МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

+2
Александра
zbunet
6 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Сре Мар 02 2011, 16:01

ognomet


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:37. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Пет Мар 25 2011, 15:35

Кога голем човек пружа рака малите бегаат повеќе од колку од стапот на тиранинот. Тоа е бар нешто што можат да го разберат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Саб Мај 28 2011, 20:03

sonce


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:38. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Александра Нед Мај 29 2011, 10:37

кети маа, понекогаш си толку рационална, ама понекогаш I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 538444... или ти одлетуваш многу високо или облаците се многу ниско. дај боже да си ти во право flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Нед Мај 29 2011, 12:47

sonce


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:39. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:03

Се тече, се се менува, нешто кон подобро, а нешто кон полошо I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 770493
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Саб Јун 25 2011, 01:17

Импровизација
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Саб Јун 25 2011, 11:11

ognomet


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:41. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Саб Јун 25 2011, 12:11

- Добро бе, кога ќе те прашам за нешто важно, ме заебаваш!
- Оти си глупав и незрел, затоа!
- Не, ти си глупаво направен и контрадикторен!

( И така сега сме скар) kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 15 2011, 11:32

Потполна доверба во својата воља, но ќе се створи ситуација на заведување која ја доживуваат непросветлени заради неочекувана чест.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 15 2011, 11:39

На недоверба одговори со племенитост, не ги спуштај роговите за напад патот не е чист
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Чет Сеп 15 2011, 11:41

Постапките од твојата незрелост треба да се спречуваат, залудно е последователно каење
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Сре Јан 25 2012, 11:24

smesko


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:41. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Вто Јун 19 2012, 21:52

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 539282


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:42. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Саб Ное 17 2012, 13:39

Безвреден ден

tazen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Саб Ное 17 2012, 21:05

trepka


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 02:02. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Ное 18 2012, 00:00

Ne, na mojot se odnesuva smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Тото Нед Ное 18 2012, 00:19

zbunet напиша:Безвреден ден

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 634807

Уште 41 минута и тоа ќе помине I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 151405
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Сре Дек 19 2012, 06:14

vinozito


Последната промена е направена од keti на Чет Фед 20 2014, 01:36. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by keti Саб Дек 22 2012, 02:34

.


Последната промена е направена од keti на Вто Фед 03 2015, 00:43. Мислењето е променето 2 пати.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 13:02

Кети, I Ching veli deka ti e uste rano da dobies kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ - Page 4 Empty Re: I CHING - КНИГА НА ПРОМЕНИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот