МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

+6
Кидман
fragola
Тото
trpe
Александра
zbunet
10 posters

Страна 28 of 29 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next

Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Чет Окт 18 2012, 04:19

Кој седи толку касно во ноќта! ... А кој друг освен тој што ги чува заспаните од ѓаолот!... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Пет Окт 26 2012, 23:36

Додека сум тука - тука сум, а кога ќе ме нема - ќе ме нема ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Чет Ное 01 2012, 02:33

Понекогаш ама баш ништо не ми е јасно, но и не правам ништо за да го разјаснам нејасното... Можеби затоа што така полесно се совладува ... Кој би го знаел тоа!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Чет Ное 01 2012, 02:35

Не е нормално да имаш натприридна моќ со која можеш да го обликуваш светот... Тоа не е човечки, но не ми е јасно и што друго би било! ... Стварно не ми е јасно! ...


Последната промена е направена од keti на Нед Ное 04 2012, 03:23. Мислењето е променето 2 пати.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Пет Ное 02 2012, 01:21

Книгата е најдобар пријател за себичните. Не бара ништо - само ти дава. Таа е доследна - не се предомислува и не се откажува од тебе. Книгата е верна. Не те напушта - само ти можеш да ја оставиш кога ќе ти здодее или кога ќе ја прочиташ.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet Пет Ное 02 2012, 02:01

cita
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Саб Ное 03 2012, 01:38

kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Саб Ное 03 2012, 02:45

Тото бе! ... Ти да не беше Тото Котуњо од Италија! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Саб Ное 03 2012, 10:52

Имав чудо од наставничка по македонски во основното.
А и една бивша ми беше многу по „оние“ работи - поезија, музика ... и то Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 762431
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Пон Ное 12 2012, 02:37

Си беше еднаш еден Збунет кој пишуваше многу убава поезија, мерак да ја читаш и по неколку пати ... и не беше „вулгарен“ во она што го пишуваше ... И затоа беше посебен!
Е, кај замина тој Збунет? ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet Пон Ное 12 2012, 17:52

Nema vrska, ti toa taka si go sfatila iznenad
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Вто Ное 13 2012, 00:55

Имав верба во пријателите и сторија се' добро за мене... И нема зошто пак да не верувам во нив ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Сре Ное 14 2012, 00:35

Многу ми се допаѓа електронската музика т.н. House каде цело време оди само еден такт, зошто треба да си доста креативен за сето тоа добро го измиксираш ... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Пет Ное 16 2012, 01:22

Денес сретнав некого кого не сум го видел со месеци. Од што бев многу среќен што пак ни се вкрстија патиштата почнав да пелтечам глупости и баналности, до толку што го збунив и тој некој. Потоа секој продолжи по својот пат.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by zbunet Пет Ное 16 2012, 21:21

ona trca
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Саб Ное 17 2012, 00:36

Jас би објавила уште многу нешта, но ме спречуваат оние што демек најмногу ме љубат... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Пет Ное 23 2012, 16:28

!@#$%^&*()_+}{|":?><:"|}{+_)(*&^%$#@!~`-+/*.+! ...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Саб Ное 24 2012, 00:57

Што е butterfly effect?
Кога затоа што си напишал два збора на форум Мекици, Американците ги растури ураганот Сенди.
Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 586979
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Вто Ное 27 2012, 23:30

Јас пак Јас ... Ко да нема и други како Јас! ... tazen
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Саб Јан 05 2013, 02:10

Тешко е некој мене да ме разбере! ... Затоа најдобро друштво ми е моето Јас! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Саб Јан 05 2013, 15:19

keti напиша:Тешко е некој мене да ме разбере! ... Затоа најдобро друштво ми е моето Јас! ... trepka

Преферирам женско друштво. zaljub
Некоја Книга, на пример cita
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Нед Јан 06 2013, 00:25

A knigata ti e so tesko razbirliva sodrzina! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Тото Нед Јан 06 2013, 00:37

Не е до книгата, јас сум полуписмен kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Вто Јан 08 2013, 00:04

Sigurno e do godinite? ... misli
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by keti Чет Јан 10 2013, 00:35

Endeka, dodeka, dekatria, dekatesera, dekapente, dekaeksi, dekaekta, dekaenea ... Ne mi smetajte! ... Brojam pari!!! ... Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme - Page 28 Empty Re: Od site misli sto vi se vrtat,izberete edna i kazete da znaeme

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 29 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот