МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

+2
Кидман
zbunet
6 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti Саб Апр 20 2013, 14:44

Se slucuva li nesto vo zemjata ili ne'?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet Сре Мај 01 2013, 10:13

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 71459_427199060709945_1111687621_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 04 2013, 11:32

Само во Македонија:

Доаѓа директор до работникот и го прашува :

-Колку столови направи денска ?

Работникот му одговара – две .

Нервозен директорот му се дере : Само две па ја до сега ќе направев 10 !

- Па нормално директоре кога вие сте столар а ја сум дипломиран економист.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Слика од Скопје од пред 50-тина години

Пишување by trpe Пет Мај 10 2013, 11:49

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Skk22210
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti Пет Мај 10 2013, 16:03

Trpe, kolku si ti star?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Саб Мај 11 2013, 19:55

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 253467_10200568680953446_1799777961_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti Чет Мај 23 2013, 14:55

Дали ние тоа си му продаваме "празни дела" на народот и уште го убедуваме со зборови дека одиме кон вселената? Не! Не верувам дека е така? А вие што мислите? Или, ама баш ништо не мислите! ceka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Пон Aвг 05 2013, 17:07

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 1146639_10200435528991737_883972462_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Нед Aвг 11 2013, 10:30

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Сре Aвг 14 2013, 17:47

Скопски "мангуп" возел на автопат преку 150 км на час. По излез од тунел го сопира полиција и му вика дека ќе му ја одземат дозволата заради пребрзо возење.
- Пребрзо? Нема везе чоек, не шибав поише од 80км.
- Дечко, имаме камера во тунелот, сè е снимено. Претeкнувавте четири пати, се вртевте под рачна и замалку избегнавте 3 судари.
А мангупот вика:
- Пеер, а ќе ми го изрежеш тоа на ЦД?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse Вто Окт 08 2013, 16:27

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 1392940_526729544079902_506267339_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

И ОВА Е МАКЕДОНИЈА - Page 7 Empty Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот