МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

+5
Кидман
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Саб Aвг 07 2010, 23:39

Целта го оправдува начинот(нели)-Макијавели kez Средството,де слично е!


Последната промена е направена од hot nurse на Саб Aвг 07 2010, 23:42. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Вто Aвг 24 2010, 13:40

Вистинските цели кои навистина ни’ се потребни се секогаш над нашите можности
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Саб Aвг 28 2010, 23:56

Така е lut Не знам дали ни се вистински и дали ни се потребни,но знам дека и јас сум од тие што секогаш бараат нешто над своите можности bam
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Aвг 29 2010, 00:15

Vikaat koj si go bara ke si go najde ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 00:28

paga smea Да , ѓаволот!Тој уствари секогаш е тука...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Вто Сеп 21 2010, 22:32

Каде е целта таму е и наградата, каде е наградата таму е и некој со нас кој сеуште не знае.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by alisa Пон Сеп 27 2010, 15:06

" Никој не може да се врати назад и да почне од почеток, но секој може да почне од сега и да направи сосем нов крај. "

Карл Барт
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Сре Сеп 29 2010, 21:50

провокацијата е начин да се стигне до целта
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Сре Окт 20 2010, 12:08

Целта на секоја манипулација е стварање зависност која ќе створи услови за еднострана корист од една страна и илузија за задоволување на потребите од друга страна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Александра Пет Окт 29 2010, 00:03

ако ти е целта да спиеш, јадење мекици на полноќ сигурно не е начинот smesko
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Чет Ное 11 2010, 22:41

Во ова време, секој некому може да стане начин до некоја цел.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Чет Ное 11 2010, 23:03

Е не сакам да бидам начин kez Ако баш мора нека бидам цел.Позитивна,секако!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Чет Ное 11 2010, 23:16

A ? Ja cel? Neee affraid

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Target10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Чет Ное 11 2010, 23:18

Не,бе така kezвака некако,а?ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Sensuous_2646П.С .Пола сигурно не сакаш да бидеш.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Сре Ное 24 2010, 21:09

Кога ќе ми се појави желбена цел, најчесто наведнувам глава и си викам во себе „ Абе не се занесувај
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by fragola Сре Ное 24 2010, 22:42

Nekoi nacini se tolku cudni sto ne mozam da ja prepoznaam celta. ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 634807
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Пет Дек 03 2010, 21:10

Таа знае како да предизвика да ти биде цел.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 13:35

Јас повеќе ја сакам целта, а начинот сам ќе си дојде... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 20:03

Преферирај да го работиш тоа што ти лежи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Нед Дек 05 2010, 20:45

Од лежење аир нема kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 20:51

Подобри резулатати дава него да му стои kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by the nurse Нед Дек 05 2010, 21:34

На тој што се лути често ...и нека му стои kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Пон Дек 20 2010, 22:36

Не значи дека е мудар ако стои по страна, може да е посран.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by zbunet Сре Дек 29 2010, 20:01

Женската насмевка е првото нешто што сакаме да ни’ се случи за да можеме да размислуваме за второто.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Одберете го покусиот пат до целта

Пишување by trpe Вто Јан 04 2011, 12:26

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ - Page 3 Empty Re: ЦЕЛТА ИЛИ НАЧИНОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот