МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој учи-знае, кој штеди-има?

+5
Тото
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 12:07

Умната таа Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 125943

Има многу што начекаа кога ептен се распаѓаше државава ( она и сега се распаѓа, ама поспоро). Најнеписмените овчари станаа газди, министри итн, така да не треба да не’ чуди што ни’ се случува. Гарант мислат дека скапите парфеми се замена за бањање, а џакузите им се повеќе за фалба. Кога ќе го залиже некое младо у скут мора прво да исплука тоа урдата што му се собрала зад уши.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 14:39

paga smea guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Јун 21 2010, 00:57

Некој учи за повеќе да знае, друг за повеќе да заработува, трет за повеќе да забушава.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Пон Јун 21 2010, 01:05

Во право си,а овие третите сега најмногу ги има
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Jул 01 2010, 12:31

Треба да внимаваш што учиш за не ти биде џабе знаењето
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Чет Jул 01 2010, 12:35

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 79941
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Сре Jул 07 2010, 19:16

Каков изум, каков геније... Кој сака да има, мора и да штеди, а не да фрла скоро нови работи. Има да си го отслужи своето до крај Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Lol


Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Redneckinnovation50
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Сре Jул 07 2010, 19:51

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Aвг 07 2010, 22:44

Оној кој знае ги штеди тие околу него
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Саб Aвг 07 2010, 23:17

Ама затоа пати,а тие околу него тоа не го ни забележуваат
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Aвг 07 2010, 23:18

Ne gi prokockuva Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:28

Кој си штеди ќе има и за другпат Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Rofl10

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 1075h
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Сеп 14 2010, 20:43

Зад големи зборови, стои мало куре Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 22:09

Кажи им го тоа на политичарите kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Сеп 14 2010, 22:23

Sega site stanaa politicari Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Вто Сеп 14 2010, 22:25

Значи сите се такви... kez Големи зборови, а мало ...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Сеп 14 2010, 22:47

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Кој штеди има

Пишување by trpe Пет Сеп 17 2010, 13:54

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Сеп 30 2010, 11:48

Сите од прилика исто продаваме, но немаме сите прилика скапо да го продадеме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Чет Сеп 30 2010, 11:50

Купувачот што дава најмногу,обично изгледа најнепривлечно. Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 762431
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Кидман Саб Окт 02 2010, 09:17

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 63787_444227494431_287258184431_5114766_5778046_n
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Сре Окт 06 2010, 11:02

Жените можат повеќе работи да завршат од мажите...и повеќе пати
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Сре Окт 06 2010, 11:04

Е токму на тоа мислевме во онаа денешната тема ,,Од сите мисли...,,повеќе пати е повеќе пати kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Окт 09 2010, 21:04

Успешен значи досаден.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Тото Саб Окт 09 2010, 21:23

zbunet напиша:Успешен значи досаден.

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 301497

згодна значи празноглава Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 104553
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 3 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот