МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Убави мисли

+4
the nurse
alisa
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Убави мисли Empty Убави мисли

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 10:38

Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već
srećni.
Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.


Dusan Radovic
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 12:05

Уфф, ама ти е слатка
Ахх, ама ти е голем

Убави мисли 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by alisa Пет Окт 08 2010, 09:14

" Успешни се оние кои паднале многупати, но повторно застанале на нозе. "
Пам Браун (1928- )
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Вто Окт 19 2010, 12:51

Најскокотливи се најотворените и најскриени мисли и замисли.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Саб Окт 30 2010, 19:55

Кога ќе видиш убава жена и’ посакуваш да и’ се случи нешто убаво, ама со тебе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Кидман Саб Окт 30 2010, 20:15

Miroslav Mika Antic Zamislite tu nesreću kad neko ne ume da bude ono što zaista jeste, i da u tome što jeste bude i svečan i uspravan,
nego vam stalno zavidi što ne zna da bude: "vi".
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Саб Ное 06 2010, 21:11

Женските нозе се како птички кои слетуваат на машки рамена кои се како гранки од дрво.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Саб Ное 06 2010, 21:40

И после вакви мисли, некоја ти досаѓала... kez ќе се жалиш уште!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Саб Ное 06 2010, 21:44

Дека ме чеша гзот? affraid Па не сум јас таков Убави мисли 539282 flower
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Саб Ное 06 2010, 22:06

Ти си знаеш што те чеша... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Чет Дек 23 2010, 02:40

Колку е некој расположен зависно е од тоа колкав му е капацитет и квантитетот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Саб Дек 25 2010, 21:09

Naš ugovor iz 2010Nakon ozbiljnog i temeljitog razmišljanja

želim te obavestiti da je

naš "Ugovor prijateljstva produžen na godinu 2011
.

Убави мисли ?ui=2&ik=6f45d73227&view=att&th=12d1ee29f3607a37&attid=0.1&disp=emb&realattid=89fa14501048664a_0.1
ZAGRLJAJ!!!Nikada nikog ne ponizuj.

Čuvaj svaku osobu u svom srcu,

jer jednog dana češ se možda setiti

i videti da si izgubio diama
nt,

u međuvremenu kada si bio previše zaposlen skupljajući kamenje.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Пет Дек 31 2010, 12:27

Убава мисла кон некого секогаш не значи секс, но сексот е секогаш убава мисла.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Пет Дек 31 2010, 22:22

Во новата година, нека ве изненадуваат само убави работи. backa
Неубавото секогаш да го дочекувате подготвени за контраудар и победа.

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Саб Јан 15 2011, 12:53

Енергетска хармонија помеѓу двајца се добива кога едниот е оптимист, а другиот песимист. Оптимистот ќе му пружи рака на песмистот кога ќе почне да тоне, а песимистот ќе го задржи оптимистот да не падне кога ќе почне да се занесува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Саб Јан 15 2011, 13:24

zbunet напиша:... песимистот ќе го задржи оптимистот да не падне кога ќе почне да се занесува.

да не падне? јас би рекла да не одлета kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Нед Јан 16 2011, 00:21

Нема ништо поубаво од чувството, дека ја правиш вистинската работа.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Сре Јан 19 2011, 21:00

Нема поубави и погрозни мисли од оние на никого или ретко на кого си ги кажал.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Чет Јан 20 2011, 23:36

Не ги пропуштај шансите,кажувај ја вистината,биди со некој тотално различен од тебе,кажувај НЕ,купи си нешто,ЗАЉУБИ СЕ!Запознај некој случајно,биди случаен за некого,кажи те сакам,пеј гласно,насмеј се на глупав виц,плачи,одмазди се,извини се,покажи некому колку многу ти значи,покажи им на кретените што навистина мислиш,покажи им на некои што пропуштаат,смеј се додека не те заболи стомак.
ЖИВЕЈ ГО ЖИВОТОТ!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Пет Јан 28 2011, 17:32

Легнуваш на трева и гледаш кон небото восхитувајќи се, легнуваш на жена и небото ти станува досадно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Саб Јан 29 2011, 01:39

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Пет Фед 18 2011, 14:38

Жените толку многу се трудат на изгледот на облеката, а ние ги замислуваме соблечени. Стварно не сме фер. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Пет Мар 04 2011, 00:40

" Утрешниот ден е најважното нешто во животот. Доаѓа на полноќ многу чист. Совршен е кога пристигнува и се сместува во нашите раце. Се надева дека сме научиле нешто од вчерашниот ден. "
Џон Вејн (1907-1979)
Убави мисли Images?q=tbn:ANd9GcS2JiwtJ8XNgejyEYCmlnwPI0soybnPsdXWjJ52XbVOIpDPUxyokQ
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Вто Мар 15 2011, 09:52

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Сре Мар 16 2011, 01:44

има дури седум саати за спиење Убави мисли 115332
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли Empty Re: Убави мисли

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот