МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

+7
alisa
the nurse
zbunet
Тото
Кидман
Александра
trpe
11 posters

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 20:17

Многу,со луѓе е најубаво и најтешко да работиш.Ама кога знаеш дека секој ден на многу луѓе им го продолжуваш животот, буквално,тоа многу значи. Што не може никако да се купи со пари?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 22:47

Она што го нема.

Дали и утре ќе ти биде како денес ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Сре Мај 26 2010, 00:45

Se nadevam podobro.Ima nesto sto ne moze da se kupi.Zarem samo jas ne gledam Sheherezad?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Чет Мај 27 2010, 00:02

еееее....го пропушти хепи ендот

- Господин Онур не ти е симпатија? ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 539282
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Чет Мај 27 2010, 00:56

Ne za zal jas sum od retkite sto ne go simpatisat.A od utre sto ce gledate?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Чет Мај 27 2010, 21:33

- уф, што знам, па да видам децата кај ми се.... куќа... маж.... на Онур му го одбрав гајлето

- дали мажите имаат право да им се лутат на жените кога ќе потрошат ,,малку,, повеќе?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Чет Мај 27 2010, 23:26

Тоа „малку“ знаеме колку е, ама тоа значи и дека ќе биде мирна како бубачка ,а и ќе биде лизни-мазни, така да може лесно да помине.

Дали ќе гледате Светско првенство во фудбал, прашањето важи и за жените со оглед на тоа што згодни мажи трчаат 90 мин. по една топка и никако не успеваат да ја фатат?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пет Мај 28 2010, 00:08

Ма,колку сака нека се згодни,не глеам фудбал.Обично само прашувам кој играат,и често знам да погодам резултат.Онака само да го нервирам маж ми. Дали гледате серии?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Нед Мај 30 2010, 00:49

Очајни домаќинки... Ели мекбил... Пријатели...Секс и град....

- И вие ли немате исав кога јадете кикирики на полноќ?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Нед Мај 30 2010, 16:20

-Се што е за грицкање,а најмногу индиски оревчиња. -Кидман , која домаќинка ти е најомилена?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пон Мај 31 2010, 00:34

Габи
- тебе?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Мај 31 2010, 00:42

-Bri Van Der Kamp.-A dali si kupoholicarka?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Тото Пон Мај 31 2010, 01:51

Мајка ми беше до скоро. Сега повеќе сака да гледа.
Што е тоа воајер?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Вто Јун 01 2010, 00:18

Малку подоле пишува колку ѕиркачи има, а ништо не пишуваат!

Дали треба да симнете некое килце пред да одите на одмор?
(јас некаде само околу 3-4 кг.)
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Вто Јун 01 2010, 00:42

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 283557 Јас уствари треба да качам едно 3-4кг.Ако ги остаам цигарите може ќе биде и тоа. -А кој е овде друг по никотин(за Кидман и Збунет знам)Други?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Сре Јун 02 2010, 02:06

Кери Бредшо ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 104553

- не можам да спијам - чаре?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 20:28

Opni neso.

Kako ke razlikuvas dva eza, koj e masko, a koj zensko ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 21:11

zbunet напиша:Opni neso.

Kako ke razlikuvas dva eza, koj e masko, a koj zensko ?


Maskoto ima edna bocka plus! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 851919 ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 301497
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 21:30

prasanje ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 21:55

Ako taksistot odi vo rikverc dali treba da ti vrati kusur?

(ne ja procitav temata...si odgovoriv samo ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 301497
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 22:03

Ne, oti rikverc znaci od kaj si dosol tamu ke se vratis.

Ako sekretarkata golta, dali treba da i' se plati hranarina ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 22:09

Ne, samo ako dzvaka ke i se plati.

Dali zivotnite moze da se samoubijat?
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 22:13

Ako gi brka lav od edna strana, a od druga e provalija.

Dali ti doslo nekogo da go grabnes i da begas ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Сре Јун 02 2010, 22:13

имам една комшиска мачка што мисли дека секој месец е февруари. Би и помогнала да можев да се самоубие

- дали оваа година ќе имаме лето?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 22:18

Da, od juni do avgust.

Ako vi dadat celosna mokj da go smenite svetot za edna nedela sto bi promenile?
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 3 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот