too many parameters...
- Погрешив што се омажив за тебе!
- Data type mismatch...
- Ти си тотално луд!!
- ...by default.
- Што е со твојата плата?
- File in use. Try Again later.
- Што се случило сабајлево со колата?
- System is unstable. Press CTRL+ ALT +DEL to reboot.
- Сакаш ли уште малку вино?
- File system is full.
- Што мислиш за мојата фамилија?
- Unknown virus.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Пон Окт 05 2009, 12:22

Вицови 357977

Се јавува некој пијан човек во полиција и вели: "Добра вечер, сакам да
пријавам кражба. Некој ми го украл радиото, воланот, педалите и дури и
менувачот."
Но уште пред да тргнат дежурните полицајци телефон ѕвони повторно и истиот глас е на линија велејќи:
"Дечки уживајте ,хик, по грешка сум седнал ,хик, на задното седиште."

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Пон Окт 05 2009, 13:00

Разговараат Трпе и Лео што им купиле сопругите за Нова година:

- Да ти кажам Трпе, на жена ми и земав мерцедес и фустан.

- Зошо бе, и мерцедес и фустан?

- Па ако не и се допаѓа фустанот, со мерцедесот да оди и да си го замени. А ти што и зема на твојата?

- Јас на Трпана и земав четка за заби и вибратор.

- Аман бе, зошо и четка и вибратор?

- Епа, ако не и се свиѓа четката, нека се е*е.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by ?????? Чет Окт 08 2009, 20:22

Тато, тато, јас сум педер.
- Абе земи учи, предер бил он! Вицови 764768

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Саб Окт 10 2009, 01:12

На час по логика Трпе прднал, ама цела училница засмрдела, да копа. Професорката го избркала.
Трпе излегува и почнува да пцуе:- „Да ти ебам логиката...“
Директорот го сретнува и го прашва зошто пцуе по логиката.
Трпе вели:- „Мене ме избркааа од час да дишам свеж воздух, а тие внатре дишат смрдеа, што логика е тоа???“
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Нед Окт 18 2009, 21:19

Отишла Трпана на преглед на гинеколог, ја прегледал докторот, па бидејќи брзала да не задоцни за на забар, ги заборавила гаќите.
Стигнала Трпана на заболекар, седнала на столчето и зинала за да може забарот да види кој заб ја боли.
Но, во меѓувреме додека да дојде Трпана, гинекологот му се јавил на забарот да му каже дека ќе дојде Трпана и да и каже дека си ги заборавила гаќите кај него. Арно ама, забарот решил да се пошегува со Трпана па и рекол:
- Ти жено не носиш гаќи!
- Од кај знаеш?
- Па гледам преку устата дека си без гаѓи.
Се помислила Трпана, па ја кренала сукњата, ги раширила нозете и му рекла на забарот:
- Е па ај сега види кој заб ме боли!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Саб Ное 14 2009, 19:25

Вицови 5123_1114301191987_1660654085_266688_6824866_n
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Нед Ное 15 2009, 18:34

Вицови 6369_101193033229119_10000015269154
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Нед Ное 15 2009, 19:42

Двајца пијани на улица фаќаат поп, го качуваат
на покривот на една зграда и го фрлаат. Се расплескува попот на земја,
а едниот пијаница коментира:

- Ти реков јас дека не е Бетмен.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by trpe Пет Ное 20 2009, 16:48

Се шетаат Трпе со синчето по населба, и поминуваат покрај училиштето.
- Знаеш дека и тато учел тука пред 20 години?
- Аааааа, затоа ми вика учителката дека идиот како мене не сретнала 20 години!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Вицови Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот