МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

У европска унија

+5
the nurse
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by Кидман Чет Ное 25 2010, 22:58

вива ла револусион У европска унија - Page 2 77765
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by na oko Вто Ное 30 2010, 13:01

a u stvari shto cacko barame nie u evropa????????

na oko


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Дек 15 2010, 14:40

Стандард значи сметките кои ти доаѓаат месечно да бидат на годишно ниво, а платата на годишно ниво да ти биде месечно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty БАЛКАНСКА VIP ЛОЖА

Пишување by trpe Чет Јан 13 2011, 02:43

У европска унија - Page 2 Viplozauukrajini
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty сличности и разлики

Пишување by Александра Пет Фед 18 2011, 13:32

Британците со непознати разговараат за времето, а со познати за секс и политика.
Македонците со непознати зборуваат за секс и политика, а со познати за времето.

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Вто Мар 01 2011, 10:33

Преставник на народот - политичарот треба да биде натпросечно убав и интелигентен, а не обратно
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Вто Мар 01 2011, 11:07

zbunet напиша:Преставник на народот - политичарот треба да биде натпросечно убав и интелигентен, а не обратно

Ме потсети...пред неколку години ја викнале една ,,пејачка,, од соседна држава на затворена забава,кај тогашните наши луѓе од врвот.Гледајќи ги нив како представници на нацијата,искоментирала:
-Јао,што ружан народ! jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Пет Апр 08 2011, 20:08

Јосип Броз Тито е доказ дека некои луѓе не треба да умрат, а сегашниве ни’ докажуваат дека не требале ни да се родат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Пет Апр 08 2011, 21:13

Не знам кој ни ги пишува денешните закони, ама се' ми се чини како Збунет да се има вмешано...Се испобунија државните службеници поради големиот број на измени, а и поради големиот број на двосмислености и грешки кои ги содржат истите...
Тоа значи дека е „вистински“ дојдено времето на промени...
zal mi e Збунет............................ kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Нед Апр 10 2011, 13:57

Транзицијата е само приказна за успивање на масите, како и приказните за ЕУ и НАТО kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by trpe Пет Мај 06 2011, 14:34

Самоуправувањето неславно пропадна.
Работите едноставно не сакаа сами да се управуваат.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Мај 25 2011, 10:11

Многумина кај нас не се мажат или женат или имаат само по едно дете. Е па што е ако не е тоа суптилен геноцид? tazen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty И така Македонецот испаднал најпаметен...

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:46

Си биле Американец, Македонец и Французин. Се возиле во едeн брод и кога стигнале на сред океан испаднал ѓаволот и им рекол:
-
Ајде сега сите да фрлите по еден предмет во океанот и после 10 минути
јас ќе се фрлам во океанот да го барам, ако ја најдам ве јадам.
Прв
бил Американецот, барал, барал во торбата и нашол една игла, ја фрлил.
После 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и ја нашол иглата и го изел
американецот.
Следен бил Французинот. Скинал едно влакно од косата и го фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил и го нашол и го изел и него.
Македонецот извадил нешто бело од џебот и го фрлил. Ѓаволот се насмевнал, а Македонецот рекол:
- Ова нема да можеш да го најдеш.
По 10 минути ѓаволот се фрлил и барал 1 саат, 2 саати, 5 саати, 1 ден го немало ѓаволот. Излегол од и рекол:
- Добро тебе не те јадам, спасен си само кажи ми што фрли?
И овој македонецот рекол:
- Ти кажав дека не можеш да го најдеш, фрлив шумлива таблета У европска унија - Page 2 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Вто Јун 14 2011, 08:48

Македонија во Европа ... Европа во Македонија... kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Саб Јун 18 2011, 09:02

ДОБРО УТРО МАКЕДОНИЈО, КАДЕ И ДА СИ...:)))

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Саб Јун 18 2011, 19:36

Ние сме одамна влезени во Европа, дури и преку неа сме заминати со цените. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Нед Јун 19 2011, 10:08

kez guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Јун 22 2011, 16:27

Главната причина за непочитувањето на соседните држави, а и другите, кон нас е нискиот стандард. Политичките несогласувања се само фарса и перење мозок. Ќе рече некој дека и соседните држави имаат низок стандард. А кога сиромашните се почитувале меѓу себе? Веднаш трчаат околу богатиот да му се улизуваат, а меѓу себе се клоцаат smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Сре Јун 22 2011, 18:17

Зошто мислиш дека е се' до парите или нискиот стандард...Ако беше така тогаш воопшто немаше ни да постоиме, а ние не' само што постоиме туку стануваме се повеќе популарни во светот и многу земји веќе знаат за нас, не посетуваат туристички и бараат да инвестираат кај нас...Нас не кочи само несоодветниот кадар кој е поставен на власт зошто не знае да се носи со сложеноста на ситуацијата и што е најважно нема капацитет за да ги организира раборите на правилен начин...А да не зборувам колку е наобразуван и искусен да донесе закони кои ќе бидат спроведливи и едноставни а сепак ефикасни за примена... Значи потребно е да се промени кадарот кој е сега на власт за да ни расцвета и земјата... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Јун 22 2011, 20:01

Nema ni da imame kadar. Nepotizmot e navlezen vo sekoja pora i ja razjaduva drzavata kako rak. Taka bese i so prethodnite, taka e i so segasnite smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Пет Јун 24 2011, 18:01

Ако двете главни партии кои се на власт не си ги оствариле своите обврски кои биле услов во договорот за влез на Македонија во Европската унија, тогаш следува раскинување на нивното партнерство во новата влада... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Сре Jул 27 2011, 12:51

Кога ги прашувам зошто не реагираат соодветно на неправда, обично ми одговараат дека сакаат прво заштита, па тогаш ќе покажат дека се мажи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by the nurse Сре Jул 27 2011, 17:13

Т...м мажите lut
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by keti Нед Jул 31 2011, 01:26

Изгледа и во Европска унија ќе си влеземе...или таа ќе си влезе кај нас...сеедно е... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by zbunet Нед Сеп 11 2011, 14:08

Нема политичар кој не е обратен затоа што едно збори, а друго прави kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

У европска унија - Page 2 Empty Re: У европска унија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот