МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

+4
Александра
trpe
fragola
zbunet
8 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Нед Сеп 12 2010, 01:07

кога другарка ми почна да се чувствува осамена покрај сопругот и двата сина, отиде на трета среќа што се вика Александра kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Нед Сеп 12 2010, 11:10

Касно е веќе,а можеби и не.Една докторка кај мене,после два сина на 43-44г.се реши,сега ќе си родам една ќерка...И пак машко kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 10:59

Значи жена сака да има дете кога ќе се почувствува осамена. Целосно внимание може само од бебе да добие.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Пон Сеп 13 2010, 11:24

paga smea да де!

кога жената се бори против осаменоста, тактички почнува вака ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Sexe3610
а завршува вака ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Allait10
kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 11:41

Два пати ќар, а в’кот останува сам ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 11:46

dalas2no напиша:paga smea да де!

кога жената се бори против осаменоста, тактички почнува вака ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Sexe3610
а завршува вака ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Allait10
kez
И после толку примери,пак ништо не сме научиле! guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 11:48

Детето ќе порасне и ќе се одбие од цицка, ама таткото никогаш ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Тото Пон Сеп 13 2010, 12:06

Секоја женска што сака неподелено внимание, нека ги извади цицките на мегдан. hehe
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 12:08

paga smea Има некои како маж ми што се алергични на млеко(а уствари и јас не го поднесувам),може затоа он не сака поголеми,(барем така ми збори) iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 12:25

Сигурно пробал па знае. Бљак ! Големи цицки, како не и’ е страм ! ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 79941
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Пон Сеп 13 2010, 12:34

Он уствари има траума од големи,крупни и влакнести жени.Кога бил мал имал уплав од некоја таква,и сега така ги учи дечкиве! kez Уствари,нема ништо против големи (како и секое машко нормално),но да се вистински и на тенко тело! flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Сеп 20 2010, 15:52

Не би сакал да бидам јавна личност затоа што ќе ме препознаваат само забегани како мене.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Пон Сеп 20 2010, 19:50

да се мислиш со саати (не дај боже, денови) кому, дали да се јавиш и што да кажеш, а во меѓувреме никој да не те побара ... бррр pale
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Сеп 30 2010, 16:53

Ако си осамен и никој не те бара значи до тебе е. Ако си осамен иако те бараат значи до нив е.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Чет Сеп 30 2010, 19:08

Колку би ми годела неколкудневна осаменост, ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553 никој да не заѕвони,ниту да ми го спомне името...Само неколку дена,после се по старо ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 539282
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Кидман Чет Сеп 30 2010, 23:01

така ти се чини
јас со работата отсуствувам често од дома, немаш појма колку ми недостасуваат и само им праќам смс
едноставно се навикнуваш на тој ритам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Чет Сеп 30 2010, 23:05

Не зборам за овие дома, ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553 зборам за овие од работа што ми досаѓаат и по дома.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Сеп 30 2010, 23:20

Може искрено те сакаат ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by the nurse Чет Сеп 30 2010, 23:26

Ептен,,искрено,, ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 104553 Ако не добијам некој удар или тумор у мозок од толку зборење на телефон,ќе бидам среќна.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Александра Вто Окт 12 2010, 22:42

малите чуда не и` се случуваат на толпата туку на поединецот
ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Images?q=tbn:hyQjdzGQlxwD3M:b
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Чет Ное 04 2010, 14:01

Милосрдна жена е таа која се разголува затоа што дава утеха на тажни очи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by keti Чет Ное 04 2010, 23:51

Ја разгледав оваа тема и видов дека ме нема овде, а за да не се делам од групата, еве да напишам и јас нешто...
НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО ДА БИДЕМЕ ОСАМЕНИ, КОГА ТОЛКУ УБАВО СЕ ДРУЖИМЕ ОВДЕ НА ФОРУМОТ, СИ РАЗМЕНУВАМЕ РАЗНИ ИНФОРМАЦИИ, РАЗМИСЛУВАЊА, УБАВИ ПИШАНИ ЗБОРОВИ, ВИЦОВИ, МУЗИКА... ИМА ОД СЕ ПО НЕШТО ЗА ДА НИ БИДЕ ИНТЕРЕСНО И ЗАБАВНО... ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 897446 ПОТРЕБНО Е САМО ДА СИ ЧИТАМЕ И ДА СИ УЖИВАМЕ... ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 396122
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Пон Јан 10 2011, 20:39

Осаменоста е избор кога имаш полош избор.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by trpe Чет Јан 13 2011, 02:49

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Najusamljenijiprozor111
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by zbunet Сре Мар 16 2011, 11:19

Само мобилните телефонски компании вистински ја сфаќаат вредноста на пријателството и како е во интерес на нивниот профит ќе не’ натераат сите да се засакаме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА - Page 3 Empty Re: ОСАМЕНОСТ ИЛИ АЛИЕНАЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот