МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

+4
the nurse
Кидман
fragola
zbunet
8 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 12:18

Ако скинам заради психосоматска копачка, ќе патат сите оние кои не ми дале оти нема да бидат сигурни заради која сум се разболел и ќе ме носат на душа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра Нед Јун 13 2010, 12:41

paga smea
Секоја ќе мисли дека си се разболел поради неа - и таа што ти дала и таа што не ти дала. женска психологија tazen
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 14:44

Sto se nema da izmislat mazite.Ce se prais bolen dur ne ti dadat,a posle pak ce se prais bolen zosto vece nema da ti bide interesno.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Пон Јун 21 2010, 01:06

Ако доживееш посериозна физичка болка ќе те боли толку дена колку години имаш, ако доживееш посериозна психичка болка ќе те боли уште толку години колку што имаш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пон Јун 21 2010, 01:11

Ајдеее,од кај го извади ова.Страшно звучи!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман Пон Јун 21 2010, 12:59

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 17:55

Кога те боли физички те боли и психички, кога те боли психички те боли и физички
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Вто Aвг 03 2010, 18:05

Е да!Затоа сега измислија да ги ставаат пациентите во вештачка кома,затоа што би умреле од психичкиот момент!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Вто Aвг 03 2010, 18:11

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 296950 умната таа, затоа и ќе Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 262767
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola Саб Aвг 07 2010, 12:41

Golemite bolki baraat golemi dusi i samo golemite dusi trpat golemi bolki.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Тото Саб Aвг 07 2010, 13:53

Кога ми вадат живец на забар не ми текнува ни една психичка болка што ќе ја засени физичката
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 21:55

Кога ќе ти нанесат болка, ги откачуваш и се дистанцираш од таквите, кога ќе нанесеш болка, се откачуваш и се дистанцираш од себе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман Чет Aвг 26 2010, 23:50

zbunet напиша:Кога ќе ти нанесат болка, ги откачуваш и се дистанцираш од таквите, кога ќе нанесеш болка, се откачуваш и се дистанцираш од себе.

убаво кажано, ама тоа важи за едни видови во изумирање кои умееа да чувствуваат
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 23:53

Историјата можеби некогаш ќе ги спомне
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман Чет Aвг 26 2010, 23:55

сигурна сум
да осети болка, да осети кога некого боли, може само човек со осет
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Саб Сеп 18 2010, 01:04

Кога некој бара да бидеш тука за да ти се исповеда кога му е тешко, а кога му е лесно никаде го нема тоа значи дека не те гледа како пријател туку како корпа за отпадоци.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пон Сеп 20 2010, 23:57

Зависи, дали се пораѓаш или кога некој што го сакаш не ти обрнува внимание. tazen
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Сеп 30 2010, 17:01

Колку повеќе си мек, толку повеќе боли.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Чет Сеп 30 2010, 18:45

Ма,боли и едно и друго Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 104553 Само мажите се поголеми плачковци Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 539282
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Нед Окт 10 2010, 21:50

Желбата е болест која се лечи само со исполнување, во спротивно ќе те осакати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 00:22

Што е ова желби денес?Дека денот бил среќен? flower Најубаво е да посакуваш нешто за кое постои било каква шанса да се оствари,во спротивно е страшно pale
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 00:24

Жеље и честитке Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse Пон Окт 11 2010, 23:00

,,Кога сум овде,ништо не ме боли,,-Др.Хаус
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet Чет Окт 21 2010, 19:41

За секоја работа си треба подмачкување инаку може да боли.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola Саб Окт 23 2010, 15:56

Ako povekje pati se mavas na isto mesto, sekoj pat povekje te boli. Kaj psihickata bolka e obratno-mestoto otrpnuva Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка? - Page 2 Empty Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот