МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е среќата?

+6
Кидман
Александра
the nurse
Тото
zbunet
keti
10 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Вто Jул 26 2011, 15:38

Nekogas grebeme na pogresna vrata...a srekata zad nas e...i ne ni teknuva da se svrtime kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Jул 31 2011, 10:53

Нема ништо интересно во луѓе за кои си сигурен дека дома се исти какви и на улица kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 11:09

Ако го љубиш коцкањето и игрите на среќа, тогаш мораш да знаеш дека јас не сум таму...но...ако ме љубиш мене заради она што сум, тогаш мојата љубов ќе ти го осветли патот до среќата и Бог ќе те дарува со се'... backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Сеп 06 2011, 00:13

Koga si nesreken te boli srceto, koga si sreken te boli podolu kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 00:37

цревата? Што е среќата? - Page 3 297862
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Сеп 06 2011, 01:15

Nie bar imame wc, a ti nemas kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 01:17

Што е среќата? - Page 3 15785
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 01:18

не е убаво така да му се ситиш на човек во неволја Што е среќата? - Page 3 634807
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Сеп 06 2011, 01:18

smeenje paga smea jazik
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Окт 16 2011, 09:45

Се говори за вистина, а се практикува лага. Безвредното се прикажува како вредно со богати бои, а вредното е сиво и безвредно. Значи чудата постојат kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Нед Окт 30 2011, 10:16

Bog napravi čoveka od gline i ostade mu u ruci još jedan ne iskorišten komad. “Šta još da ti napravim?” – upita Bog čoveka. “Napravi mi sreću!” – odgovori čovek. Bog ništa ne odgovori već mu samo stavi u dlan preostali komad gline.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Ное 13 2011, 23:05

Ние сме секогаш среќни, само што секогаш не сме свесни за тоа kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse Нед Ное 20 2011, 19:10

Kako ke znaes deka si sreken,ako nikogas ne si bil nesreken?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Ное 20 2011, 21:18

Samo sto ke ne' izvadat od majcina utroba sme nesrekni i vreskame kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Нед Ное 20 2011, 23:44

да се разбудиш среќен што си тој што си и таму кај што си ...
и да имаш фора уште еден саат да се топлиш под јорганот Што е среќата? - Page 3 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Вто Дек 27 2011, 12:21

Пред да се сомневаш посомневај се дали секоја сомнеж е оправдана или е само неоправдан љубовен изостанок kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Саб Јан 28 2012, 21:48

Мудрецот среќата не ја бара, бидејќи ја спознава во себе... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Александра Нед Јан 29 2012, 02:35

среќа е да имаш нешто убаво, па макар и да е само чувство, и да имаш со кого да го споделиш Што е среќата? - Page 3 151405
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Јан 29 2012, 14:20

Среќата е празна вреќа, но им се восхитуваш на шарите kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Нед Јан 29 2012, 14:56

Никој не сака да слушне, никој не сака да виде...но, тоа не значи дека ја нема и дека не постои... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet Нед Јан 29 2012, 15:05

Кога е среќна и насмеан, значи ја чеша kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by keti Нед Јан 29 2012, 18:09

kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by trpe Вто Јан 31 2012, 14:20

Среќа во несреќа е ако те удри кола тоа да биде возило на Брза помош

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty изгледа нешто лошо сме објасниле

Пишување by Кидман Вто Јан 31 2012, 16:17

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by trpe Сре Фед 01 2012, 16:44

Што е среќата? - Page 3 991183
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Што е среќата? - Page 3 Empty Re: Што е среќата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот