МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Убави мисли

+4
the nurse
alisa
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Сре Апр 13 2011, 11:00

Не се плаши ако те чека многу работа. Помисли како ќе ти биде кога ќе свршиш. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Чет Апр 14 2011, 08:11

Сакајте се луѓе, помагајте си меѓусебно, разменувајте си само убави зборови...само така можеме да го измениме овој чуден свет

Убави мисли - Page 2 Love1
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Чет Апр 14 2011, 23:18

,,Cjela tvoja buducnost zavisi od tvojih snova,
ne gubi vise vrijeme,idi spavati..
.,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Пет Апр 15 2011, 00:57

hot nurse напиша:,,Cjela tvoja buducnost zavisi od tvojih snova,
ne gubi vise vrijeme,idi spavati..
.,,

Убави мисли - Page 2 125943Хоти, да не го видев ова, ќе квачев уште мекици Убави мисли - Page 2 438648
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by Тото Саб Апр 16 2011, 18:36

Сакав да напишам некоја убава и оптимистична мисла и каков што сум баксузен налетав на некој цитат што вели „Оптимист е човек без искуство“.
Офтопик? Ама јас имав убава замисла, само што ми ја минираа Убави мисли - Page 2 762431
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by trpe Саб Апр 16 2011, 20:21

Песимист е оптимист со искуство!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Нед Апр 17 2011, 17:21

Да сочуваш здрав разум во неразумни околности навистина е тешко. Лесно е да пиеш лекови за смирување или да врескаш за секоја ситница со намрштена фаца.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Нед Апр 17 2011, 19:12

Не ги повредувајте другите,но сепак оставете неколку добри работи за себе smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Саб Мај 07 2011, 18:31

Подари ми дел од твојата фантазија во миговите на осаменост, за да ја почувствувам убавината на нашето постоење...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Нед Мај 08 2011, 10:10

ќе си направам кафе, ќе си го сипам во шолја за чај а не во филџан(че), ќе си шетам низ градината и ќе разговарам со малите (и големите) зелени кои живеат таму и се веселат на убавото мајско претпладне Убави мисли - Page 2 440421
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Пон Мај 16 2011, 22:32

Ne mozam da go prifatam tvoeto mislenje, dodeka ne go prifatis moeto. Znaci samo razmena doaga vo obzir. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Сре Мај 25 2011, 21:34

Овој живот е мој живот и Јас одлучувам како ќе го живеам...онака како што е најдобро за мене... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Чет Јун 02 2011, 12:44

Ученикот постигнува одлични резултати само тогаш кога има и одлични учители... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Пет Јун 03 2011, 15:56

Ti si takov na kakvi nesta najcesto se sekavas smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Саб Јун 04 2011, 21:10

МАЈКАТА ГИ САКА СВОИТЕ ДЕЦА СО ЦЕЛО СВОЕ СРЦЕ И СЕ БОРИ ДА ИМ ЈА НАПРАВИ ИДНИНАТА ПОСВЕТЛА... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by Александра Нед Јун 05 2011, 11:10

Сончев ден, а ти се ладиш под сенка.
Ветре пирка, пилци по крошни црцорат.
Се` што цвета расцветало, се` што лета пролетало. Убави мисли - Page 2 151405
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Нед Јун 05 2011, 11:45

bravo vinozito
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Нед Јун 05 2011, 18:57

guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Сре Јун 08 2011, 08:06

Верувај со цело свое срце и ќе добиеш, дарувај љубов и прави добри дела и ќе бидеш благословен... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Сре Јун 08 2011, 09:06

Бидете слободни,нема ништо поважно од слободата...но,за да не се изгубите секогаш мора да постои нешто или некој за ориентација
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Саб Јун 11 2011, 18:58

Vo leto i dozdot e vesel...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Пет Јун 17 2011, 11:27


I živi! Sasvim živi! Ne grickaj kao miš dane. Široko žvaći vazduh. Prestiži vetar i ptice. Jer svaka večnost je kratka. -Miroslav Mika Antic
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by zbunet Нед Jул 03 2011, 11:05

Ако некој те пофали, ти брзо смислувај изговор како да го одбиеш за тоа што последователно ќе ти го побара kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by keti Нед Jул 03 2011, 11:43

Солзите се најдобар лек за чистење на душата, зошто душата би препукнала кога би ги задржала сите неправди кои и се нанесуваат...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by the nurse Сре Jул 06 2011, 16:21Последната промена е направена од hot nurse на Пон Aвг 08 2011, 16:06. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Убави мисли - Page 2 Empty Re: Убави мисли

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот