МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

+4
Александра
trpe
fragola
zbunet
8 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:51

Ако си таа која што мислам дека си, ептен си.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:55

E sega epten me usrami!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:58

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 553796 ...не би возел точак пред тебе
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 01:03

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 301497 , ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 396122 , ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 322557
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 01:10

Најчесто сме осамени затоа што ги игнорираме оние кои сакаат да се дружат со нас, а нас не’ игнорираат оние кои сакаме да се дружиме со нив.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 01:18

Не знам зошто е тоа така,ама така е.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 01:22

Тие со кои сакаме да се дружиме сметаме дека се како нас, а тие не’ сметаат дека сме како оние со кои не сакаме да се дружиме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 01:39

Добро,се разбравме.А пак не чини за сите.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Вто Јун 15 2010, 19:53

“Naši srodnici, primati, imaju veoma ukorenjene društvene običaje čiji je cilj da se umanji nivo napetosti unutar grupe. Na primer, oni posvećuju većinu svog vremena brinući se jedni o drugima, njušeći jedan drugog ili uzajamno trebeći vaške.”
“Ti običaji su urođeni, i zato su trajni; oni su tu u nama, unutar tebe i unutar mene. Ljudska bića su samo naučila kako da ih zamene razmenjivanjem reči. Kad god nam se ukaže prilika, umirujemo jedni druge pričajući o nečemu. Nakon hiljada godina zajedničkog života mi smo se srodili sa tim prilikama do te tačke da, bez obzira spavamo li ili smo budni, naš um se nikad ne utišava, on uvek priča sam sa sobom.”
“Jedna od ironija savremenog života je da što je veća komunikacija, osećamo se sve usamljeniji. Život običnog čoveka je očajno usamljen. On traži društvo, ali ne može da nađe sam sebe. Njegova ljubav je obezvređena; njegovi snovi su čista fantazija. Njegova prirodna radoznalost je postala isključivo lična samozabrinutost i jedina stvar koja mu preostaje su njegove vezanosti.”
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Саб Jул 17 2010, 16:03

Се’ помалку ги има таквите кои имаат што да си кажат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Саб Jул 17 2010, 19:32

People are strange... pale
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Чет Jул 22 2010, 12:08

Дали ја знаете најкратката научно-фантастична приказна?

Еве вака:

Последниот човек од Земјата седеше сам во собата кога некој чукна на вратата! ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Thank_10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Чет Jул 22 2010, 12:49

Има една добра приказна на оваа тема,од Реј Бредбери ,,Градот,,.Кој го читал знае...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 00:20

Кога си сам претпоставуваш никој не те сака. Кога не си сам бар знаеш точно кој не те сака.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 01:49

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Alone
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Кидман Чет Aвг 05 2010, 09:45

oooooooooooo............... Далас, се наежив од сликава....бррр....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 11:09

не е толку страшно колку што изгледа smesko
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 11:29

Koga ke poglednes mislis nesto te vlece nadole
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 11:39

добро е што г`зот ни е потежок од главата paga smea
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Сре Aвг 11 2010, 09:01

Кога си осамен се чувствуваш ко марсовец и несватливо ти е човечкото однесување.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by keti Сре Aвг 11 2010, 22:07

Уф, многу ми се познати овие зборови... Добро е што "некој" секогаш ни е во нашите мисли и ни помага кога сме осамени, за полесно да го пребродиме тој тежок период и да извлечеме поука дека не е се' така црно и дека после дождот секогаш доаѓа сонце... sonce
Ако успееме да го промениме нашето мислење за самите себе си, во позитивна смисла, тогаш ќе успееме да го промениме и светот околу нас...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:15

Кај избегавте сите, тоа сум само јас!

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Sldjk
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 06 2010, 00:43

Осамените луѓе се лоши, болни или сиромашни или сите три во еден.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Сре Сеп 08 2010, 01:07

кога си сам на форум во 1 часот по полноќ подобро скокни ја оваа тема glusec
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Саб Сеп 11 2010, 23:59

Најискрено,се чувстувам некогаш многу осамена покрај овие дома сите машки... pale
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 2 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот