МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пазарна вредност

+4
the nurse
fragola
trpe
zbunet
8 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Пазарна вредност Empty Наебување

Пишување by zbunet Саб Мар 06 2010, 21:22

Правиш нешто морално, што мора, нешто жртвуваш затоа што мораш, не можеш секаде да постигнеш, даваш се’ од себе и нема никаква награда, свесен си и не очекуваш, а уште помалку разбирање добиваш и на крајот наебуваш. Во себе си чист, но сепак вината е твоја.

Цитирано од I Ching : Ѕидот е паднат во ендек; не започнувај битка, туку само воспостави ред во селото. Иако тоа е вистинскот пат, вината не може да се избегне.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by trpe Нед Мар 07 2010, 03:04

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by fragola Пон Мар 08 2010, 00:25

Kad jebes,kad ne jebes,ali ja uvjek najebem.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Нед Мај 30 2010, 19:19

Naebuvanje e koga site mislat deka si imal seks, a ne si imal
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Нед Мај 30 2010, 19:20

Пазарна вредност 851919 Bas taka.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by trpe Пон Мај 31 2010, 13:01

Наебување е кога е многу жешко надвор и си купиш сладолед со последните пари што ги имаш во џебот, и таман да лизнеш, поминува некој токмак и те удира по раката и сладоледот паѓа на земја
Пазарна вредност 16089
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 11:41

Сите ние можеме да замислуваме дека имаме вредност, но пред фактите и боговите молчат.

Колкава е твојата пазарна вредност т.е. колкава е побарувачката за тебе ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by Кидман Пет Јун 04 2010, 13:01

леле збунееееееееееееетттттттттттттттттт..................
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 13:24

Е шо де ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by Александра Пет Јун 04 2010, 13:57

а онаа изреката „Кој не те знае, скапо ќе те плати“ се важи овде? Пазарна вредност 539282
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by Тото Пет Јун 04 2010, 14:11

Za mene nikoj ne dava ni pet pari Пазарна вредност 58884
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Пет Јун 04 2010, 18:19

Пазарна вредност 15785 Ne se sekavam bas,skoro od nekoj maz slusnav:-Sega zenite kako se setaat,uste im fali samo cena da zakacat!-!!!!!!????????? Пазарна вредност 24135
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 19:19

Пазарна вредност 79941 Пазарна вредност 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Пет Јун 04 2010, 21:34

STO SE SMEES?(Nemoj da si mi odgovoril so ona sto se rimuva)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 23:36

Pa stvarno se kako kukli od izlog Пазарна вредност Icon_flower , posebno od centarot na gradot stalno se vrakam so sinat vrat i razrok
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Саб Јун 05 2010, 00:10

Ako taka treba.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by Александра Нед Јун 06 2010, 18:46

zbunet напиша:Сите ние можеме да замислуваме дека имаме вредност, но пред фактите и боговите молчат.

Колкава е твојата пазарна вредност т.е. колкава е побарувачката за тебе ?

Пазарна вредност Onur+ve+Seherezad

Пазарна вредност 283557 Gospodine Onur, kakvo e toa prasanje?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 23:40

директно, у сред центар Пазарна вредност 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 23:59

Pa javna tajna e deka eksremno bogati luge kako sultanot od Brunei i dr. im placaat odredeni sumi na razni zvezdi i zvezdicki od Holivud itn.da da im bidat prijatno drustvo nemu ili na negovite deca.Saka deteto za rodenden tetka taa i taa,i ja dobiva .A ona dobiva suma skoro kako za nekoj osreden film.Znaci za pari se moze da se kupi.Osven,sreca.Nea ni ja deli sefot od gore koga saka i kolku saka!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:02

И шо сака може да и’ праи ? Пазарна вредност Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:09

Pa mislam deka da.Ova go imase i vo Jugoslavija,neli se zborese isto sinovite na vazni luge gubat nevinost so razno-razni pejacki,glumici .Ne mi teknuva sega, go imase ova vo nekoja pesna od ,,Zabranjeno pusenje,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:15

Свашта ! Сите они ќе горат у пеколот ! Пазарна вредност 810485
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by the nurse Пон Јун 07 2010, 00:20

Пазарна вредност 79941 Da,da...sigurno!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 00:28

Пазарна вредност 557700 Пазарна вредност 115332 ...немаат уште многу време
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 01:06

Нашата вредност најчесто ја мерат безвредните.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пазарна вредност Empty Re: Пазарна вредност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот