МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лекција

+4
kazablanka
Тото
zbunet
Александра
8 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Лекција Empty Лекција

Пишување by Александра Пон Сеп 21 2009, 10:50

Од сите години формално образование, која лекција ви била најкорисна досега?
Лекција Discovery_lesson_1b


Последната промена е направена од dalas2no на Чет Окт 08 2009, 16:53. Мислењето е променето 3 пати.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Сеп 22 2009, 11:23

Ja mnogu begav od casovi taka da ja imam propusteno.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Вто Сеп 22 2009, 18:05

Еден ден професорката по психологија ни зададе прашање за домашна задача: „Зошто мачката не беше кога се вртат?“
Бидејќи ништо не направивме, наредниот час професорката ни го даде одговорот: „Надвор и повисоко.“ Следната задача беше да најдеме логична поврзаност помеѓу даденото прашање и дадениот одговор. Имавме на располагање цел викенд.
На радост на класот, тројца дојдоа со навистина инвентивни поврзувања на работите. За жал, вистинскиот одговор беше – нема логика.
А лекцијата беше: Човечкиот мозок е способен да најде логика во секоја глупост.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Сеп 29 2009, 22:05

Лекција 185720 ...ova bese mnogu silna misla
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:29

onaa sto bese na strana 345 Лекција 174851

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 00:57

има една добра лекција
-никогаш не јавувај се прва-
ама понекогаш Лекција 152749 имам проблем кога нема да повторам на време

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 12:36

Mladite profesorki se sekogas prvata fantazija na pubertetliite Лекција 280111
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 22:18

Лекција Moz-screenshotЛекција 15-59 КОЈА Е ОВАА ТИПКАВА ЗГОДНА? Лекција 280111

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 22:21

Tek da pustis zvucnici da ja cues
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 22:24

ПЕЕ ИЛИ ВИКА? Лекција Affraid

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 22:26

Koga ke vlezes na temava, ke cues na kratko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Што корист од него ?

Пишување by ?????? Вто Окт 06 2009, 23:37

Има ли нешто корист од образованието или денешната младина оди само ради реда на школо ?MySpace Graphics

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Окт 06 2009, 23:57

Ma ... ucenje, uci ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Сре Окт 07 2009, 00:05

.........или муви лапа на часовите ....

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Сре Окт 07 2009, 12:38

Vikaat deka na privatnive univerziteti samo treba da platis i da uzivas vo nastavata
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Сре Окт 07 2009, 19:29

и да знаеш дека е стварно така
имав прилика да ги споредам
ваму каде платив еден куп еу за една година, професорот ми беше на располагање 24 часа на ден,
еднаш дури и кога имаше пауза за ручек, ние се кладевме за нешто што нема врска со наставата, и му влеговме во кантина, тој го остави настрана сендвичот и пола час ни објаснуваше, а ние навиваме кој е во право

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Сре Окт 07 2009, 20:54

Da imase privatni univerziteti mnogu porano ne ke moravme da znaeme tolku mnogu
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Нед Окт 11 2009, 02:31

Јас гордо молчев кога ќе ме скорнеа не признавајќи ги образовните судии за надлежни да ме проценуваат и испрашуваат. Лекција 357977
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Вто Окт 13 2009, 14:38

кој не успеал ниту еднаш да се снајде, не заслужува диплома lol!
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Вто Окт 13 2009, 14:41

Se prepisuva kade e polabavo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Саб Окт 17 2009, 00:56

Трпче, гледам си тата-мата за англиски. Ајде подели како треба и направи реченица од „долното“ :)

Thejobsarenowhere.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by Александра Саб Окт 17 2009, 10:42

Трпче, ти си еден од малкуте кои не се задоволиле од верзијата The jobs are nowhere, па стигнале до The jobs are now here. :умното тоа:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by ?????? Пет Окт 23 2009, 00:58

od livce nikogas...imav mnogu strav da ne me fatat...od mobilen pred nekolku godini...vo poraki mi bea snimeni nekoi podelbi sto ne mozev da gi zapamtam...epten mrazev na pamet da ucam...uspeav nekako, so trista maki...a ne deka nekoj me gledase...i asistenti i demostratori ne mi se ni ispuluvaa zs znaea deka ne prepisuvam,ali pusti strav...pobrzo toj ke me izdaese otkolku sto tie navistina ke me fatea!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Пет Окт 30 2009, 00:50

Taa sto sedese do mene cesto nosese maica so zajacinja...i taka na edna pismena sum fatil da crtam zajacinja i koga zabeleziv veke bese docna
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by zbunet Пет Окт 30 2009, 00:55

- ...x ќe сee...x ќe сee...
- Тебе ќесето празно ќе ти биде како гледам !

Си седнав ко скиснат и промумлав тивко на носот “ Квачка една стара“
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Лекција Empty Re: Лекција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот