МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо праиме со диетиве...уф...

+5
Тото
Александра
zbunet
alisa
Кидман
9 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Е па кога може тој, можам и јас

Пишување by trpe Пет Окт 29 2010, 14:26

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Тото Вто Ное 02 2010, 00:10

И купив чоколадо. Вели, не, ќе јадеме калинки. ....
Се испотресе што ја испрска ролката, а јас што ќе се задавев за малку - тоа не било ништо tazen
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман Сре Ное 03 2010, 12:40

денес од сабајле вака се малтретирав
1. цеден лимон со топла вода и малку ѓумбир
2. едно свежо цвекло измиксирано во соковник само со вода и ништо друго
3. мусли во чај со едно лажиче лецитин (ти го голташ, тоа не оди)

ооооооооо муке моје нико не знааааааа.... Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 361380
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe Сре Ное 03 2010, 17:15

На сето ова додај зелен чај, викаат дека е корисен за организмот и помага за одржување на линијата Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман Сре Ное 03 2010, 17:24

trpe напиша:На сето ова додај зелен чај, викаат дека е корисен за организмот и помага за одржување на линијата Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 151405

сполај ти Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 770493
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet Пон Ное 08 2010, 09:11

Диетална препорака за доручек: Четврт пица со маслинка. Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by na oko Вто Дек 21 2010, 10:31

edna runda sex ednakvo na polovina cas trcanje vo priroda,pa sega ti racunaj!!

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse Вто Дек 21 2010, 18:11

У бању за мршављење дошле даме како би обавиле третман.

Инструктор први дан обави све вежбе предвиђене планом (трчање, склекове и остало).

На крају дана, оне мртве уморне.

Инструктор њима објашњава колико су данас изгубиле калорија и каже:

"То вам је исто као да сте данас имале три сексуална односа."

На то ће једна

" Па што нас не је..те, него нас мучите?"
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Многу ефикасна диета - „Српска дијета“

Пишување by trpe Вто Дек 21 2010, 18:17

ДОРУЧАК:

Један кекс и један секс


РУЧАК:

Два кекса и два секса


ВЕЧЕРА:

Ниједан кекс и два секса.

Ако се осеќате гладни, дуплирајте вечеру!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by alisa Сре Дек 22 2010, 18:06

Се јаде следново, по следниов редослед:


3 дена тестенини без јајца со рендано сирење

3 дена варено или печено телешко со зеленчук, секаков, освен грашок и компири

3 дена варено или печено пилешко со салати

3 дена печена или варена риба со салати, моркови, карфиол, брокули

3 дена варен или печен ориз со сирење, кисело млеко, јогурт

2 дена посни слатки без јајца и без шеќер (со шолт шеќер, малтекс)Друга слична варијанта:

1 ден макарони и сирење

1 ден ориз и сирење

3 дена пилешко и салата

3 дена говедско и салата

3 дена риба и салата

2 дена грашок или боранија или пченка

2 дена компир со сирење

2 дена овошје

1 ден макарони и сирење

1 ден ориз и сирење

последниот ден што сакате од благо.


Во текот на диетата може да се јаде салата, жива туршија, со секој оброк. Во салатите може да се стави малку сол, малку зејтин и оцет. Може да се пие чај, кафе, сок од лимон, минерална вода со сок од лимон. Алкохол не се пие.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe Пет Дек 24 2010, 13:21

Со помош на шопинг се горат 450 калории за двочасовно пешачење Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 980517
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by ?????? Пон Јан 03 2011, 18:46

секој ден јаболка овошје а и брокула неможам јас подобро да не држиме диета нормално да си јадеме што ни сака душата

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман Сре Мар 16 2011, 20:31

,,U meni vristi jedna mrsava zenskica, koja hoce da izadze napolje,
ali ja obicno brzo ucutkam doticnu keksima,,
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe Сре Мар 16 2011, 23:06

Ако и даеш и сладолед Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 44162 сигурно ќе ти биде многу благодарна Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Александра Вто Мар 22 2011, 22:11

рано е за сладолед, ...бррррр...
дај нешто топло

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcT9ALU3eEe3EtNxSzf_Z1rkuUS1OiNhcBa80DgqKYMil_OZfdLlhA
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse Вто Мар 22 2011, 22:39

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 127475_zabgaga_hf

Inače, poznato je da pevačica ima sumanuti režim ishrane, te da većinu vremena gladuje, kao i da je 2009. šest puta hospitalizovana zbog iscrpljenosti i izgladnjivanja.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by alisa Вто Мар 29 2011, 14:55

- Пијте сок од моркови. Ако во текот на 3 месеци пиете по 1 чаша сок од моркови дневно, ќе ослабите со 2 килограма, затоа што сокот од моркови е богат со растителни влакна и хранливи материи кои ги топат масните наслаги.

- Зачинете со цимет. Циметот го забрзува метаболизмот и со тоа помага во согорувањето на повеќе калории. Само половина лажичка цимет дневно (во млеко или јогурт) може да ви помогне да губите по 1 килограм месечно.

-Пијте зелен чај. Зелениот чај го забрзува метаболизмот со околу 20%.

-Јадете леќа со секој оброк. Ако успеете да јадете леќа со секој оброк, за 10 седмици ќе ослабите 7 килограми, затоа што леќата содржи амино киселини кои брзо согоруваат масти.

-Јадете по едно јаболко пред секој оброк
. Околу 15-20 минути пред секој оброк јадете по едно јаболко. Така ќе го намалите вносот на калории во просек за 180.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Кидман Пет Апр 22 2011, 21:35

и... јас сум нели на диета
а на мајка ми сум ѝ поубава подебелка, па само ме кара и денес на работа ми донесе пита
мх...мх.. топличка тогаш месена пита со јаболка
како мирисашеее....
како изгледаше....
ѝ викам мамо, немаш милост!
ами мајче, ти се слизнало лицето, ми вика
и не можев, не можев да не пробам
гризнав едно парче, го мљацкав, го мљацкав....испуштав мммммм...звуци(и на крај го плукнав)
ете...
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse Саб Апр 23 2011, 09:24

Половина живот го поминуваме труејки си го организмот,во другата половина се обидуваме да го исчистиме од нив. nema pravda

П.С.Напрај си кеиф на телото,да не страда душата. kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe Сре Мај 04 2011, 13:51

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet Сре Мај 04 2011, 15:59

Одамна викам дека овие салони не се за верување kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by the nurse Сре Мај 04 2011, 16:07

-Alo,,Siluete,,?
-Silujemo,silujemo....Povelete! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by zbunet Сре Мај 04 2011, 16:14

iznenad
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by trpe Пет Мај 27 2011, 15:17

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Како слабеат мажите

Пишување by trpe Пон Јун 13 2011, 14:32

Губење на калории за време на секс.

Соблекување:
- Со дозвола: 12 калории
- Без дозвола: 1200 калории.

Соблекување на градникот
- Со една рака: 8 калории
- Со двете раце: 12 калории
- Со забите: 425 калории

Оргазам
- Вистински: 112 калории
- Лажен: 1315 калории

После оргазам
- Лежење во кревет: 18 калории
- Нагло ставање од кревет: 36 калории
- Објаснување зошто нагло си станал од креветот: 820 калории

Облекување после сексот
- Бавно: 45 калории
- Брзо: 92 калории
- Татко и ѕвони на врата: 5200 калории
- Жена ти ѕвони на врата: 19324 калории
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Шо праиме со диетиве...уф... - Page 3 Empty Re: Шо праиме со диетиве...уф...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот