МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е среќата?

+6
Кидман
Александра
the nurse
Тото
zbunet
keti
10 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што е среќата? Empty Што е среќата?

Пишување by keti Нед Окт 10 2010, 19:01

Среќата е чувство кое го поседува секој човек.Некогаш не сме свесни за среќата која ја имаме.Се смета дека работите кои не’ прават среќни се мали и безначајни, а работите кои не’ растажуваат се големи.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Окт 10 2010, 20:05

Среќата е надворешна дразба. Значи за да бидеме среќни треба да бидеме надразнети. Што е среќата? 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Тото Нед Окт 10 2010, 20:40

По првата чаша ме фаќа надеж, по втората среќа, по третата ме фаќа таа мојата за јака и ме носи... не кажувам каде Што е среќата? 425455
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Нед Окт 10 2010, 20:44

Различни работи не прават среќни flower .Важно е често да ја чувствуваме.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Окт 10 2010, 20:54

Различни работи, нешто странско на пример Што е среќата? 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Вто Окт 12 2010, 12:08

Среќа е да имаш добар пријател на кој можеш да му се довериш, а тој да не ја злоупотреби довербата...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Вто Окт 12 2010, 22:28

песок низ прстите

Што е среќата? Images?q=tbn:ANd9GcT9bzoJ9mzJyOHDeOFL5oaFw_bh0mSNTEpCdUIebxny4EwQ8CA&t=1&usg=__govUJ7wj2KQQRuyWEurUQDiSHfM=
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Чет Окт 14 2010, 17:54

Среќа е кога ќе ја пронајдеш својата друга половина со која си духовно поврзан и која ти помага да ја научиш целата мудрост која постои на светот и која те води низ животот и ти го покажува правиот пат...Јас сум среќен човек...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Саб Окт 16 2010, 13:15

Среќата е во слободниот дух, да бидеш тоа што си без страв дека ќе бидеш казнет.
И, бидејќи општеството никогаш нема да ти дозволи таква апсолутна слобода, единствениот начин да се постигне таа состојба е љубовта - да бидеш сакан поради тоа што си и/или и покрај тоа што си.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Саб Окт 16 2010, 14:08

guska palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман Саб Окт 16 2010, 15:22

многу одамна, еден другар вака ми рече,
- Не труди се, и онака нема да успееш, секој да те сака!
Среќата е во храброста да си се прифатиш таков каков што си. Не заради другите, не заради околината, таа е иста за сите. Заради себе. Заради внатрешниот спокој.
Тогаш ќе им бидеш добар и на другите. Ама тогаш тоа - не е ни важно.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Нед Окт 17 2010, 11:32

Не треба да се срамиме од задоволствата,тие не прават среќни.Општеството не ограничува во среќата,ни вели не сме добри ако сме секогаш среќни.Добриот човек не секогаш е среќен,но среќниот секогаш ќе биде добар.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by alisa Пон Ное 01 2010, 11:51

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Пон Ное 01 2010, 13:39

Среќа е кога ќе успееш навреме да ја одбегнеш несреќата...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 13:02

Само сеирџија може да ја сослуша туѓата несреќа. Другите само се преправаат дека слушаат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by fragola Чет Ное 25 2010, 18:41

Srekja e da ja izbegnes nesrekjata Што е среќата? 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by na oko Вто Ное 30 2010, 12:51

da skoknesh od visoko i DVETE noze da ti vlezat vo bureto

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Ное 30 2010, 12:52

smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман Вто Ное 30 2010, 13:29

ууууууууууу.... за момнет замислив да влезеше само едната pale Што е среќата? 770493
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Пон Дек 06 2010, 13:42

Среќа се дарува и со клекнување.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Пон Дек 06 2010, 21:42

зависи каква „среќа“ ти треба во моментот ceka
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Чет Дек 23 2010, 01:38

Среќа е кога лежиш до нешто вруќо, наместо да гледаш во нешто ладно, на пример монитор во ова време.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Саб Дек 25 2010, 21:43

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Јан 11 2011, 22:14

Среќата можеби скришно не’ посакува, ама се стега затоа што не сака да испадне лесна и оти е од женски род.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by fragola Вто Јан 11 2011, 23:25

Vo slucajov toa sto e od zenski rod ispagja deka e nesrekjna okolnost Што е среќата? 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот