МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

+2
Александра
zbunet
6 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Jул 04 2010, 22:33

Немам навистина брат близнак I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Jул 04 2010, 22:35

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:55. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Jул 04 2010, 22:38

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 125943 Се надевам дека не си разбрала погрешно затоа што стално ме критикува
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Jул 04 2010, 22:45

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:56. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Jул 04 2010, 22:53

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:56. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Jул 04 2010, 22:54

Кога прашуваш за некого ја замислуваш целокупната негова личност т.е. тоа што знаеш за него затоа што има многу луѓе со исти имиња I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Jул 04 2010, 23:02

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:49. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Jул 04 2010, 23:03

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 539282 I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 14:31

До плодност не се доаѓа лесно, не работиш доволно за јавно добро.

Не се трудиш да стекнеш контакти со феудалното племство.
Мој коментар : Хм...да, вообичаено, никогаш не се цени трудот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото Сре Aвг 25 2010, 01:22

Што ново вели Книгата на промени за Тото? ceka
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Сре Aвг 25 2010, 10:41

Ќе мора да направиш нешто брзо и галамџиски. Ќе се засрамиш од себе затоа што си постапил така иако немало друг начин. Ќе се плашиш од последици, но нема да ги има, тек - тук нешто ситно по некој чуден поглед.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото Сре Aвг 25 2010, 11:45

Аха, значи ништо ново kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Сре Aвг 25 2010, 12:06

Сем тоа што ќе направиш I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото Сре Aвг 25 2010, 12:23

lol! Ми личи на некаква диверзија sirena
Значи треба да го збунам непријателот и да му скокнам од зад грб :lazi:
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 23:57

Не се занесувај многу и не се лигави ко болен на помаранџа, глуп си и ќе го кркаш оти си смотан.


Е ај сега ? Што направив ? I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 00:36

Ај сега падавичи се на секоја критика, на нероден Петко капа му кроиш


Кој јас ? I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Icon_rr Види како сум cool
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Сре Сеп 01 2010, 22:22

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:50. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 22:54

Се’ во свое време...времето е малку... I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Чет Сеп 02 2010, 09:36

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:50. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Сеп 05 2010, 16:50

Така е Кети .Така бара и I Ching. I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 151405 Мене повеќе ме мачи чувството на залудност за тоа што го пишувам, ме прогонува мисла како нешто да крадам кога одвојувам време за пишување. I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by ?????? Нед Сеп 05 2010, 17:07

pitavam se sto kazuva ta knigata za vlat4e ceka

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Сеп 05 2010, 17:41

Ако си премногу искрен ќе те зафркнат. Ако бидеш лош ќе шеташ сам.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Сеп 05 2010, 18:14

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:48. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by ?????? Нед Сеп 05 2010, 18:57

zbunet напиша:Ако си премногу искрен ќе те зафркнат. Ако бидеш лош ќе шеташ сам.
dude shit bilo ova be.
kako izleze nikakvata majkata kez trepka koj

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Сеп 05 2010, 20:41

Ne prasa nisto, takov odgovor i dobi I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 2 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот