МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

+2
Кидман
zbunet
6 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Вто Сеп 15 2009, 18:25Последната промена е направена од zbunet на Вто Сеп 15 2009, 19:14. Мислењето е променето 1 пати
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Вто Сеп 15 2009, 19:08

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by ?????? Вто Сеп 15 2009, 19:52

- да те прашам, денес јадеше мекици?

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА LjubcobrankoSmall

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Сеп 23 2009, 22:53

Кодошки кокошарник

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман Вто Јан 12 2010, 16:12

Шо ми текнаааа......
Ами нели Ангела Меркел демек му беше скришна женска на Груевски??? И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 186335
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Пет Јан 22 2010, 20:15

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Чет Фед 18 2010, 16:19

Ја би нешто и околу економијата.
Слушнале нашиве командатоси на нашата разурната економија дека многу се работи на запад и решиле да го спроведат тој начин и во Македонија. Арно ама едно заборавиле, дека треба интелигенција, а не само садизам, но не може да им се замери кога повеќето се неписмени овчари со купени дипломи и наследени функции.
Така да тие што работат за друг се претворени во слуги од кои се бараат невозможни работи за смешни пари, а кретените кои командаат свршуваат во дркачка илузија дека прават нешто како треба, ама другите не чинат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:32

Има најави дека владата ќе се зафатат и со прдењето, а и
тука ќе бидат во право и тоа со валидни аргументи. Како што со долги светла
можеш да го заслепиш возачот што наидува од спротивната страна кое може да
предизвика последици по здравје и безбедност и по другите учесници во
сообраќајот, така може и да се случи и кога се разминуваат пешаци, а посебно е
опасно кога тоа го прават на место каде нема обележан пешачки премин т.е. ако
едниот испушти долга прдешка која може во најмала мера да го исплаши пешакот што
наидува од спротивната страна, помислувајки дека има некое бесно куче кое може
да го нападне, а да не зборуваме за белодробни оштетувања и затварање на
синусните канали кои може да доведат до гушење што значи било кое може да
предизвика неочекувано реагирање кое може да го изненади возачот што минува низ
истата улица каде пешаците се разминуваат и да не биде во можност соодветно и
навремено да реагира, а како дополнителна компликација може да биде облакот
створен со самата прдешка и ја намали видливоста, а да не зборуваме дека сега
повеќе возила се на плин која кога ќе дојде во допир со прдешките испарувања
може да створи експлозија со несогледливи последици...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Александра Нед Апр 04 2010, 19:35

Нашите закони го парализираат законот: нашите права ја уништуваат слободата; нашата сопственост е организиран грабеж; нашиот морал е безобразно лицемерие; нашата мудрост ја спроведуваат неискусни и недоквакани глупаци; нашата моќ е во рацете на страшливци и слабаци, а нашите заслуги се лага и фалсификат. Јас сум против постоечкиот поредок од хумани побуди. – Бернар Шо (пред 100 и кусур години, ама звучи некако препознатливо )И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 71837
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман Пон Апр 05 2010, 12:42

После дваесет години молби колби, конечно ја асфалтираа улицата каде живеат едни наши пријатели. Па тоа беше право славје. Не' викнаа на торта. Тоа беше лани. Годинава почнаа да го копааат асфалтот за да менуваат канализација.

Ееее.... и тоа е Македонија...
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 10:01

Еве ви ја најголемата драма на нашето општество,дури ни богатите веќе не побудуваат завист.Дебели се грди и вулгарни,жените им се испеглани,одат во затвор,децата им се дрогираат,имаат селски вкус,итн.Денешните богаташи заборавиле дека парите се средство,а не цел.Не знаат повеќе што да прават со нив.Кога си сиромашен можеш ако ништо друго да се тешиш дека со пари се би се средило.Но,кога си богат,не можеш да се уверуваш дека со една дополнителна куќа,бесен автомобил или со некоја дополнителна манекенка би се средило се.Кога си богат,немаш повеќе изговори.Затоа сите милијардери се под Прозак.Бидејќи во никого веќе не будат копнеж дури ни во себе самите.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 12:38

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 12:49

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 125943 И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 539282
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 15:44

Во јужноамеричко племе во Амазонија, ако поглавицата го доведе племето во стадииум на гладување, го фаќаат и го јадат и следниот го назначуваат без негова согласнот, така да местото на главен поглавар ни најмалку не е популарно кај нив.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 16:03

Ете,гледаш таму се попаметни од нас,,цивилизираниве,,
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Мај 26 2010, 23:08


Izvadok od edna
stara pesna : Koga si sam i tazno e se, zemi pistol i ubij se,
makedonija ti nudi sareni bermudi
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Сре Мај 26 2010, 23:16

Ja znam,ajde ide leto...ne e tolku tazno.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Мај 26 2010, 23:22

O' ima i beter
koga mocas sproti veter
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 00:15

Ај малку политички. Колку знаеме нашава држава отсекогаш низ историјата
највеќе проблеми имала со домашните предавници. Како многу окупатори ни’
се изредија и си заминаа, на ред дојдоа да не‘ окупираат и домашните
предавници. Некои стари велат дека ова го немало никогаш што значи сите
тие окупатори во минатото может само вода да им носат на нашиве домашни
предавници кои биле и се’ на власт.
Значи треба да се воведе предмет “ Домашно издајство “ каде можат да
предаваат наши предавници со еминентно реноме и долгогодишно искуство.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by ?????? Нед Јун 27 2010, 02:47

ne si dorecen do kraj , mislis predmet vo obrazovanie.samo od kaj da se pocne.osnovno,sredno ili visoko.dali da bide redovno i zadolzitelno ili fakultativno...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Нед Јун 27 2010, 14:31

Taman rabota da se predava.Pa,toa nesakajki se uci od mali noze.Uste koga vo gradinka bara ucitelkata da se kaze koj napravil belja(dodeka ona ne bila tuka),pa niz skolski godini pa se , do rabota.Za loso odma se uci,dobro tesko se prifaca... Dodeka virusov mi razara telo,mi dojde stih od Balasevic,koga mu se obraca na drugar mu cajkan:-Ti si skolovan da hapsis taj talog,a ne da pustas da ti izdaju nalog!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 16:28

Toj tvoj virus se sladi so tvoeto telo И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 44162
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Нед Јун 27 2010, 16:32

foerbah напиша:ne si dorecen do kraj , mislis predmet vo obrazovanie.samo od kaj da se pocne.osnovno,sredno ili visoko.dali da bide redovno i zadolzitelno ili fakultativno...


A so znam jas И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 497844 Ne mozam sve sam, ne me ostavajte sam pa vise pa ! И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 538444 Sve ja da kazuem И ОВА Е МАКЕДОНИЈА 70437
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Сре Jул 14 2010, 19:59

Денес ни дојдоа од министерство,што баш и не ја разбираат нашата работа да разгледаат!!!???Се им објаснија оние од горе што се последни дојдени и исто тешко ја разбираат нашата работа!!!???,,Ќор дал,слеп зел,, hehe Изгледа они меѓу себе си се разбраа,а нас ќе ни кажат кога се ќе биде готово! seti se
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Вто Jул 20 2010, 19:10

More,toj neka ni donese mungosi vo negovava bivsa opstina,zoso nasa mala klinika se napuni so zmii.Samo vcera fatija dve! affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот