МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој учи-знае, кој штеди-има?

+5
Тото
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 18:57

Кој на лесни жени се восхитува кои не знаат да исперат и да зготват, оџак негов нема да чади, ама бар ќе може да си одбере кондури од пред врата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Чет Окт 21 2010, 19:00

paga smea Браво,домаќине!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Дек 20 2010, 17:50

Кога сакаш, а не можеш е исто како да можеш, а не сакаш
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Пон Дек 20 2010, 18:23

Исто е,ама не е исто smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра Пон Дек 20 2010, 20:36

zbunet напиша:Кога сакаш, а не можеш е исто како да можеш, а не сакаш


iznenad
значи ти можеш се`, само не сакаш се` - блазе тебе paga smea
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Јан 11 2011, 22:34

За да ти нудат наместо да бараш, ти нуди и ќе те сметаат за богат кому евтино нудат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Ефтино и еколошки

Пишување by trpe Чет Јан 13 2011, 03:08

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Фед 10 2011, 21:36

Која е разликата од теорија до пракса? Колку од љубовен до порно филм.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Пет Фед 11 2011, 00:16

И откако ќе станеш пеперутка,за некои засекогаш остануваш гасеница.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Александра Пон Фед 14 2011, 15:26

Кој учи а не мисли - е изгубен. Кој мисли а не учи - е во голема опасност.

Конфучие
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Чет Фед 24 2011, 14:47

Кога си тажен работи нешто каде не треба да зборуваш оти види до каде те дотера зборувањето
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Саб Фед 26 2011, 11:06

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by alisa Нед Фед 27 2011, 01:01

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 124

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 219

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 317

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 417

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 517

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 619

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 7_10

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 815

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 913

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1012

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1114

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1213

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1312

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1412

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 1512
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Пон Фед 28 2011, 00:50

Браво Алиса, идејата е навистина интересна... Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Нед Мар 13 2011, 18:08

Како своја рака друга не може така да те почеша. Посебно ако е недостапно место
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Мај 03 2011, 15:58

Често кога е нешто “наше“ е всушност “ничие“.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Сре Мај 04 2011, 14:00

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Мај 07 2011, 01:01

Не помагај секому кој е паднат во дупка. Поарно затрупај го од колку и тебе да те повлече. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Саб Мај 07 2011, 19:40

Некогаш вреди да ризикуваш за да му помогнеш на оној што е паднат „во дупка“...може баш тој ќе ти помогне да го достигнеш својот врв... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Пон Мај 16 2011, 02:01

Како се станува успешен и убедлив говорник? Ќе земеш природно сомничава жена на која повремено ќе и’ даваш помали поводи и ќе имаш можност непрестано да се усовршуваш. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by trpe Пон Мај 23 2011, 12:39

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Вто Јун 14 2011, 22:32

Како ќе препознаеш ситна душа? Често раскажува колку е тој голем. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by keti Сре Јун 15 2011, 08:05

zbunet напиша:Како се станува успешен и убедлив говорник? Ќе земеш природно сомничава жена на која повремено ќе и’ даваш помали поводи и ќе имаш можност непрестано да се усовршуваш. kez

А важи ли истото и за природно сомничав маж? kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by zbunet Саб Јун 18 2011, 19:36

Sitiot pocesto sere od gladniot ajde be
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by the nurse Саб Јун 18 2011, 21:37

ТВОИТЕ ЗБОРОВИ...ЗБОРУВААТ ЗА ТЕБЕ СЕ'
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој учи-знае, кој штеди-има? - Page 4 Empty Re: Кој учи-знае, кој штеди-има?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот