МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Еурека

+5
fragola
Кидман
Тото
zbunet
Александра
9 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Вто Aвг 17 2010, 16:17

И така кога раскинав со Цена она ми рече : „ Ќе видиш ти, никогаш аир нема да видиш “
И така Ценовници ме чекаа во заседа во секој расположлив момент, посебно ме чекаа кога ќе ме видеа насмеан и расположен за да ми излезе на нос
Сите изгледа знаат за Цена и на кого да налетам ми ја спомнува Цена „ Ова ти е по таа Цена, а она ти е по оваа Цена “ И така не можам да избегам од клетвата на Цена која живее во Центар и е секогаш во Центарот на збиднувањата. Нема врска што живее во центар, таа ги има сите Центри во скут.
Понекогаш ќе и’ пишам писмо на Цена да ме остаи на раат, ама таа ми одговара : „ Кога ја имаше шансата да имаш добра Цена, ти се праеше курназ, сега трпи. Секогаш твоја, лоша Цена.
И така Цена си го тера својот обичај да го заобиколува законот и така успева да се крене високо и никој не може да ја сопре да прави што сака
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Чет Aвг 26 2010, 15:41

Пубертет е кога женскиот глас мутира од НЕ во ДА Еурека - Page 4 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Сре Сеп 08 2010, 23:19

Учел, не учел, животните часови си проаѓаат. Не можеш да повторуваш година.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by Александра Сре Сеп 29 2010, 21:57

си ги најдов апчињата! Еурека - Page 4 269495
во остатокот од вечерва светов ќе биде помирно место за живеење Еурека - Page 4 396122
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Еволуција

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 09:48

Еурека - Page 4 20101004evolucijag
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 01:38

Ивана има 4 месеци. Вечерва рикаше ко магарче и никој жив не можеше да ја смири. Се думавме шо е работава. Наспана е. Нацицана е. Преслечена е. Шо може да биде???
- Бранко е крив!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by keti Нед Окт 10 2010, 18:53

Денес е 10.10.2010 г...Ден на среќата...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Нед Окт 10 2010, 20:02

Bas i ne sum siguren Еурека - Page 4 497844 deka e den na srekata. Malku e, a nie sme mnogu
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by Тото Нед Окт 10 2010, 20:15

keti напиша:Денес е 10.10.2010 г...Ден на среќата...

Еурека - Page 4 944621
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 08:15

Знак на чиста совест е кога си го забораваш клучот од дома оти знаеш дека ќе те пуштат да се вратиш. Еурека - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by the nurse Пет Окт 15 2010, 08:17

Те пуштија,а? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 08:18

Yep Еурека - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by trpe Пет Окт 15 2010, 14:11

Парите ќе ви овозможат да купите автобуска карта, но лукот ќе ви осигура слободно столче.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Окт 29 2010, 19:28

Оној кој е на подобра позиција од тебе, често ти дава предлози на твоја штета.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty ЕВОЛУЦИЈА

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 14:29

Еурека - Page 4 31772561
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Чет Ное 04 2010, 23:56

Процентуално се намалени срцевите заболувања затоа што на многумина им се претворени во камења или парчиња мраз.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by fragola Пет Ное 05 2010, 00:00

Еурека - Page 4 966742 Еурека - Page 4 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 00:00

Еурека - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by Александра Пет Ное 05 2010, 02:04

iznenad на толку цигари, изгледа сум и јас една од тие таквите (пу-пу, да не се урочам) peace
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 12:08

Турска серија, списание Свет, Фарма, ФБ. Тоа се четрите страни на светот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by keti Саб Ное 06 2010, 14:55

А што е со skype-ot?...или не си веќе таму... Еурека - Page 4 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Саб Ное 06 2010, 19:08

Skype go upotrebuvam samo so Trajce i Trpe i toa mnogu retko i samo na govor preku mikrofon i zvucnici. Za fiksen telefon plakam 160 den. i samo so niv go upotrebuvam i im gi naplakam preku pivo koga ke im dojdam.
Komunikacija preku mobilka i toa krug samo so doma. Еурека - Page 4 151405


Последната промена е направена од zbunet на Саб Ное 06 2010, 19:12. Мислењето е променето 1 пати
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by the nurse Саб Ное 06 2010, 19:11

Па,ти си бил вистински советник за штедење.Би можел тоа да работиш.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by keti Пет Ное 12 2010, 09:54

Еурека - Page 4 Kultura02b01-oskar
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 12:37

Еволуцијата има за цел да ни докаже колку сме биле глупи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Еурека - Page 4 Empty Re: Еурека

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот