МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде се ?

+3
Кидман
trpe
Александра
7 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Каде се ? Empty Каде се ?

Пишување by zbunet Сре Сеп 09 2009, 20:55

... и што прават нашите препознаени личности ?

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Чет Сеп 10 2009, 09:39

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Ако му е ?

Пишување by zbunet Чет Сеп 10 2009, 10:00

Каде се ? Icon_biggrin


zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Чет Сеп 10 2009, 10:52

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by Александра Пон Сеп 21 2009, 10:44

ич не се разбирам од оваа наука бизнис и економија 😕

ѓаволска работа, дури и пред банкомат кога поминувам - се крстам :geek:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Чет Сеп 24 2009, 22:12

Pa i ja naopacki ja butav karticata i morav da ja viknam tetkata od salter da mi pokaze
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Вто Окт 20 2009, 01:12

www.flowgo.com%2fsites%2fflowgo%2fimages%2ffavicon.gif&demand_icontext=Cute+Cartoons.+Funny+Videos.+Big+Smiles.+All+on+Flowgo.com!&demand_iconlink=http%3a%2f%2fwww.flowgo.com%2f&demand_page_url=http://www.flowgo.com/funny/6660_2008-hillary-president.html&skin=http://cdn-i.dmdentertainment.com/DMVideoPlayer/playerskin.swf&source=http://cdn-i.dmdentertainment.com/funpages/cms_content/6660/137195.flv&adPartner=Adap&KEY=flowgo&ZID=video_egg&CATEGORIES=cartoons%2canimals%2cpets&URL=http%3a%2f%2fcdn-i.dmdentertainment.com%2ffunpages%2fcms_content%2f6660%2f137195.flv&ID=6660&TITLE=2008%3a+Hillary+for+President%3f!!&DESC=2008%3a+Hillary+Clinton+for+President%3f+She+can't+wait+to+be+Commander+in+Chief+and+she%e2%80%99s+not+shy+to+sing+about+it+in+this+politicl+cartoon+as+she%e2%80%99s+sprawled+out+on+top+of+Bill%e2%80%99s+piano%2c+clad+in+leather+lingerie+and+fishnets.+Hillary%2c+John+Kerry%2c+Al+Gore%2c+Carter%2c+George+Bush+and+many+surprise+appearances+by+past+and+present+presidential+candidates+make+an+appearance%2c+plus+Bin+Laden+even+drops+in+for+a+visit!&KEYWORDS=hillary%2c+2008%2c+clinton%2c+president&sitename=flowgo.com&video_title=2008: Hillary for President?!!" />www.flowgo.com%2fsites%2fflowgo%2fimages%2ffavicon.gif&demand_icontext=Cute+Cartoons.+Funny+Videos.+Big+Smiles.+All+on+Flowgo.com!&demand_iconlink=http%3a%2f%2fwww.flowgo.com%2f&demand_page_url=http://www.flowgo.com/funny/6660_2008-hillary-president.html&skin=http://cdn-i.dmdentertainment.com/DMVideoPlayer/playerskin.swf&source=http://cdn-i.dmdentertainment.com/funpages/cms_content/6660/137195.flv&adPartner=Adap&KEY=flowgo&ZID=video_egg&CATEGORIES=cartoons%2canimals%2cpets&URL=http%3a%2f%2fcdn-i.dmdentertainment.com%2ffunpages%2fcms_content%2f6660%2f137195.flv&ID=6660&TITLE=2008%3a+Hillary+for+President%3f!!&DESC=2008%3a+Hillary+Clinton+for+President%3f+She+can't+wait+to+be+Commander+in+Chief+and+she%e2%80%99s+not+shy+to+sing+about+it+in+this+politicl+cartoon+as+she%e2%80%99s+sprawled+out+on+top+of+Bill%e2%80%99s+piano%2c+clad+in+leather+lingerie+and+fishnets.+Hillary%2c+John+Kerry%2c+Al+Gore%2c+Carter%2c+George+Bush+and+many+surprise+appearances+by+past+and+present+presidential+candidates+make+an+appearance%2c+plus+Bin+Laden+even+drops+in+for+a+visit!&KEYWORDS=hillary%2c+2008%2c+clinton%2c+president&sitename=flowgo.com&video_title=2008: Hillary for President?!!" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />2008: Hillary for President?!! -- powered by flowgo.com
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Вто Окт 20 2009, 01:14

www.flowgo.com%2fsites%2fflowgo%2fimages%2ffavicon.gif&demand_icontext=Cute+Cartoons.+Funny+Videos.+Big+Smiles.+All+on+Flowgo.com!&demand_iconlink=http%3a%2f%2fwww.flowgo.com%2f&demand_page_url=http://www.flowgo.com/funny/5873_bush-as-baby.html&skin=http://cdn-i.dmdentertainment.com/DMVideoPlayer/playerskin.swf&source=http://cdn-i.dmdentertainment.com/funpages/cms_content/5873/253238.flv&adPartner=Adap&KEY=flowgo&ZID=video_egg&CATEGORIES=cartoons%2canimals%2cpets&URL=http%3a%2f%2fcdn-i.dmdentertainment.com%2ffunpages%2fcms_content%2f5873%2f253238.flv&ID=5873&TITLE=Bush+as+a+Baby&DESC=Check+out+Baby+George!+We've+put+together+a+hilarious+collection+of+George+W's+baby+pictures.+Including+Halloween+George%2c+Potty+George%2c+Upset+George%2c+and+Bathtime+George!++&KEYWORDS=george%2c+w%2c+bush%2c+john%2c+kerry%2c+baby%2c+silly%2c+cowboy%2c+political%2c+politician%2c+white%2c+house%2c+government%2c+president&sitename=flowgo.com&video_title=Bush as a Baby" />www.flowgo.com%2fsites%2fflowgo%2fimages%2ffavicon.gif&demand_icontext=Cute+Cartoons.+Funny+Videos.+Big+Smiles.+All+on+Flowgo.com!&demand_iconlink=http%3a%2f%2fwww.flowgo.com%2f&demand_page_url=http://www.flowgo.com/funny/5873_bush-as-baby.html&skin=http://cdn-i.dmdentertainment.com/DMVideoPlayer/playerskin.swf&source=http://cdn-i.dmdentertainment.com/funpages/cms_content/5873/253238.flv&adPartner=Adap&KEY=flowgo&ZID=video_egg&CATEGORIES=cartoons%2canimals%2cpets&URL=http%3a%2f%2fcdn-i.dmdentertainment.com%2ffunpages%2fcms_content%2f5873%2f253238.flv&ID=5873&TITLE=Bush+as+a+Baby&DESC=Check+out+Baby+George!+We've+put+together+a+hilarious+collection+of+George+W's+baby+pictures.+Including+Halloween+George%2c+Potty+George%2c+Upset+George%2c+and+Bathtime+George!++&KEYWORDS=george%2c+w%2c+bush%2c+john%2c+kerry%2c+baby%2c+silly%2c+cowboy%2c+political%2c+politician%2c+white%2c+house%2c+government%2c+president&sitename=flowgo.com&video_title=Bush as a Baby" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />Bush as a Baby -- powered by flowgo.com
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Саб Ное 14 2009, 19:31

Каде се ? Vlada
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Пон Дек 14 2009, 22:24

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Чет Јан 28 2010, 15:05

Знаете ли зошто Саркози се клати кога зборува?

Каде се ? Zosto-sarkozi-se-klati
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Пон Фед 01 2010, 11:55

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Пет Фед 12 2010, 15:07

Овде владее колективно лудило, но некои поединци посебно се истакнуваат.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by Кидман Пет Фед 12 2010, 23:33

Леле Трпе, ова со Шешељ дури сега го пуштив. Не е нормален, сто посто. Каде се ? 388339
А знаеш дека тој бил на времето најмладиот доктор на науки во бивша Југославија.
Тито лично сакал да му честита за Дипломата и му рекол, Честитам докторе! А Шешељ му одговорил, Хвала мајсторе!
Каде се ? 388339 и после окапа в затвор
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Пон Мар 15 2010, 17:16

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Пет Апр 30 2010, 15:48

Која е разликата помеѓу задник и сообрание?
- Задникот исфрла гомна, а сообранието прима.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Пет Jул 02 2010, 16:00

Како политичарот се однесува со жена му така и со народот затоа што симболиката е иста.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by Тото Чет Aвг 26 2010, 13:16

„Ако бакнеш политичар, сети се дека не го бакнуваш само него туку и секој газ што тој го бакнувал во последните 8 години.“ – Џеј Лено
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Чет Aвг 26 2010, 15:56

Дали знаете од кога постои демократијата?

- Па од секогаш! Од кога Господ ја создал и Ева и го викнал Адам да си одбере жена!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 23:52

Значи имаме две партии составени од неандерталци и роботи. Еволуција помеѓу две партии. Едните заглавени во детски развој, другите ни на живо се смеат ни на мртво плачат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by trpe Вто Сеп 07 2010, 17:41

Што е разликата меѓу Черчил и Сталин?
- Черчил ги собирал вицовите што луѓето ги кажувале за него, а Сталин ги собирал луѓето што кажувале вицови за него.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Пон Окт 04 2010, 13:03

Што е градоначалник ? Лицемерен гадоначалник

Што е премиер ? Режисер на премиерна комедија

Што е опозиција ? Избркани кучиња од пред месара
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 15:45

Како владава претера со глупи забрани и казни, мислам дека е време народот да се собере и пред собрание да прави ајвар и ракија.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 15:46

и кој ќе биде после крив за тоа?
- Бранко!!!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 15:48

Да ти го серам Бранкото, шо си запнала со него
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Каде се ? Empty Re: Каде се ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот