МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Завист

+2
Александра
zbunet
6 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Вто Сеп 14 2010, 23:14

порано им завидував на `бараните` женски и се прашував како се толку `успешни` а прават исто што и јас paga smea
сега гледам колку сум била наивна и дека ништо не правеле како јас ама мене толку ми гледале очите seti se
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 23:35

Исто и јас,после видов дека било поарно да не те бараат многу...туку еден-вреден. trepka Ама требаше време да сфатам.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Вто Сеп 14 2010, 23:51

токму така flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 12:11

Кога некоја мислам се загледала во мене, тоа било некој зад мене ми иде да му напраам сопка кога ќе тргне кон неа и замислувам како паѓа на нос и крв, крв, се разлива низ плочникот . А ја у себе „ Ако ти е гаду еден “ и вртам грб додека молечливо таа кравата ми бара помош Завист - Page 3 26635
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Пет Окт 08 2010, 03:13

им завидувам на сите што сега слатко си спијат Завист - Page 3 322557
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Саб Окт 30 2010, 20:15

Кога критикуваме некого гневни сме затоа што и ние би го сториле истото, ама не смееме или не можеме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Кидман Саб Окт 30 2010, 20:18

Завист - Page 3 151405
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Вто Ное 16 2010, 14:44

Жените наводно ги сакаат мажите, но само се завидливи затоа што го немаат и тоа малку мажите кое го имаат. И како не може да го имааат само тоа малкуто, мора да го земат цел.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Вто Ное 16 2010, 15:07

zbunet напиша:Жените наводно ги сакаат мажите, но само се завидливи затоа што го немаат и тоа малку мажите кое го имаат. И како не може да го имааат само тоа малкуто, мора да го земат цел.
paga smea Остај,ненаситнички едни!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Нед Ное 28 2010, 14:46

Некој го има тоа кое ти треба. Ти го имаш тоа кое нему му треба. Значи имаме работи кои не ни требаат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Нед Ное 28 2010, 14:59

Порано си постоела размена: непотребно за потребно, и се било поедноставно kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Сре Дек 29 2010, 19:38

Хју Хефнер не е умен, а не е оти сум завидлив. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Сре Дек 29 2010, 20:41

Дека ќе се жени?Завист - Page 3 Hugh2
84 и 24...Is this love? zbunet
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Сре Дек 29 2010, 20:56

Како и да е, математички е неисправно. Колку може 84 во 24?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Сре Дек 29 2010, 23:01

Ми текна на вицот што Ѕверот често го кажува:
На првата брачна ноќ дедото и ја покажува едната рака на младата невеста.
Таа изненадена:-Што 5 пати можеш?
-Нее,бирај кој прст... smesko
А овде на сликава дедово ни рака не може да крене,како што го гледам pale
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Сре Дек 29 2010, 23:23

Некои слични примери...
Завист - Page 3 Leka-izveo-ninu-medj-narod-2010-12-19
Тој(55) таа(24)
Завист - Page 3 Era-ojdani%C4%87
Toj(63) тaa(20)
Завист - Page 3 A89cc37f2f844d29889c2ca303918153
Toj(69) тaa(39)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Чет Дек 30 2010, 00:47

kez lol!
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Саб Јан 01 2011, 14:27

многумина кога не би имале предмет на завист, не би имале цел во животот
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Пон Мар 28 2011, 13:41

Оговарањето е предизвикано од зависта, зависта често ја предизвикуваме со нашата ароганција.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Александра Нед Апр 03 2011, 15:44

зависта е признание дека некој подобар од нас.
кога ги мразиме оние на кои им завидуваме, всушност се мразиме самите себе затоа што сме заостанале зад другите.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Чет Апр 07 2011, 14:18

Тажно е да се мери вредноста според бројот на хејтерите.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Сре Мај 25 2011, 10:06

Kako ke znaes deka si zabaven i neodolivo interesen? Koga zeni se kikotat, a maski velat deka si glup i neinteresen kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by the nurse Сре Мај 25 2011, 10:19

Najubavite zeni se najosameni
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by zbunet Нед Jул 03 2011, 11:14

Se drznuvaat da ni' sudat za nasite postapki, a nemaat ni gram skolo, a kamoli pravosuden ispit smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Тото Нед Jул 03 2011, 11:19

Тоа е од што ни завидуваат kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Завист - Page 3 Empty Re: Завист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот