МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нумерологија-значење на броевите

+2
zbunet
keti
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Саб Јун 19 2010, 18:49

Број 6
На овие луѓе важна им е рамнотежата и често пати во животот се
наоѓаат во ситуација да мораат да бираат помеѓу две или повеќе варијанти.

Бројот 6 е претставен со една фигура со шест страни.
Евреите верувале дека бројот шест е свет број затоа што според нив
светот е создаден за шест дена.
Овој број е еден од најсреќните зошто претставувал хармонија и целовитост.
Тие кои се под влијание на овој број покажуваат идеализам, хармонија,
строга искреност, љубезност и грижливост за болните луѓе.
Стрпливи се и никогаш не мислат само на себе. Не ги ценат парите
заради парите, туку заради користење на истите како средство за
помагање на другите. Верни се, му пружаат голема љубов на својот
партнер, добри се родители и се грижат и издржуваат семејството.
Да се прави кариера тоа ништо за нив не значи. Тие би били задоволни
ако го работат она што најмногу го сакаат.
Имаат многу малку негативни страни и можат да бидат премногу
добри и често не се борат за своите права.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Саб Јун 19 2010, 18:51

Број 8
Патеката на овие луѓе е обележана со јасно и силно дејствување

Бројот 8 бил многу ценет во Египет.
Традицијата останала од тоа дека осум души биле спасени од бродот
на Дедо Ное.
Тие кои се под влијание на бројот осум се многу практични, имаат
добра организациска способност и имаат чувство за бизниси.
Лесно доаѓаат до брзи одлуки, авторитетни се и имаат голема
стрпливост. Ги имаат истите придобивки како и бројот Четири, но
Осмиците сепак имаат подобра способност за одлуки. Немаат време
за мистика, но можат да бидат длабоко религиозни и сепак да стојат
со двете нозе на земјата. Паметни се и можат да бидат аналитички и
остроумни во нивното оценување на другите луѓе. Не се од типот кој
одеднаш се вљубуваат, но можат да бидат верни и приврзани долго
време во животот и тоа само по себе дава сигурност.
Треба да се научат да имаат поголема доверба и да бидат помалку
доминантни према своите блиски за да успеат во нивните релации
(врски) со околината. Бројот Пет може да и помогне на Осмицата
да ја раскини врската со околината и неговата неиздржливост.
Осмицата може да помогне во сите бизнис прашања и во секакви
административни и организациски способности што се бараат.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by the nurse Саб Јун 19 2010, 19:08

keti напиша:Со моето моминско презиме го добив бројот 9...


9 – На овие личности им е потребен многу простор, сакаат
авантури и ризик. Тие уживаат во секој ден од својот живот. Често се работи
за револуционерни, посебни, поинакви и го покренуваат гласот за реформи, за
нов начин на живот и секогаш сакаат промени, нешто поинакво и нешто ново.

заклучок: Добро е што сум го сменила презимето, зошто карактеристиките се подобри... kez
Кети исто и јас,со моминско 9,мажена 6,па подобри сме сега се надевам... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Пон Јун 21 2010, 23:14

За себе си сме си добри "hot nurse", а за другите кој знае...треба тие да кажат...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Вто Јун 22 2010, 14:31

Нумеролошки годишен хороскоп за 2010 год.

http://upoverenju.blogspot.com/2010/01/numeroloski-godisnji-horoskop-za-2010.html[b]
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Нед Јун 27 2010, 20:26

Број 11
Животната патека на овие луѓе содржи во себе многу планови, но секогаш е присутна цртата на исклучителност.
Имаат способност да влијаат на другите луѓе, па можат да направат големи дела. Но истовремено не поднесуваат никаков вид на ограничување, што може да ги доведе да играат на се’ или ништо.Последица на таквото нивно дејствување на ивица може да биде големиот успех или големиот неуспех. Но, поради цврстиот карактер, тие повторно почнуваат да го градат она што е рушено и со својата волја повторно се издигнуваат до врвот, па приказната повторно има свој продолжеток. Горе-долу-горе итн.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Нед Јун 27 2010, 20:28

Број 22
Овој број затвара многу циклуси и ги предвидува големите и глобални проблеми.
Тоа се луѓе со натприродни способности и добиваат прилика да дејствуваат на универзално ниво за општонародно добро. Поради таквите особини и барања кои пред нив се поставуваат, тие најчесто ги занемаруваат своите лични интереси и дејствуваат на големи проекти кои се важни за општеството. Нивната патека е обележана со многубројни активности, каде доаѓаат до израз нивните одлични способности, а последица на тоа се делата кои ги паметат генерациите.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Нед Јун 27 2010, 20:32

Моќта на броевите во датумот на венчавањето

Нумерологијата како наука за броевите може да го опише суштинскиот квалитет и иднината на секој брак. Единствено што е потребно е да се знае датумот на венчавањето, кој открива каков е бракот и односите на сопружниците.
Бројот на бракот се пресметува на следниот начин: Ако датумот на венчавањето е 12.5.2001 година, се собираат сите броеви, при што се добива двоцифрен број, кој повторно се пресметува за да се добие едноцифрен број.

Пример: 1+2+5+2+0+0+1=11...1+1=2 ....број на бракот

Во овој случај бројот на бракот е 2, а овој број и неговото анализирање може да отвори нови димензии, доколку сте во брак и да помогне бракот пореално да го согледате и да го подобрите.
Анализата на броевите на венчавањето (кои ги има девет) е дадена во следниот линк......

http://www.astrosporto.com/horoskop/astro-enciklopedija/numerologija.html
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:00

Многу ми значат броевите, особено на банкнотите Нумерологија-значење на броевите - Page 2 991183
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Вто Aвг 23 2011, 18:05

1+1 ти било еднакво на 3 (1+1=3) ... Само филозофите можат вака да сметаат
А сега да констатираме дека 1+1=2...но ова не е добитната комбинација...СЕПАК ПОУБАВА СИ Е СЛЕДНАТА КОМБИНАЦИЈА 1+2=3
trepka kez guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by zbunet Вто Aвг 23 2011, 18:07

Epa od 1vrz 1 = ispagaat 3 kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by keti Вто Aвг 23 2011, 18:08

ОВА Е НУМЕРОЛОГИЈА ЗБУНЕТ, НЕ Е SEX... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нумерологија-значење на броевите - Page 2 Empty Re: Нумерологија-значење на броевите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот