МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

+5
Кидман
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by ?????? Пон Ное 02 2009, 12:49

,,Целта ги оправдува сретствата,, ??? хммм....Макијавели никогаш не ми бил симпатичен - не му е фина фризурата.

Човештвото денес живее во ера на модерни дивјаци. Којзнае дали некогаш и било поинаку.
Животот секојдневно ни поставува нови предизвици (хмм... или ние сами си ги поставуваме) кои бараат од нас да бидеме борци, инаку шансата ќе ја искористи некој друг.

Прифаќам дека целта е мотив да се оди напред, ама за жал, често пати начинот за да се дојде до неа а немилосрден и од нас малку по малку прави чудовишта.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Вто Ное 10 2009, 00:02

Некои муви никогаш не полетуваат. Orfelia - муви немаат крила
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Чет Ное 12 2009, 18:07

за некои луѓе начинот е цел, а целта е само пропратен ефект
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Сре Ное 18 2009, 17:43

Koga mi e celta da zaspijam,nacinot ne mi e biten.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Нед Ное 22 2009, 13:09

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 806431 eee me iznasmea... ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 388339 ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 388339 dobra strategija... ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 594801
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Ное 22 2009, 21:02

Eve nacin kako da znae kako kolku e casot za da ne kasni

Myspace Fancy Profile Clocks
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Нед Ное 22 2009, 23:08

нишанеше во целта - го промаши начинот :намигнува:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 09:56

Цел е кога е цел. Начинот е начин да биде цел.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Пет Ное 27 2009, 20:16

Zavisi od celta kolku mozni nacini ti nudi.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 21:11

Ako se nudi bezrezervno cela
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Пет Ное 27 2009, 23:31

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 869992 ...togas ima samo eden nacin... ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 806431
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Ное 29 2009, 22:14

Обично го промашувам начинот и завршувам далеку од целта
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by trpe Сре Дек 02 2009, 13:20

" Ако успехот зависи од злоупотреба на оние околу тебе, избери неуспех! "
Пам Браун (1928- )
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Сре Дек 02 2009, 13:41

...i vozviseniot covek ke bide prelazan kako budala
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Нед Дек 06 2009, 14:52

цел - непозната
начин - чуден
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Дек 06 2009, 20:33

postoi nesto so mislime deka go nemame i otkako ke go imame ke svatime deka sme go imale i potoa povtorno tragame za nesto sto mislime deka go nemame
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Пон Дек 07 2009, 22:30

кога имаш за цел да си одаш, ако си на гости пази да не ја згрешиш „излезната врата“, а ако си каубој пази да не го згрешиш зајдисонцето.

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Cowboy-into-the-sunset
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Пон Дек 14 2009, 16:08

Немам ни цел ни начин, чекам инспирација, а како будизмот вели дека желбите се извор на патење и треба да се згаснат, изгледа ќе се испонашам будистички
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Чет Јан 14 2010, 23:13

Како да го понижиш машко
(успешна техника за секоја возраст, раса, религија и политичка определба)

Ќе го замолиш да ти ја придржи чантичката


ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 979703
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 21:25

Ovie go odbrale najnesebicniot nacin da ja izmijat kolata

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ __SexyCarWash
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Нед Јан 17 2010, 22:33

Ubaviot zbor zelezni vrati otvara ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ 186335
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 22:42

Mislam deka poveke vrati mi se otvaraat koga sum bricen, banjat i doteran
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Нед Јан 24 2010, 01:06

Кога некој постојано ненамерно те повредува, најверојатно ич не го боли колку те боли.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Нед Јан 24 2010, 13:52

Nacinot e biten isto kolku i celta...nema da se ponizam pred sekakva budala za da stignam do nekoja cel...Od druga strana, vaznosta na celta treba da se do9vede vo prasanje, ako se raboti za zivotot na nekoj najmil,pa i nacinot ke bide pomalku vazen,samo da se ostvari celta.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Кидман Нед Јан 24 2010, 16:42

fragola напиша:Nacinot e biten isto kolku i celta...nema da se ponizam pred sekakva budala za da stignam do nekoja cel...Od druga strana, vaznosta na celta treba da se do9vede vo prasanje, ako se raboti za zivotot na nekoj najmil,pa i nacinot ke bide pomalku vazen,samo da se ostvari celta.

кај ќе бараме олку умен маж за ова чупе?????
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот