МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

+7
alisa
the nurse
zbunet
Тото
Кидман
Александра
trpe
11 posters

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 21:07

Tuka sme, kaj ima gaga ?
Dali skoro se pocesa i kade ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 21:33

Samo doma ima gaga.Cesanjeto ce go ostaime za drugpat. Kako ja pisuvas sedmicata so ili bez crta?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 02:35

Со црта!

Дали играте игри на среќа?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 12:15

Не! Ако е 2+3=10,7+2=63,6+5=66,8+4=96.....Колку е 9+7=???
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 12:34

144 . Дали веќе имате некој план за летниот одмор?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 14:01

Браво,Трпе.Прво да видиме колку одмор ќе ни дадат.А ти каде?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пон Мај 24 2010, 03:26

Изгледа секаде иста песна со одморите, ако не може повеќе, Охрид не ни бега.

Дали гледате цртани филмови?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Мај 24 2010, 14:03

Филмови гледам многу,меѓу кои и цртани.Класика како ,,Убавицата и зверот,,но и серии како ,,Симпсонови,,и ,,Саут парк,, Што да праам за ручек?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 16:14

Napraj se bolna i neka ti napraat rucek

Dali ti se pravi pak toa sto go pravese nokeska ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото Пон Мај 24 2010, 16:32

Се гушкавме со веце шолјата , која романтика, човече. Денес сум на друга шолја ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 691996 .

Каква боја чорапи носош?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 17:27

Не носам чорапи, инаку би навлекол баклавки.

Можеш ли брзо да кажуваш : “Црна чипка, бела чипка, црна чипка, бела чипка ...“ ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пон Мај 24 2010, 19:35

Можам и те како:чрна чипка, бела чипка, црна чипка, бела чипка, чрна пичка, бела пичка,уф, уф....Изгледа ја утнав работата ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Grin210

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 435953


Дали сакате да провоцирате?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 20:03

Nikogas, ja ne sum takov.

Pred upotreba e kruto, za vreme upotreba mokro, a posle visi i kape ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Мај 24 2010, 23:49

Кој си носи чадорче не наврнува,сув поминува, не настинува...ААА,не знам што да прашам.А што сте во хороскоп?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 23:59

Стрелец, у подзнак збунет.

Дали некогаш очекуваше дека ќе ти биде вака како ти е сега ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 00:02

Стрелец,никад не би рекла.А од каде знаеш како ми е сега?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 00:08

Оти ја не очекував дека ќе ми биде вака како ми е сега, па да си прашам дали е така и кај други.

Дали еднаш е ко ниеднаш,а двапати ко еднаш ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 00:13

Еднаш е за проба .Ама не чини ако сакаш уште,или не мислиш така?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 00:24

Четврт бурек ми е малку, два ми се многу.

Дали нешто што имаш би менувал/а за нешто што немаш ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 00:28

Секако.Што ќе частите за 10000-тиот ванземаљац?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 00:35

Pa nesto zeleno ,sega ima zeleni slivi i kajsii.

Se spremi za spienje ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 00:39

Да.Добра ноќ!А утре шо праиме?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Вто Мај 25 2010, 18:44

За вас не знам, ама јас си имам занимација, уште сум на работа. ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 770493

Кога одите во шопинг, пред кои продавници највеќе се задржувате?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 19:40

1.za cevli,2.obleka i taka 1. pa 2. ....pa nesto treba da se jade, Trpe,ovie bubackive ti se da go predizvikuvas pajakot?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Вто Мај 25 2010, 20:07

Не, туку немав ништо по интересно да ставам.

Дали си ја сакате работата?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 2 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот